JUN: PLZ - SLA 1:6

Junioři neměli svůj den, Slavii vysoko podlehli

Plzeň - Mladé pušky na svém stadionu přivítaly Slavii Praha, která jako první v sezóně dokázala Plzeň porazit. I druhé měření sil se modrobílým vůbec nepovedlo a nakonec museli skousnout hořkou vysokou porážku 1:6.

HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha

1:6
0:1, 0:3, 1:2 - N 0:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 60. Eret (Malát, Hasman), rozh. náj. Houdek (TS) – 7. Holý (Brož, Labuzík), 22. Všetečka (Vlček), 23. Antoš (Hradil), 35. Brož (Fiala), 47. Všetečka (Hasil), 58. Janča (Křenek) Průběh utkání: 0:0, 0:6, 1:6

Rozhodčí: Roman Svoboda – Tomáš Pešek, Miroslav Šimán

3:2
0:1
0:1
36:33
64

Kolář (od 41. Pilc) – Houdek, Kovařík, Pánek, Lokajíček (A), Kremláček, Šiller, Malák – Kvasnička, Reitspies, Rohla (A), Slanina, Matiášek, Adamec, Malát, Procházka, Eret, Hasman (C), Princl

HC Slavia Praha

Vecka (Málek) – Fiala, Bureš, Zderadička, Antoš (A), Steinocher, Čapka, Holý – Brož (C), Všetečka (A), Havrda, Křenek, Hradil, Hasil, Vlček, Kižlin, Labuzík, Janča, Petrák

Albert Šiller 0 0 0 0 0

Domácí Škodovka měla mírné zpoždění v úvodu zápasu. Jako by to hosty nakoplo, že museli tři minuty čekat na modré čáře a do zápasu vtrhli s velkou vervou. Hned v první minutě zamkli svého soupeře v obranném pásmu a na brankáře Koláře vyslali tři nebezpečné projektily, ale žádný neskončil v brance. O minutu později se na pravé straně přes obránce uvolnil David Kižlin,nicméně ani on si na brankáře střelou na zadní tyč nepřišel. Hráči s okřídleným šípem na prsou se osmělovali pomalu. V šesté minutě vyzkoušel pozornost hostujícího muže s maskou Vladimír Kremláček, ale skóre zůstalo nadále neměnné. Slavia dobrý vstup do utkání korunovala brankou v sedmé minutě, když Jaroslav Brož přesnou přihrávkou mezi kruhy vybídl ke skórování Ondřeje Holého. Ten nepohrdl a přesnou ranou vymetl šibenici. Indiáni mohli bleskově odpovědět. Půl minuty po obdržené brance jeli indiáni dva na jednoho, Petr Eret přihrávkou z pravého kruhu oslovil Sebastiána Maláta, ten ale střelou z první minul branku. Oba týmy si poté vyzkoušeli každý po jedné přesilovce, ale žádnou vyloženou šanci si nevypracovali. A když Josef Hasman nevyužil špatné rozehrávky hostů, odcházeli po první třetině do šaten spokojenější sešívaní.

