JUN: PLZ - KLA 6:1

Junioři nasázeli Kladnu půltucet!

Plzeň - Škodovka přivítala na svém ledě Rytíře z Kladna a duel to byl od začátku jednoznačný v domácí prospěch. Indiáni nakonec potěšili své fanoušky vysokou výhrou 6:1.

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno

6:1
2:0, 2:1, 2:0 - N 0:0 – 0:1

Branky a nahrávky: 6. Adamec (Malák), 11. Slanina (Hasman), 34. Reitspies (Eret), 38. Hasman, 57. Adamec (Hasman, Malát), 60. Rohla (Adamec, Procházka) – 31. Bernat (Husarik), rozh. náj. Šimek Průběh utkání: 0:0, 2:0, 2:1, 6:1

Rozhodčí: Martin Šperl – Ondřej Malý, Tomáš Brejcha

3:6
0:0
1:0
47:28
63

Kolář (Pilc) – Kovařík, Lokajíček (A), Šilhán, Kremláček, Malák – Ženíšek, Kvasnička, Reitspies, Rohla, Slanina, Matiášek, Adamec, Malát, Procházka, Eret, Hasman (C)

Rytíři Kladno

Jiroušek (Novotný) – Staněk, Volráb, Šmatlák (A), Flachs, Zíka, Veber, Zich (A) – Kraus, Šimek, Bernat, Bláha, Husarik (C), Rendla, Štrombach, Čermák

Adam Ženíšek 0 0 0 0 0

Utkání začalo velmi svižně, hned ve druhé minutě měl na hokejce vedoucí branku Filip Kovařík. Ten se ocitl úplně osamocen na levém kruhu, ale na pozorného brankáře Jirouška si nepřišel. Hned o minutu později ujížděli Indiáni dva na jednoho. Přečíslení řešil střelou Sebastian Malát, ale ani on si zatím nepříšel na brankáře s rytířem na hrudi. Nicméně netrvalo dlouho a ruce plzeňských fanoušků přece jen vyletěly ke stropu arény. V šesté minutě od modré čáry vystřelil Daniel Malák, střela se od zadního mantinelu odrazila přímo na hůl Václava Adamce, na kterého už zívala prázdná branka - 1:0. Domácí eurforie mohla trvat jen necelou půlminutu, když za hosty dostal na pravém kruhu spoustu času i prostoru Patrik Šmatlák, jenže domácí brankář Kolář proti jeho střele zasáhl pravým betonem. Domácí pokračovali ve své aktivní hře. Střelec první branky Václav Adamec našel přes celou šíři útočného pásma volného Jana Matiáška, ale proti jeho střele zápěstím se zaskvěl brankář Rytířů. V polovině úvodní třetiny přišla největší a zatím jediná větší šance hostů, ovšem rychlý kontr po pravé straně zakončil Martin Bláha pouze do tyče a tak přišel zákonitě trest. Josef Hasman od pravého mantinelu vyslal do samostaného úniku Jana Slaninu, který parádní bekhendovou kličkou navýšil domácí vedení. Indiáni následně dostali možnost více než minutu dlouhou trvající přesilovou hru pěti proti třem, ale skóre zůstalo nezměněné.

I do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí indiáni. Po necelé minutě předložit Petr Eret ideálně puk Adamu Rohlovi, ten ovšem mezírku mezi betony netrefil. I hra Rytířů byla o poznání lepší, ale často se o náznak tlaku připravovali zbytečnými vyloučeními, které Škodovka ovšem nedokázala využít. Domácí v početní výhodě tlačili, ale co hostující brankář Jiroušek viděl, to pochytal. Ve 31. minutě přišla zápletka. Pavel Husarik zpoza brány našel úplně volného Tomáše Bernata, který střelou pod břevno nedal brankáři Kolářovi sebemenší šanci. Hostům narostla křidla a hnali se dokonce za vyrovnáním. O dvě minuty později si FIlip Šimek obhodil domácího hráče, čímž se dostal do situace dvou na jednoho, akci řešil střelou na vzdálenější tyč, kde se se svým semaforem blýskl domácí muž s maskou. Pravidlo nedáš - dostaně opět zafungovalo skvěle. O necelou minutu si Petr Eret z bránících hráčů udělal stojné kužely, následnou přihrávkou na pravý kruh zmátl úplně všechny, včetně brankáře Jirouška a tak na Víta Reitspiese  už čekala jen prázdná branka. Ve 37. minutě odešel na trestnou lavici domácí Eret, ale opět to byli hosté, kdo lovili puk ze své sítě. Josef Hasman ujel všem hráčům hostí a přesnou střelou do pravé šibenice překonal Jiroušeka počtvrté. V závěrečné minutě mohl ještě utkání zkorigovat Pavel Husarik, ale z pravého kruhu Koláře nepřekonal.

Poslední perioda začala opatrně od obou mužstev a domácí si kontrolovali pohodlné vedení. Ve 43. minutě Václav Adamec vyzkoušel pozornost brankáře Jirouška, ten s menšími problémy ale černý nesmysl dokázal zkrotit. Na druhé straně odpověděl střelou Martin Bláha, ale trefil jen připravenou lapačku. V 51. minutě pálil ihned po vyhraném buly Josef Hasman, ale svůj druhý zásah nepřidal. O minutu později projel celým kluzištěm Václav Adamec, kličkovanou se vyhnul obráncům, ale před před brankářem už neměl moc prostoru na kličku. Přesto se Václav Adamec své druhé branky nakonec dočkal. V 56. minutě Josef Hasman zachytil kotouč na modré čáře, předal ho domácí sedmnáctce a domácí útočník pálil přesně mezi betony hostujícího brankáře. Indiáni nadále neměli dost. Václav Adamec mohl minutu před koncem dovršit hatrick, ale střelou z otočky trefil jen břevno. Sedmatřicet vteřin před koncem předložil Václav Adamec ideálně puk Adamu Rohlovi, který z mezikruží trefil přesně horní roh brány a tím uzavřel skóre na konečných 6:1 pro domácí.

Poté následovala nadstavbová část o bonusový bod. Hned zkraje prodloužení trefil Petr Eret pravou tyč a poté co Josef Hasman nedotáhl svou bekhendovou kličku a Vít Reitspies ze samostaného úniku netrefil branku přišli na řadu samostatné nájezdy. V nich byli nakonec úspěšnější hosté zásluhou Filipa Šimka a Kladno si ze západočeské metropole odváží alespoň jeden bod.

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): “Dneska musím kluky pochválit a až na pár chybiček jsme zápas zvládli velmi dobře. Konečně jsme začali trošku více střílet, zatím se hodně trápíme s koncovkou. Kluci to dnes tlačili hodně do brány, což se nakonec i ve skóre projevilo. Bohužel nám nejdou zatím moc přesilovky, jak minulý zápas v Litvínově, tak i dnes jsme měli spousty přesilovek, ale žádnou jsme nedokázali využít, na tom musíme zapracovat.”

Pavel Patera (Rytíři Kladno): “Bohužel dneska náš výkon od začátku špatný, nehráli jsme to co hrajeme normálně a zápas se nám hrubě nepovedl od první do poslední minuty. Zasloužený vítězství Plzně.”