JUN: PLZ - LIM 8:1

Junioři si smsli na Litvínovu, Marek Princl vstřelil hattrick

Plzeň - Junioři dali zapomenout třem nepovedeným zápasům po sobě a v Home Monitoring Aréně zcela ovládli duel proti Litvínovu. Hattrick dokázal vsítit během druhé třetiny Marek Princl. Škodovka nakonec brala i bonusový čtvrtý bod, který v prodloužení vystřelil přesnou dorážkou Petr Eret.

HC Škoda Plzeň - HC Litvínov

8:1
0:0, 4:1, 4:0 - N 1:0

Branky a nahrávky: 22. Princl (Adamec, Procházka), 25. Princl (Procházka, Šilhán), 32. Hasman (Lokajíček, Houdek), 37. Princl (Procházka, Adamec), 47. Adamec (Malát, Houdek), 48. Slanina (Hasman.), 56. Eret (Matiášek, Kremláček), 59. Kovařík (Šilhán), 61. Eret – 25. Berka (Jouza, Viedemann) Průběh utkání: 0:0, 2:0, 2:1, 8:1

Rozhodčí: Jakub Šindel – Tomáš Pešek, Pavel Sedláček

4:12
1:0
64:21
70

Kolář (Pilc) – Houdek, Kovařík, Pánek, Lokajíček (A), Šilhán, Kremláček, Malák – Rohla, Slanina, Matiášek, Adamec, Roubal (A), Malát, Procházka, Eret, Hasman (C), Princl

HC Litvínov

Pejsar (48. Zajíček) – Bártek, Šubrt, Viedemann, Baláž, Kroupa, Havlík (A), Háva – Berka, Limanovský, Bartoš (C), Jouza, Šarlinger, Fišer, Kovačič, Dufek (A), Svoboda

Adam Šilhán 0 2 2 4 0

Do utkání vstoupili lépe domácí hokejisté, když první dvě minuty hostům vůbec nepůjčili kotouč. Domácí Martin Lokajíček vyslal dvě prudké rány od modré čáry, ale ani jedna v černém neskončila. Verva se poprvé dotkla kotouče, až když hlavní rozhodčí domácímu Josefu Roubalovi odpískal sekání a hosté dostali k dispozici první přesilovou hru. Ta ovšem netrvala ani minutu a na dvě minuty si také musel jít odpočinout za nedovolené bránění hostující Baláž. První vážnější situace nastala v šesté minutě, kdy Petr Eret dostal nabito mezi kruhy, ale v posledním momentě mu kotouč sjel z čepele hole a hostující brankář Pejsar zatím mohl zůstat v klidu. V sedmé minutě dostali první početní výhodu k dispozici i domácí, ale jediný zajímavý moment byla prudká střela Josefa Hasmana z levého kruhu, která se ovšem do branky nevešla. Tím ovšem akce neskončila a hosté podnikli rychlý protiútok. Výsledkem toho byla pravá tyč Kolářovy brány po střele Jakuba Šarlingera. V polovině první třetiny se hra začínala pomalu vyrovnávat a šancí ubývat. Do největší šance se dostal ve čtrnácté minutě Dan Bartoš, který ujel všem domácím hráčům a proti němu stál jen brankář Kolář. Z tohoto souboje vyšel lépe domácí gólman, který včas sklapl své betony a puk neměl šanci se skrz ně dostat do brány. Obě mužstva následně dostala možnost po jedné přesilovce, ale branky jsme se v první třetině nedočkali.