Druhá třetina začala výbornou šancí na vyrovnání. Petr Eret nabízel kotouč před prázdnou branku, tu ovšem Jan Matiášek netrefil. A jak praví známé sportovní pořekadlo nedáš - dostaneš, opravdu se tak stalo. Šimon Vlček našel před brankou volného Robina Všetečku, který s pomocí tyče prostřelil Koláře. Indiáni chvíli na to dostali ke zkorigování výsledku přesilovou hru, ale byli to opět oni sami, kdo inkasoval. Daniel Hradil se zmocnil puku na modré čáře, jeho pokus Kolář vyrazil pouze před sebe, odkud ho bekhendem doklepl do sítě Milan Antoš. V polovině druhé periody byl podražen v úniku Marek Princl a rozhodčí bez váhání zkřížil ruce nad hlavou. V samostatném nájezdu si domácí útočník rozpohyboval Vecku jak potřeboval, ale v závěrečné fázi mezírku mezi betony netrefil. Modrobílým to nadále nelepilo a často jejich akce doprovázela i smůla. Ve 33. minutě Filip Kovařík v situaci dvou na jednoho výbornou přihrávkou našel Sebastiána Maláta, avšak tomu v nejméně vhodnou dobu puk přeskočil hokejku. Plzeň začínala být lepším týmem a hosté se bránili jen za cenu zakázaného uvolnění. Tlak domácích byl utlumen čtvrtou brankou Slavie. Ti domácím jasně ukazovali, čemu se říká lekce z produktivity. Zoran Fiala před brankou našel nehlídaného Jaroslava Brože, který bekhendovou kličkou zavěsil pod víko. Ve 38. minutě se začínali dít věci. Josef Hasman měl před dorážkou úplně volnou branku, ale na poslední chvíli do jeho rány vložil hůl hostující obránce. Ve stejné minutě netrefil ani na druhé straně prázdnou branku Jakub Zderadička, když se jeho projektil otřel pouze o tyčku. A do třetice to Václav Adamec po přihrávce od Sebastiána Maláta zkoušel protisměrnou kličkou, která byla úspěšná, ale před volnou klecí mu kotouč ujel z hokejky. Po druhé třetině tak hosté vedli už o čtyři branky.

Na poslední dvacetiminutovku Plzeň vyměnila brankáře, Koláře nahradil Pilc. Ta začala přesilovou hrou, se kterou si ale Slavia poradit nedokázala. Ve 43. minutě Václav Adamec našel rozjetého Jana Matiáška, domácí útočník ale z mezikruží nechal opět vyniknout brankáře Vecka. O čtyři minuty později domácí inkasovali popáté. Robin Všetečka se zmocnil v obranném pásmu kotouče, projel sním po celém kluzišti, brankáři Pilcovi udělal kličku a poté na něj zívala jen prázdná branka. Hosté hráli ve velké pohodě, Jaroslav Brož po obkroužení branky málem zakončoval do prázdné branky, ale proti jeho úmyslu zasáhl brankář Pilc. Utkání se prakticky jen dohrávalo, domácí se snažili o čestný úspěch, ten ale nepřícházel. Čtyři minuty před koncem dostala Slavia k dispozici druhou přesilovou hru, se kterou si poradili na výbornou. Jakub Janča si vybruslil od mantinelu až před brankáře, kterého překonal střelou na bližší tyč. Obrana hostů už měla jen jediný úkol, pomoci brankáři Veckovi pomoci udržet čisté konto, což se nakonec nepodařilo. Šestnáct vteřin před koncem zápasu ujel všem Petr Eret, který střelou mezi betony dal jedinou branku Škodovky.

Následovala nadstavbová část o bonusový bod navíc. Prodloužení se hrálo velmi opatrně, jedinou vážnější šancí byl únik Sebastiána Maláta, který ale v tváří tvář brankáři Veckovi neuspěl. O bodu navíc tedy rozhodli samostané nájezdy, ve kterých byla úspěšnější domácí Škodovka zásluhou vítězné trefy Michala Houdka.

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): “Dneska se nám ten zápas vůbec nepovedl, upozorňovali jsem kluky, že Slavia je takový agresivní tým, který hodně napadá, hraje jednoduše a přesně tak taky vypadala první třetina, přesto jsme prohrávali jen 0:1. Poté jsme si nějaké šance vytvořili, ale jsme strašně žalostní v zakončení a soupeř potrestal každou chybu. Za stavu 0:3 jsme měli příležitost penalty, ale bohužel z vyložených příležitostí do prázdné brány jsme nedali góla a soupeř nám odskočil na 0:4 a třetí třetina se jen dohrávala. Jsme rádi za získání alespoň toho jednoho bodu, při novém bodování se každý bod počítá.”

Pavel Kolařík (HC Slavia Praha): “Já si myslím, že výsledek průběhu zápasu příliš neodpovídá. Dnes jsme byli šťastnější, proměnili jsme své šance, dávali jsme branky, dneska nám to vyšlo na výbornou.”