PLZ – KOM 5:2

PLZ – KOM 5:2 - Plzeň oslavila výročí založení klubu jak se sluší a patří – sestřelila mistra!

Plzeň – Speciální utkání ve znamení oslav devadesáti let hokejového klubu v Plzni divákům nabídl vše, co k pravému duelu patří. Tvrdé souboje, bitku i krásné akce a góly.

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno

5:2
3:1, 0:0, 2:1

Branky a nahrávky: 2. Allen (D. Kindl, Kracík), 12. Jan Kovář (Allen), 20. Pour (Gulaš, Kracík), 54. Kantner (Preisinger), 55. Straka (Eberle, Kodýtek) – 8. Mueller (O. Němec), 57. Baranka. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2.

Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Klouček, Pešek

vyloučení
8:7, navíc Kovář - Čerák 10 min.
Využití
1:1
V Oslabení
0:0
střely na branku
37:17
Zblokované střely
6:6
Hity
8:5
Vhazování
38:33
Diváci
7117

HC Škoda Plzeň

Frodl (Miltchakov) – Pulpán, Čerešňák, Moravčík, Allen, Kvasnička, Vráblík, L. Kaňák – Pour, Jan Kovář (A), Gulaš (C) – Straka, Kodýtek, Eberle – V. Němec, Kracík, D. Kindl – Kantner, Preisinger, Indrák (A).

HC Kometa Brno

Vejmelka (Dostál) – Baranka, O. Němec (A), Gulaši, Štencel, Bartejs, Z. Michálek, Malec – Zaťovič (A), P. Holík, Mueller – Hruška, Plekanec, Orsava – Dočekal, L. Čermák (C), Köhler – Mallet, Kusko, Vondráček.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Dominik Frodl 60 17 2 15 88,24 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Conor Allen 1 1 2 3 0
Peter Čerešňák 0 0 0 -1 0
Jan Eberle 0 1 1 1 0
Milan Gulaš 0 1 1 1 0
Miroslav Indrák 0 0 0 0 0
Matyáš Kantner 1 0 1 0 0
Denis Kindl 0 1 1 1 0
Petr Kodýtek 0 1 1 1 0
Jan Kovář 1 0 1 1 0
Jaroslav Kracík 0 2 2 2 0
David Kvasnička 0 0 0 2 0
Michal Moravčík 0 0 0 2 0
Vojtěch Němec 0 0 0 1 0
Jakub Pour 1 0 1 1 0
Miroslav Preisinger 0 1 1 -1 0
Lukáš Pulpán 0 0 0 0 0
Petr Straka 1 0 1 1 0
Roman Vráblík 0 0 0 0 0

komentář

Duel načal již po sedmaosmdesáti vteřinách hry Conor Allen, jenž dostal touš na spojnici vrcholů kruhů, popojel směr brána a milimetrovou ranou o břevno rozvlnil síť. Hosté odpověděli Peterem Muellerem, který z první z levého kruhu uklidil puk po předchozí ráně Němce. Kometa mohla brzy dokonat obrat v utkání, když Frodl rozehrál k levému mantinelu jen k Orsavovi, ten ale nastřelil pouze tyč. Z protiútoku zase tísněný v dobré pozici vypálil Straka, minul. Další chybu v obraně Jihomoravanů již potrestal Jan Kovář. Sám v úniku zamíchal několikrát pukem a poté jej poslal mezi betony Vejmelky. Muž s maskou Komety se naopak činil po chvilce, když lapil dorážku Vráblíka z levého kruhu a sklapl betony včas i proti Preisingerovi, který si před něj najel na pas od Indráka. Indiáni vyhráli těsně před úvodní sirénou i další disciplínu, když Kovář po pár dobře mířených ranách skolil na zem Čermáka. Následně ještě Vondráček neustál psychicky dohrání Pulpána a oplácel, čím daroval domácím přesilovou hru. Tu po krásně příhře Gulaše z levého kruhu na pravý využil Jakub Pour.

