Konečně nula!

Utkání dvou nejhůře bránících týmů dosavadního průběhu extraligy se dlouho vyvíjelo atypicky. Chvílemi to dokonce vypadalo, že gól prostě nemůže padnout. I přes obrannou taktiku hostí bylo dost šancí, tyče zvonily, ale puk do branky zjevně nechtěl. Dotlačil ho tam až Josef Voskár, slovenská posila z Finska. Fotbalové vítězství pak udržel vynikající Libor Barta, který se zatím jeví ještě o něco lépe. Hokej s posledním celkem tabulky sice nebyl nijak úchvatný, ale tři body za vítězství jsou nesmírně důležité. Plzeň prodloužila vítěznou šňůru na čtyři utkání...

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary

1:0
0:0, 0:0, 1:0

Branka a nahrávka: 48. Voskár (J. Straka).

Barta - Mazanec, Vlček, Výborný, Hanzlík, Dobrovolný, Řezníček - Dvořák, J. Straka, Andrašovský - Duda, Kořínek, Sedlák - Voskár, M. Straka, Volák. Od 41. místo místo M. Straky Vostřák.

HC Energie Karlovy Vary

Franěk - Hlavačka, Špelda, Zíb, Mádl, Dobroň, Rodine - Moskal, Pavliš, Němčický - Balázs, Kverka, Bendařík - J. Štefanka, Kopecký, Kraus

Hned po minutě hry se nechal vyloučit Hanzlík, ale za další půlminutu se síly na ledě vyrovnaly po faulu Němčického. Šance přišly až při hře pět na pět. Nejprve minul Voskár, pak to zkoušel Vlček a po něm i Dvořák s Andrašovským. V desáté minutě měl Barta co dělat s dorážkou Balázse, ale jinak se tým hostí soustředil hlavně na obranu a aktivnější byla Plzeň. Ta měla po dalším faulu Němčického možnost hrát v pěti proti čtyřem. Becherovka však faulovala i nadále. Naražení Josefa Straky na mantinel ještě rozhodčí ignoroval, ale Štefankovo hákování už potrestal dalšími dvěmi minutami. Největší šanci však Kořínek poslal jen do boční síťky odkryté branky. Navíc Řezníček dostal dvě minuty za podražení, takže se počet hráčů brzy otočil. Ještě při hře 4 na 4 si se soupeřovými obránci pohrál J. Straka, ale ke gólu to nevedlo- stejně jako následná karlovarská přesilovka. Na konci první dvacetiminutovky si Keramika vytvořila tlak. Ten byl zakončen přesilovkou po faulu na zakončujícího Dudu. Ten to zkoušel i v přesilovce, šance ke skórování měli i Řezníček, Sedlák a Kořínek, ale Franěk odolal, a tak první třetina skončila bez branek.

Na začátku druhé třetiny měla sice víc šancí Plzeň, ale tyč zvonila po střele Hlavačky na druhé straně. Ve 25. minutě se v útočném pásmu usadil Kořínkův útok a Balázs přerušil hru až úmyslným posunutím vlastní branky, za což dostal dvouminutový trest. Při modrobílé přesilovce se však do brejku dostal Pavliš, puk se naštěstí odrazil od Bartova betonu do tyče a následně ven z brány. V osmé minutě fauloval Štefanka a tato přesilovka už byla ze strany domácích lepší. Hosté byli zamčeni ve své třetině, ale Franěk odolal. Při hře v plném počtu Karlovy Vary pokračovaly v důrazné hře plné osobních soubojů. Ve 32. minutě byl jeden z nich posouzen jako faul a Vlček šel sedět na trestnou lavici. Domácí však oslabení odehráli výborně, dvojice Sedlák-Kořínek dokonce mohla po úniku skórovat. O nic lepší nebyla ani další přesilová hra Becherovky o čtyři minuty později, když za hákování pykal Dvořák. Druhá třetina se tak dohrála v poklidu za stavu 0:0.

Do poslední dvacetiminutovky naskočil místo nevýrazného M. Straky Pavel Vostřák. Ve 43. minutě byl za faul kolenem na Voláka vyloučen ruský bek Rodine. Přesilovku málem využil Řezníček, jeho nahození skončilo na tyči... Karlovy Vary si nedali pokoj a za pár minut si nechali vyloučit dva hráče. Plzni se tak naskytla možnost 84 sekund dlouhé přesilovky 5 na 3. V čase, kdy už byli hosté ve čtyřech a diváci nadávali na neschopnost plzeňských útočníků, přišel ten okamžik! Josef Voskár dotlačil střelu J. Straky do branky a Plzeň se ujala vedení 1:0! Zanedlouho trefil Radek Duda spojnici, ale rozhodčí mu odpískali ofsajd. S tím známý bouřlivák nesouhlasil, a tak seděl následujících deset minut místo na střídačce na druhé straně kluziště. V té době svítil na porouchané plzeňské časomíře stav 1:1. Paradoxem bylo, že těsně poté, co byla závada odstraněna, měli hosté velkou šanci na opravdové vyrovnání. V 52. minutě se vylučovalo na obou stranách, Dvořák však dostal o dvě minuty víc než Rodine, a tak se Plzeň musela bránit další přesilovce soupeře. Šlo jí to dobře, takže Volák mohl po jejím skončení znovu faulovat. Hosté byli bezzubí. Když už nějaká střela projde k bráně, Barta s přehledem zasahuje. 68 sekund před koncem si hosté vybrali oddechový čas a odvolali brankáře. Power-play byla velice zajímavá. Ne jedné straně se do prázdné branky netrefovali útočníci domácích, na té druhé zase exceloval Libor Barta. Předvedl několik vynikajících zákroků, ještě v poslední vteřině měli hosté šanci na vyrovnání, ale brankář domácích potvrdil skvělou formu, a tak mohli spokojení diváci hlasitě vyvolávat jeho jméno...

František Černý (Plzeň): “Dvě třetiny jsme měli opticky více ze hry, bezbrankový stav držel i díky Fraňkovi. Po vedoucí brance jsme v závěru hráli pod tíhou některých nepodařených závěrů utkání pod tlakem a nebýt Barty, mohli jsme inkasovat.“

Radim Rulík (K. Vary): “Pokud nevstřelíme branku, nemůžeme pomýšlet na bodový zisk. Hráli jsme bojovně, zápas se zlomil v přesilové hře. V závěru jsme sahali po bodu, v power play jsme však nezužitkovali ani jednu z nabídnutých šancí.”