LIT - PLZ 5:1

LIT - PLZ 5:1 - V Litvínově čekala na indiány porážka

Plzeň - Předposlední extraligový duel základní části Tipsport extraligy sezóny 2018/19 zavedl modrobílé na led Litvínova. Ten měl před utkáním ještě teoretickou šanci na postup do předkola play-off, Západočeši se zase rvali o pozici lídra.

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň

5:1
2:0, 1:0, 2:1

Branky a nahrávky: 8. Kašpar (J. Mikúš, Válek), 9. L. Doudera (Myšák), 37. M. Hanzl (Kašpar), 48. Trončinský (Válek), 55. Strejček (Petružálek, Trončinský) – 51. Eberle (Gulaš, Pulpán). Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.

Rozhodčí: Pešina, Úlehla – Hynek, Klouček

vyloučení
6:4
Využití
0:0
V Oslabení
0:0
střely na branku
29:36
Zblokované střely
6:13
Hity
9:10
Vhazování
35:25
Diváci
3 879

HC Verva Litvínov

Janus (Petrásek) – Trončinský, Ščotka, L. Doudera, Strejček, Graborenko, Březák – Myšák, V. Hübl (A), F. Lukeš – Kašpar, J. Mikúš, Válek – Petružálek (A), M. Hanzl, Jícha – Jurčík, M. Havelka, Trávníček (C).

HC Škoda Plzeň

Frodl (Miltchakov) – Pulpán (A), Vráblík, Allen, Jones, Moravčík, L. Kaňák – Pour, Stach, Gulaš (C) – Kodýtek, Nedorost, Eberle – Kantner, Kracík, Indrák (A) – Kolda, Preisinger, D. Kindl.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Dominik Frodl 60 29 5 24 82,76 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Conor Allen 0 0 0 -4 0
Jan Eberle 1 0 1 -2 0
Milan Gulaš 0 1 1 1 0
Miroslav Indrák 0 0 0 0 0
Nick Jones 0 0 0 -2 0
Lukáš Kaňák 0 0 0 0 0
Matyáš Kantner 0 0 0 0 0
Denis Kindl 0 0 0 -1 0
Petr Kodýtek 0 0 0 -4 0
Matěj Kolda 0 0 0 -1 0
Jaroslav Kracík 0 0 0 0 0
Michal Moravčík 0 0 0 0 0
Václav Nedorost 0 0 0 -1 0
Jakub Pour 0 0 0 -2 0
Miroslav Preisinger 0 0 0 -1 0
Lukáš Pulpán 0 1 1 0 0
David Stach 0 0 0 -1 0
Roman Vráblík 0 0 0 -2 0

komentář

Utkání odšpuntoval z levého kruhu Ščotka, Frodl byl připraven. Za indiány odpověděl z totožné parkety na druhé straně Kracík, souboj dvou Jaroslavů rovněž ovládl muž s maskou. Po chvilce musela Verva do čtyř a Západočeši tlačili. Nejprve na vrcholu kruhu pálil z první Gulaš, neujala se ani dělovka Moravčíka od modré. Když se na brankovišti neprosadil ani Nedorost, platilo otřepené: „Nedáš-dostaneš.“ Velmi kostrbatou rozehrávku z vlastní obranné třetiny načal Válek, poté ve středním pásmu spíše jen bekhendem nahazoval Mikúš, modrobílí touš nezkrotili a dostal se k němu Lukáš Kašpar. Ten se s velkou dávkou štěstí prodral mezi dvěma soupeři až před plzeňskou svatyni a zakončil k levé tyči. Za dvaašedesát vteřin navíc černožlutí udeřili znovu. Po zmatcích na brankovišti, kde nejprve dorážel několikrát Mišák, jeho dílo zkázy pro hosty dokonal Lukáš Doudera. Modrobílí museli vzápětí čelit po vlastním oddechovém čase domácím v oslabení, situace ale zvládli. Až proti „plným“ pálil z první Mikúš, skórem nepohnul jako na druhé straně od modré Jones.

Prostřední dějství načal Allen. Se svým spoluhráčem se hnal i v oslabení do přečíslení, nakonec sám zakončil z mezikruží, Janus sklapl betony včas. Po chvilce napřáhl Lukeš na levé straně, Frodl se stihl přemístit. Duel se poté zvrhl spíše v boj plný vyloučených. Zajímavou pozici vymyslel Gulaš pro Stacha, ten si však vylámal zuby na gólmanovi Severočechů, stejně jako později několikrát pálící plzeňských kapitán z vrcholu na levém kruhu. Udeřili tak znovu černožlutí. Martinovi Hanzlovi u pravé tyče utekl puk, tak s ním zamířil za branku, kterou rychle obkroužil a jal se zakončit. Video nakonec muselo potvrdit, že touš skutečně čáru přešel. Pár vteřin před druhou sirénou ještě napřáhl Jurčík, Frodl odolal.

Třetí periodu načali Západočeši v přečíslení. To táhl Eberle s Nedorostem, nakonec zvolil střelu, Janus ale vyrazil. Lépe si vedl Válek, který zatáhl černý nesmysl do pásma, od pravé tyče vrátil do druhé vlny Marku Trončinckému a Litvínov byl v trháku. O rychlou odpověď se pokoušel Moravčík, který si sjel až před Januse, ten opět odolal. Recept tak na něj našel až Jan Eberle, kterého z pravé strany na brankovišti našel Gulaš. Poslední slovo si však v utkání vzali přeci jenom domácí. Konkrétně pak Jan Strejček, jenž dělovkou od modré div neroztrhl síť. Jeho barvy tak nadále drží naději alespoň na předkolo play-off, naopak indiáni již neskončí lépe než třetí.

Ohlasy trenérů

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): „Nebudu ani tak hodnotit průběh utkání, ale chci spíše doufat, že tento výkon našim hráčům trochu otevřel oči a uvědomí si, že především v závěru sezony se hokej hraje srdcem. A to jsme tam neměli. Proto jsme prohráli.“

Jiří Šlégr (HC Verva Litvínov): „Řekli jsme si, že to nebudeme vzdávat, přestože to mohlo působit, že už jsme z kola venku. Kluci zase předvedli výborný bojovný výkon, dokonce dali gól tři beci, což se u nás moc nestává. Jsme zpátky ve hře a doufejme, že to nakonec urveme.“