Prostřední dějství načal Gulaš zakončením z první u levé tyče, který dostal milimetrový pas od vzdálenějšího mantinelu od modré, Vejmelka se skvěle přemístil. Za hosty odpověděl člověk nejpovolanější – Peter Mueller. Ostrostřelec Jihomoravanů dostal touš na brankoviště zpoza klece indiánů od Holíka, zkusil bekhendové zakončení, Frodl se však roztáhl a jak dlouhý, tak široký, odolal. Činil se i po chvilce, když na brankovišti dostal čas na zakončení z první Plekanec. Po buly zase ihned pálil Orsava, muž s maskou Západočechů sklapl betony včas. Pak se za obranu Komety dostal Gulaš a nemohl zakončit přes držení, sudí, kteří dnes byli po celý zápas velmi benevolentní, ani nevylučovali. To až v případě Gulašiho, který musel sestřelil Denise Kindla, jenž po příhre cik-cak Kracíka zakončoval do prázdné.

Oba celky si na úvod poslední dvacetiminutovky zahrály zkrácené přesilové hry, šance nepřišly. To až při hře v pěti se tlačil přes obránce do zakončení Kovář, Vejmelka si s jeho bekhendem poradil. Včas se přesunul i proti Kracíkovi, který ve dvojnásobné početní výhodě pálil po příhře od tyče k tyči. Betonem zase mladý brankář zasáhl proti Němcovi z mezikruží. Následně se přes obránce prokličkoval až před Vejmelku Gulaš i v oslabení, puk skončil těsně před čarou. Vzápětí se sám na hostující klec řítil Straka, svižným zakončením přestřelil. Západočechy mohl potrestat Orsava, jenž tečoval těsně před Frodlem pokus od modré, touš se zastavil u levé tyčky. Festival šancí nebral konce. Obránce Pulpán táhl přečíslení dva na jednoho, zvolil tvrdou ránu, ta se mezi tři tyče nevešla. Ujala se tak až nenápadná střela Matyáše Kantnera, který z ostrého úhlu vypálil z levé strany. Diváci vzývali pověstného bůra, který na sebe nenechal dlouho čekat. Petr Straka se prohnal kolem Štencla jako kužele a ač faulovaný, zavěsil pod břevno. Šestou trefu měl na holi Gulaš, dělovka z levého kruhu skončila na bližší tyči. To již stadionem obíhala mexická vlna a duel mířil za potlesku ve stoje do svého konce. S tím se nehodlal smířit Ivan Baranka, který z pravého rohu hledal Holíka před brankou, domácí si ale sami touš ztečovali do sítě. Z mezikruží to ještě zkoušel Dočekal, puk po teči zamířil mimo.

Ohlasy trenérů

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): Zápas se vydařil po všech stránkách, atraktivní duel s oslavami, skvělá atmosféra a vítězství. Do utkání jsme vstoupili podle představ, dařilo se nám dohrávat souboje, dobře hrát s pukem a tlačit se do brány. Odskočili jsme soupeři na 3:1 a na dobrý výkon jsme navázali i ve druhé části, ačkoliv gól nepadl. Jsem rád, že už jsme si zbytek utkání pohlídali. Dnes jsme na rozdíl od utkání v Liberci nezaváhali. Byl to jeden z nejlepších výkonů v sezóně, za což děkuji celému týmu, ale musíme v tom i nadále pokračovat.

Kamil Pokorný (HC Kometa Brno): Nám se dnešní utkání nepovedlo. Už v první třetině domácí ukázali větší agresivitu, vyhrávali osobní souboje, měli spoustu šancí a vypracovali si vedení 3:1. Ačkoliv jsme měli několik pasáží, kdy jsme zvedli hlavu, nedokázali jsme vstřelit kontaktní gól. Plzeň vyhrála zaslouženě, gratuluji.