PLZ – ZLN 1:2

PLZ – ZLN 1:2 – Boj s větrnými mlýny! Indiáni proti tuhé defenzivě soupeře nenašli recept

Plzeň – Poprvé se po reprezentační přestávce indiáni představili před svými fanoušky. Po páteční výhře v Pardubicích přivítali Zlín, který ovšem udeřil již po pětačtyřiceti vteřinách hry.

HC Škoda Plzeň - PSG Berani Zlín

1:2
0:2, 1:0, 0:0

Branky a nahrávky: 24. Kracík (Stach, J. Kindl) – 1. E. Kulda (Okál, Valenta), 19. J. Ondráček (Kubiš, Freibergs). Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Rozhodčí: Hribik, Lacina – Pešek, Polák

vyloučení
3:2
Využití
1:0
V Oslabení
0:0
střely na branku
35:25
Zblokované střely
18:13
Hity
23:12
Vhazování
32:31
Diváci
5777

HC Škoda Plzeň

Frodl (Miltchakov) – J. Kindl (A), Jones, Vráblík, Čerešňák, Allen, L. Kaňák, Pulpán – Eberle, Kodýtek, Gulaš (C) – D. Kindl, Kracík, V. Němec – Indrák (A), Preisinger, Kratěna – Stach, Nedorost, Straka.

PSG Berani Zlín

J. Sedláček (27. - 28. Štůrala) – Freibergs, Ferenc, Valenta, Nosek (A), Žižka (C), Řezníček, Gazda – Kubiš (A), Lakatoš, J. Ondráček – E. Kulda, Honejsek, Okál – Poletín, P. Sedláček, Šlahař – Václavek, Popelka, Š. Kratochvíl.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Dominik Frodl 59 25 2 23 92,00 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Conor Allen 0 0 0 -1 0
Peter Čerešňák 0 0 0 -1 0
Jan Eberle 0 0 0 0 0
Milan Gulaš 0 0 0 0 0
Miroslav Indrák 0 0 0 0 0
Nick Jones 0 0 0 0 0
Lukáš Kaňák 0 0 0 -1 0
Jakub Kindl 0 1 1 0 0
Denis Kindl 0 0 0 -2 0
Petr Kodýtek 0 0 0 0 0
Jaroslav Kracík 1 0 1 -2 0
Ondřej Kratěna 0 0 0 0 0
Václav Nedorost 0 0 0 0 0
Vojtěch Němec 0 0 0 -2 0
Miroslav Preisinger 0 0 0 0 0
Lukáš Pulpán 0 0 0 0 0
David Stach 0 1 1 0 0
Petr Straka 0 0 0 0 0
Roman Vráblík 0 0 0 -1 0

komentář

Již po pětačtyřiceti vteřinách hry ihned po buly oslovil na modré z první pálícího Edgarse Kuldu Okál a dělovka zaplula o tyč do sítě. Západočeši se ihned vrhli do útoku, ovšem hosté dobře drželi palebné pozice. Až Vráblík se dostal k pokusu z pravého kruhu, Sedláček i přes zakrytý výhled univerzálním zákrokem zasáhl. Z druhé strany to zkusil od modré Allen, proti byla lapačka strážce zlínské svatyně. Toho po chvilce zachránila i tyč, když nejprve betonem vykopl zakončení Denise Kindla na brankovišti a následně dorážel Němec. Vše tak mohl potrestat opět Kulda na brankovišti, Frodl byl na místě. Modrobílí nadále působili aktivněji, Sedláček musel řešit dvě rány Čerešňáka, Jonese i Jakuba Kindla. Ani jedna ze sedmnácti plzeňských střel v první části ale nenašla cíl. A tak před sirénou znovu udeřili žlutomodří. Kubiš již mohl pálit mezi kruhy, ještě přenechal na pravou stranu, odkud prakticky do prázdné zakončil Jiří Ondráček.

Prostřední část načal na brankovišti osamocený Eberle, jenže tečoval těsně mimo. Pak se již Plzeň dočkala. Stach minul z mezikruží branku, puk se ale od zadního mantinelu odrazil před Sedláčka, čehož využil Jaroslav Kracík. Dvacítka Západočechů pálila ze stejné pozice i po chvilce, gólman Zlína skvěle zakročil vyrážečkou. Následně společně hezky vykombinovali přečíslení dva na jednoho Pulpán se zakončujícím Kratěnou, jenže puk zamířil mimo. Hosté mohli udeřit v přesilové hře 5 na 3, která trvala celé dvě minuty, ovšem Západočeši ji ubránili skvěle. Na druhé straně tak napřáhl Jones a div nerozpůlil tyč. Nevedlo se ani Strakovi, jenž se na Sedláčka řítil sám z levé i pravé strany. Do úniku se dostal v závěru třetiny i Kubiš, jenže mu podjely brusle a utekl puk.

První velkou šanci třetí části zapsal Eberle, který pláchl do samostatného úniku, jenže zvolená střela šla příliš nad. V dalším trháku se zjevil Gulaš, který neuspěl ranou mezi betony i následnou dorážkou. Zkusil to také dvakrát od modré Pulpán, jenže jednou byl pokus zablokovaný, vzápětí puk jen proletěl kolem svatyně Beranů. Poté domácí vykombinovali pozici pro Jakuba Kindla, touš nadzvedl Sedláček nad. Do černého nesmyslu se opřel i jiný obránce – Peter Čerešňák – tentokrát hosty zachránila tyč. Po chvilce Sedláček neudržel pokus Kaňáka, Eberlemu k dorážce chyběly centimetry. Stejně tak Němcovi, který bekhendem vracel puk směr brána z mezikruží po předchozí vyražené střele. V závěru střetnutí ještě zkusili Západočeši hru bez brankáře, ale jako během celého utkání jim již nebylo přáno.

Ohlasy trenérů

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): Zaspali jsme začátek. Říkali jsme si, že chceme dát první gól, ale nepovedlo se nám to, naopak jsme inkasovali. Hodně těžko se hraje při dvoubrankovém deficitu, ale kluci to nevzdali, snížili, přežili oslabení tři na pět, vytvářeli si šance, ovšem Zlín dobře bránil a také zvonily tyčky. Je to trochu zmar, na druhou stranu musím kluky alespoň trochu pochválit za bojovnost, opravdu chtěli, ale branky jsme se nedočkali. Rozebereme si to, vyspíme si z toho a připravíme se na další utkání.

Robert Svoboda (PSG Berani Zlín): Podařil se nám úvod, lehce jsme se dostali do vedení a přidali druhý gól. Hra nebyla z naší strany ideální, domácí stupňovali tlak a nás podržel skvělý Sedláček. Jsme rádi, že nás nezlomila dlouhá nevyužitá přesilovka pět na tři. Měli jsme pak gólové šance, ty taky skončily špatně. Ale musím pochválit tým, že vybojoval těsné a velmi vzácné vítězství.