To chtěli aktéři dnešního utkání změnit ve druhé dvacetiminutovce a dařit se jim to začalo už po necelých dvou minutách. Brankář Pejsar vyrazil pouze před sebe střelu Václava Adamce a u kotouče byl nejrychleji Marek Princl, který pohotovou dorážkou otevřel skóre dnešního utkání. S jídlem rostla chuť a domácí se chtěli pořádně najíst. Jan Slanina o minutu později nebezpečně pálil z levého kruhu, ale střela jen těsně minula vzdálenější tyč. Ve 25. minutě se skóre měnilo podruhé a opět u toho byl Marek Princl. Domácí pětadvacítka si pohrála ve středu hřiště s obráncem Litvínova. Tomu Princl uzmul kotouč, čímž se dostal do samostatného úniku a výsledkem toho byl bravůrně zvládnutý bekhendový blafák. To ovšem nebylo vše z té samé minuty. O osmnáct vteřin později vystřelil od modré čáry Marek Berka a i díky troše paní štěstěny puk skončil až za brankovou čarou. Hosté se nevzdali a snažili se o vyrovnání. Marek Berka se ocitl mezi kruhy úplně sám a bez většího atakování střílel pod břevno, ale svoji druhou branku v zápase nepřidal. Dvě minuty za polovinou utkání domácí opět odskočili na rozdíl dvou branek. Domácí kapitán Josef Hasman dostal vynikající přihrávku na levý kruh, od kterého zamířil přesně na zadní tyč. Ve 37. minutě mohli začít létat čepice na hrací plochu. Parádní kombinací v útočné třetině zakončil ranou z první do poloodykryté klece Marek Princl, který tak zkompletoval hattrick. Domácí fanoušci byli ve varu, jelikož takto povedená třetina se jen tak nevidí.

Pokud si někdo myslel, že se třetí třetina bude pouze dohrávat, o své myšlenky přišel už po osmnácti vteřinách. To se domácí už poněkolikáté řítili dva na jednoho. Petr Eret našel přesným pasem Josefa Roubala, ten ovšem mezeru mezi betony nenašel. Následně dostali domácí k dispozici další početní výhodu, ve které dostal Petr Eret nabito mezi kruhy, stejně jako v první třetině. Tentokrát skvěle zasáhl Pejsar betonem. Litvínov se dočkal nepopulárního “bůra” ve 47. minutě. Václav Adamec se dostal za obránce hostů a rychlou střelou dokázal dostat kotouč za Pejsara. To ovšem nadále nebylo vše. O necelou minutu později tvrdě vypálil Josef Hasman, na dorážku Jana Slaniny byl už hostující muž s maskou krátký. Půltucet v bráně už byl pro Pejsara příliš, a tak raději své místo přenechal Šimonu Zajíčkovi. Avšak ani on čisté konto udržet nedokázal. Po parádní hokejové akci střílel Jan Matiášek, proti kterému se Zajíček ještě stačil přesunout, na Petra Ereta ale následně zívala už jen prázdná branka. Kdekdo by si řekl, že 7:1 už je hodně, ušetříme síly na příště, ale ne v Plzni. Dvě minuty před koncem na konečných 8:1 upravil skóre po přihrávce Adama Šilhána Filip Kovařík.

Následovala nadstavbová část o bonusový čtvrtý bod, ale ani ta netrvala příliš dlouho. Po střele Martina Lokajíčka se nejlépe před brankou zorientoval Petr Eret a domácí tak berou všechny čtyři body.

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): “Dneska jsme odehráli perfektní utkání. Musím kluky pochválit, protože po dlouhé době plnili to co od nich chceme, byl to super týmový výkon. Tým makal od první do poslední minuty a hrál to co od nich chceme a projevilo se to i v ty branky, které nám tam napadali. Jsme strašně rádi i za ten čtvrtý bod, zatím se nám ta prodloužení příliš nedařila, tak jsme spokojeni. ”

Radek Mrázek (HC Verva Litvínov): “Tak my jsme hráli, to co jsme si mysleli, že by mohlo na Plzeň platit jenom první třetinu, která byla vyrovnaná. Měli jsme i nějaké šance, ale naše koncovka je žalostná. Bohužel od druhé třetiny podával standartní výkon jenom brankář Pejsar, ostatní mu nepomohli. Chvílemi mi přišlo, že si hráči na ledě dělali co chtěli. Pokud se honem rychle nevrátíme k poctivé práci, kterou jsme předváděli v září, tak se budeme propadat čím dál více tabulkou.”