ZLN - PLZ 2:3p

ZLN - PLZ 2:3p - Indiáni si díky hattricku Milana Gulaše vezou ze Zlína dva body!

Zlín - Po kanonádě proti Pardubicím zavítali indiáni k dalšímu zápasu na led nevyzpytatelného Zlína. Škodovka v průběhu zápasu prohrávala o dvě branky, ale Milan Gulaš dvěma přesnými šípy poslal zápas do prodloužení. V něm nakonec Gulaš zkompletoval hattrick a Plzeň si díky němu domů veze dva cenné body.

PSG Berani Zlín - HC Škoda Plzeň

2:3p
0:0, 2:1, 0:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 33. Žižka (Lakatoš, P. Sedláček), 34. Fořt (J. Ondráček, Kubiš) – 35. Gulaš (Jan Kovář, Jones), 48. Gulaš, 61. Gulaš (Čerešňák, Jan Kovář) Průběh utkání: 0:0, 2:0, 2:3

Rozhodčí: Pešina, Kubičík – Svoboda, Ganger

vyloučení
2:6
Využití
0:0
V Oslabení
0:0
střely na branku
28:24
Zblokované střely
3:9
Hity
11:9
Vhazování
34:32
Diváci
4185

PSG Berani Zlín

J. Sedláček (Štůrala) – Nosek (A), Freibergs, Valenta, Žižka (C), Řezníček, Zbořil, Padrnos – J. Ondráček, Fořt, Kubiš (A) – E. Kulda, Fryšara, Popelka – Šlahař, P. Sedláček, Lakatoš – Okál, Honejsek, Herman

HC Škoda Plzeň

Frodl (Miltchakov) – Pulpán, Čerešňák, Allen, Jones, Vráblík, L. Kaňák – Indrák (A), Jan Kovář (A), Gulaš (C) – V. Němec, Kracík, Kratěna – Straka, Kodýtek, Eberle – Kantner, Preisinger, D. Kindl

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Dominik Frodl 61 28 2 26 92,86 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Conor Allen 0 0 0 2 0
Peter Čerešňák 0 1 1 0 0
Jan Eberle 0 0 0 0 0
Milan Gulaš 3 0 3 2 0
Miroslav Indrák 0 0 0 0 0
Nick Jones 0 1 1 2 0
Lukáš Kaňák 0 0 0 -1 0
Matyáš Kantner 0 0 0 0 0
Denis Kindl 0 0 0 0 0
Petr Kodýtek 0 0 0 0 0
Jan Kovář 0 2 2 2 0
Jaroslav Kracík 0 0 0 -1 0
Ondřej Kratěna 0 0 0 -1 0
Vojtěch Němec 0 0 0 0 0
Miroslav Preisinger 0 0 0 0 0
Lukáš Pulpán 0 0 0 -1 0
Petr Straka 0 0 0 0 0
Roman Vráblík 0 0 0 -1 0

komentář

Duel odšpuntoval Fryšara, z mezikruží si ale na Frodla nepřišel. Ten se činil i po chvilce, když tvrdě od modré pálil Nosek. Ani dotřetice to Zlínu nevyšlo, když dorážkou Šlahařovy střely neuspěl Sedláček. Zahrozili i indiáni, konkrétně Kodýtek, jenž štiplavě vystřelil z levého kruhu. Pohotově to zkoušel od modré i Kaňák, Sedláček byl opět pozorný. Další neúspěšný zakončovatel byl Popelka, proti němuž Frodl včas sklapl betony. Když pak těsně před sirénou modrobílí ubránili i přesilovou hru soupeře, odcházelo se do kabin za bezbrankového stavu.

Prostřední periodu načal z pravého kruhu Fryšara, muž s maskou indiánů zakročil. Nebezpečněji vypadala střela Kodýtka z mezikruží, ovšem i domácí gólman nehodlal jako první kapitulovat. Změnu skóre nepřinesla ani série vyloučení, první střelecký zápis tak přišel až v rovnovážném stavu. Lakatoš objel branku, poté našel mezi kruhy od modré najetého Tomáše Žižku, který rozjásal domácí stadion. Vzápětí navíc prokličkoval před Frodla Tomáš Fořt a úspěšně zakončil své sólo kličkou do bekhendu. Trenéři Západočechů reagovali oddechovým časem a ten se vyplatil. Za jednašedesát vteřin totiž Milan Gulaš z levého kruhu projel až před Sedláčka, kterého také dokázal překonat. Srovnat dokonce mohl Němec, před brankou ovšem zakončil těsně mimo. Neuspěl ani Lakatoš na druhé straně bombou z levého kruhu a drama tak mělo pokračovat po přestávce.

Do závěrečné dvacetiminutovky vstupovali Berani v přesilové hře a hned tečoval Kulda Lakatošovu pobídku, avšak mimo. Souboj obou hráčů proběhl i po chvilce, nyní už svůj um musel předvést Frodl. Udeřilo ale na druhé straně. Milan Gulaš se protáhl až před Sedláčka, kterého propálil mezi betony. Zlín toužil získat vedení zpět, ovšem na plzeňského brankáře nevyzráli svými ranami Okál a Lakatoš, nepomohl ani důraz Fořta na brankovišti. Další možnost měli domácí v přesilové hře, ale naložili s ní prachbídně. V největší šanci se tak ocitl Straka, jehož nepříjemný bekhend musel likvidovat Sedláček. A protože poté na druhé straně ještě do třetí sirény v dobré pozici nezkompletoval hattrick Gulaš, muselo duel rozhodnout prodloužení. A tak se také stalo, šestatřicet vteřin totiž stačilo na zkompletování hattricku právě Milanu Gulašovi. Západočeši si tak z horkého zlínského ledu domů vezou cenné dva body po parádním obratu!

Ohlasy trenérů

Martin Hamrlík Kořínek (PSG Berani Zlín): “Mužstvo musím pochválit. Řekli jsme si, že musíme zlepšit obranu, což se myslím i podařilo. Hráči pracovali, Sedláčkovi v bráně pomáhali, aby na něj šlo co nejméně střel. Celý zápas jsme měli dobrý pohyb. Bohužel v našem týmu nám chybí střelec typu Gulaše nebo Kováře. ”

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): “Domácí nás dnes předčili v základních hokejových atributech jako jsou pracovitost, houževnatost, obětavost nebo bruslení. My jsme se kvalitou naší první formace dokázali do zápasu vrátit a následně ho dokonce otočit.Za to patří týmu velké poděkování.”