JUN: PLZ - SLA 3:1

Junioři porazili Slavii 3:1 a vystřídali ji v čele extraligy!

Plzeň - Mladé pušky zvládly velice důležité utkání, když na svém ledě porazili lídra extraligy. Utkání bylo rozhodnuté po první třetině, kdy sešívaní dostali tři branky a zbytek utkání si indiáni pohlídali. Slavia se zmohla jen na snížení v závěrečných minutách.

HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha

3:1
3:0, 0:0, 0:1 - N 1:0

Branky a nahrávky: 1. Princl (Procházka, Malák), 7. Eret (Roubal, Houdek), 20. Eret (Roubal, Lokajíček), 61. Šiller (Matiášek, Roubal) – 57. Holý (Antoš, Turek) Průběh utkání: 0:0, 3:0 , 3:1

Rozhodčí: Jan Hucl – Jaroslav Hřebík, Radim Charvát

5:7
1:1
38:28
80

Kolář (Pilc) – Houdek, Kovařík, Lokajíček (A), Šilhán, Kremláček, Šiller, Malák – Soukup, Kolář, Balín, Slanina, Matiášek (A), Adamec, Roubal (C), Malát, Procházka, Eret, Princl

HC Slavia Praha

Vecka (od 7. min Málek) – Fiala, Bureš, Antoš (A), Steinocher, Čapka, Holý – Brož (C), Kižlin, Všetečka (A), Havrda, Křenek, Hradil, Hasil, Vlček, Turek, Labuzík, Janča, Petrák

Albert Šiller 1 0 1 1 2

Hráči Škodovky na nic nečekali a do utkání vstoupili s velkou vervou. Po šedesáti vteřinách dostal Marek Princl parádní pas od Jakuba Procházky a v tváří tvář nedal Veckovy sebemenší šanci. Slavia minutu na to dostala možnost vyrovnat z početní výhody, avšak jediná střela Brože mezi tři tyče nemířila. Následně dostali první přesilovou hru i indiáni a i když to zprvu nevypadalo na dobře sehranou početní výhodu, tak z ní Plzeň zdvojnásobila své vedení. Petr Eret napřáhl od pravého mantinelu a zamířil naprosto přesně do pravého horního rohu. Po necelých sedmi minutách utkání skončilo pro brankáře Vecku, který se už na to nemohl dívat a přepustil své místo Romanu Málkovi. V polovině třetiny přišla ojedinělá šance sešívaných. Matěj Hasil se dostal za domácí obránce, ale jeho střelu mezi betony Kolář zachytil. Plzeň pokračovala ve své dominanci a hosté se jen bránili. Když už si hosté mysleli, že do šaten půjdou s dvougólovou ztrátou, tak podruhé v zápase udeřil Petr Eret. Ten přesnou ranou mezi betony navýšil domácí vedení po první třetině na 3:0.

Druhá část hry začala náporem hostující Slavie. Na hráčích bylo vidět, že v kabině neprobíhala klidná přestávka. Avšak mohli to být oni, kdo by opět lovil puk ze své sítě, když Michal Houdek dostal nabito na modré čáře a jeho střela jen těsně minula pravou tyč. Ve 25. minutě tečoval Filip Kovář střelu před brankou, ale Málek byl nadále nepřekonán. Ve hře přibývalo osobních soubojů a k vidění byl jeden velký urputný boj o každý centimetr ledu. Ve 28. minutě měl na hokejce čtvrtou branku Jakub Procházka, který se ideálně zbavil svého strážce, ale střelou trefil jen Málkovu vyrážečku. Poté dostali domácí indiáni hezky za sebou tři početní výhody, které pramenily z přemíry snahy Slavie. Domácí ovšem nedokázali využít ani jednu, i když k vidění bylo plno střel, které měli gólové parametry. Osud utkání bude tedy muset naplno rozlousknout až třetí třetina.

Tu odšpuntoval Jakub Procházka faulem a hosté tak dostali ideální možnost na rychlé zkorigování výsledku. Velkou šanci měl Milan Antoš, který se ocitl sám mezi kruhy, ale střelu namířil jen doprostřed brány. Modrobílí si v poklidu hlídali svůj náskok. Ve 46. minutě mohl Jan Slanina skóre navýšit, ale hrubici v rozehrávce Slavie nepotrestal. O dvě minuty později dostal v přesilové hře nabito na pravém kruhu Petr Eret, ale jeho tvrdá rána skončila po zásahu Málka jen v ochranné síti. Další nebezpečnou střelu si připsal v 55. minutě Michal Houdek, který to zkoušel z otočky, ale mířil jen do míst, kde byl připravený Málek. V 57. minutě se hosté dočkali čestného úspěchu. Ondřej Holý tvrdou ranou z pravého kruhu využil po jedenácti vteřinách nabídnutou přesilovou hru. Sešívaní to posléze zkusili ještě v šesti hráčích, ale Plzeň už si svůj náskok pohlídala.

Indiáni si nakonec do své sbírky připsali i čtvrtý bod, když po půl minutě dorazil Matiáškovu střelu Albert Šiller.

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): “Výborný zápas, dnes musím kluky pochválit. V posledních zápasech plnili co jsme si řekli před utkáním, sice jsme nedali tolik branek, ale důležitý že jsme neinkasovali. Dnes skvělý kolektivní, bojovný výkon. Zvládli jsme první krok, když jsme postoupili do nadstavby, ale cesta ještě bude dlouhá. Play-off ještě, ale jisté nemáme, ten systém je poněkud divný.