PCE - PLZ 3:8

PCE - PLZ 3:8 - Indiáni se hned osmkrát zakousli do pardubického perníčku!

Plzeň - Čtvrtý zápas během sedmi dní čekal na indiány v extralize, představili se na ledě posledních Pardubic. A velkou přestřelku nakonec modrobílí ovládli 8:3.

HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň

3:8
1:1, 1:5, 1:2

Branky a nahrávky: 6. Ihnačák (Schaus, Klouček), 27. Ihnačák (Schaus, Klouček), 47. L. Horký (Mandát, J. Zdráhal) – 5. Eberle, 27. D. Kindl (Pulpán, V. Němec), 28. Kodýtek (Straka), 31. Kodýtek (Eberle, Straka), 32. Jones (V. Němec), 34. Vráblík (Pulpán, Kodýtek), 50. Indrák (Allen, Kantner), 53. Moravčík (Gulaš, Jan Kovář). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:6, 3:6, 3:8.

HC Dynamo Pardubice

Klouček (32. Kacetl) – Eklund, Holland, Mikuš, Schaus, J. Zdráhal, Cardwell, Porseland – Rolinek (C), Bubela, Hovorka – P. Sýkora (A), Ihnačák, Marosz (A) – Machala, Mandát, L. Horký – Dušek, J. Kloz, Poulíček.

Miltchakov (Frodl) – Pulpán, Vráblík, Allen, Jones, Moravčík, L. Kaňák – Pour, Jan Kovář (A), Gulaš (C) – Straka, Kodýtek, Eberle – V. Němec, Kracík, D. Kindl – Kantner, Nedorost, Indrák (A) – Preisinger.

Roman Vráblík 1 1 2 1 2

Duel odšpuntoval Gulaš, kterého u vzdálenější tyče našel Jones, Klouček se stihl přemístit. Po chvilce se ale již indiáni dočkali. Jan Eberle se hnal do přečíslení dva na jednoho, které vzal na sebe a z levého kruhu se nemýlil. Jenže poté museli modrobílí do čtyř a Dynamu stačilo devatenáct vteřin. Brian Ihnačák nic nevymýšlel, zavezl kotouč, na pravém kruhu vypálil přes obránce a trefil přesně. Další oslabení Plzně opět znamenalo hrozbu pro Miltchakova. Ten se měl co ohánět, když se u levé tyče zjevil osamocený Bubela. Do první sirény se dostalo početní výhody i Plzni. V ní nebezpečně z první pálili Gulaš a Kodýtek, přestávkový remízový stav ale již zůstal neměnný.

V prostřední periodě nejprve indiáni ustáli další hru ve čtyřech, aby poté v plném stavu sami udeřili. Denis Kindl totiž náramně tečoval před Kloučkem pobídku Vráblíka od modré. Domácí ovšem znovu rychle odpověděli. A byl to opět Brian Ihnačák, který se po třinácti vteřinách dostal do šance na pravém kruhu a z jízdy trefil přesně k levé tyči. Za dalších devětačtyřicet sekund prostrčil od pravého mantinelu přes dvě bránící hokejky bekhendem puk Straka na Petra Kodýtka, jenž si nabruslil mezi kruhy a zavěsil k pravé tyči nad beton. Po chvilce vybojoval opět Straka touš u mantinelu, předložil k levé tyči na Eberleho, který ještě oslovil před brankou znovu Petra Kodýtka a Plzeň byla v trháku. Vzápětí na druhé straně dostal příliš mnoho prostoru u pravé tyče Rolinek, Miltchakov se ale blobdržel na útočnou modrou dlouhý pas z vlastní obranné třetiny, zavezl kotouč, našel mezi okruhy najíždějícího Nicholase Jonese, který vyhnal Kloučka z branky. Kacetla v brance přivítal Roman Vráblík. Šikovný bek si na modré popojel až na vrchol pravého kruhu a nekompromisně zavěsil pod břevno. Děsivou periodu svého týmu se snažil zmírnit Hovorka, v samostatném úniku si ale na muže s maskou indiánů nepřišel.

Poslední dvacetiminutovku načali Západočeši v oslabení, situaci bez vážnější problémů ustáli. Pak ale nebezpečně pálil z pravého kruhu Schaus a Miltchakov měl rázem plnou lapačku práce. Vzápětí na něj navíc vyzrál Luboš Horký a vykřesal jiskřičku naděje pro své barvy. Tu brzy uťala krásná souhra modrobílých. Kantner našel od modré sjíždějícího Allena, který ještě na druhé straně oslovil Miroslava Indráka, jenž zavěsil pod břevno nad padajícího Kacetla. Ten musel ve své svatyni přetrpět ještě jeden inkasovaný gól, když hosté vykombinovali přesilovkový ťukes pro Michala Moravčíka. Navrátilec ze zámoří dělovkou od modré div neprotrhl síť. V závěru střetnutí ještě zůstal osamocený na levé straně Eberle, skóre se již nezměnilo. Indiáni tak v Pardubicích zvítězili 8:3 a z posledních dvou vzájemných duelů mají skóre 19:4.

Ladislav Lubina (HC Dynamo Pardubice): „Nezbývá mi nic jiného, než poblahopřát soupeři k výsledku a především k výkonu. Viděli jsme tady momentálně nejlepší mužstvo extraligy. V první třetině jsme silou vůle a dodržováním taktiky zůstávali ve hře a já jsem s ní byl spokojený. Bohužel jsme si začali myslet, že můžeme hrát s Plzní vyrovnaný hokej, a samozřejmě jsme se nestíhali vracet z útoku, kvůli čemuž jsme inkasovali několik branek z druhé vlny. V posledních zápasech se nám tohle nestávalo, teď jsme za šest a půl minuty dostali pět kusů, což je tragické.”

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): „Měli jsme dobrý vstup do utkání, vedli jsme 1:0, a přestože nám soupeř hned vyrovnal, tak první třetina byla z naší strany dobrá. Soupeř byl nepříjemný, cítil šanci. V kabině jsme si řekli, že musíme být trpělivější, lépe překonávat střední pásmo a dostávat kotouč na zadní mantinel. Druhá třetina byla velmi povedená, hlavně gólově, stejně tak i ta třetí. Jsem rád, že na rozdíl od minulého utkání se nám povedl začátek zápasu. Celých 60 minut jsme odehráli ve velmi solidním tempu.”