CEB – PLZ 2:3

CEB – PLZ 2:3 – Indiáni opět vyzráli na prvoligový Motor!

Plzeň – I druhý zápas přípravy, opět proti Českým Budějovicím, lépe zvládli modrobílí, kteří si tak z dvojutkání připisují pomyslný plný počet bodů.

Banes Motor České Budějovice - HC Škoda Plzeň

2:3
1:1, 0:2, 1:0

Branky a nahrávky: 2. Doktor (Bradley), 56. Endál (Fillman, Šimánek) – 18. D. Kindl (Kracík), 23. Kodýtek, 37. Kracík (Preisinger). Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.

Rozhodčí: Pěšina, Pražák – Jindra, Zíka

4:6
1:1
0:0

Banes Motor České Budějovice

Kváča (Strmeň) – Kutlák (C), Fillman, Kachyňa, Čáp, Vydarený (A), Plášil – Čermák (A), Čížek, Endál – Novák, Dančišin, Doležal – Šimánek – Bradley, Babka, Doktor, Škoda, Šulek.

Miltchakov (Frodl) – Kvasnička, Allen, J. Kindl (C), Kaňák, Pulpán (A), Vráblík – Pour, Němec, Eret – Stach, Kratěna, Indrák (A) – D. Kindl, Kracík, Eberle – Kantner, Preisinger, Kodýtek.

V brance Západočechů se od prvních minut objevila čerstvá posila Dmitri Miltchakov, jehož premiéra v plzeňském dresu ale nezačala nejlépe. Již ve druhé minutě před ním dostal příliš prostoru Jakub Doktor, jenž měl ještě dostatek času na kličku a pohodlné zakončení. O rychlou odpověď se snažil Denis Kindl, štiplavá střela ale pouze vyprášila beton Kváči. Na gólmana Motoru si poté dělovkou od modré nepřišel ani Pulpán, stejný hráč si za nedlouho poté sjížděl na brankoviště, touš však dostal na paty. Těsně před první sirénou platilo otřepané „nedáš-dostaneš.“ Nejprve hosty zachránila levá tyč, z protiútoku pak smazal náskok soupeře Denis Kindl. Ten se protáhl až před svatyni domácích a doslova procpal černý nesmysl do sítě.

Jak úvodní perioda skončila, tak prostřední začala. Petr Kodýtek se dostal tváří v tvář Kváčovi, roztáhl si ho dlouhou kličkou a zakončil přesně mezi betony. Na svého bývalého spoluhráče to také od modré zkoušel Vrablík, neuspěl. V polovině utkání se dorovnalo skóre na tyčky, když stejná tyč jako před tím Miltchakova nyní zachránila po ráně Poura i brankáře Motoru. Ani on ale poté v oslabení nemohl dosáhnout na povedenou souhru Plzně, kterou prakticky do prázdné zakončoval Jaroslav Kracík. Stejný hráč ovšem vzápětí putoval na čtyři minuty za katr, čehož se snažil využít ještě do přestávky Čermák, na běloruského strážce plzeňské svatyně si ale nepřišel.

Ve třetí části přesilovkový tlak Jihočechů narůstal, jenže od modré neuspěl Kutlák, zblízka nerozvlnili síť ani Čermák se Šimánkem. Nejblíže brance byl ale Eberle, který rozezvučel brankovou konstrukci. Poté si hosté sami zkomplikovali závěr utkání. Během šestnácti vteřin museli rázem do tří a Motor trestal. Fillman oslovil Lukáše Endála, který milimetrovou dělovkou nedal Miltchakovi šanci. Domácí ještě v závěru utkání zkusili power-play, ale skóre se již nezměnilo a i druhé utkání tak modrobílí uzmuli pro sebe.

Václav Prospal (ČEZ Motor ČB): "Ať je to jak chce, připsali jsme si druhou porážku. Prvních sedmnáct minut jsme odehráli výborně, hráli jsme hokej, který chceme praktikovat. Zápas nám utekl po vyrovnávací brance, najednou to bylo, jako bychom se začali bát hrát. Přestali jsme hrát, celou druhou třetinu jsme byli pod tlakem, kupili jsme chybu za chybou. Pouze půl zápasu proti soupeři jako Plzeň se nedá hrát."

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): „My jsme věděli, že na nás domácí vlétnou a budou aktivní. To jsme i přes jeden inkasovaný gól ustáli a jsme rádi, že ještě do přestávky se nám povedlo vyrovnat. Druhá třetina byla z naší strany již lepší, měli jsme více šancí. Trápí nás ale trochu jejich využívání. Náznaky jsou, ovšem chybí finální část. Třetí perioda byla tak trochu profesorská, darovali jsme soupeři přesilovky a ten nás zatlačil, místo toho, abychom my dali na 4:1. Zápas splnil, co měl. České Budějovice byly aktivní, hrálo se nahoru-dolů.“