DOR: PLZ - LIM 2:0

Dorost zvládl i druhé utkání v sezóně. Litvínov porazil 2:0!

Plzeň - Mladé dorostenecké pušky zvládly velice těžké utkání proti Severočechům, navíc i dnes s nulou v zádech. O třech bodech rozhodl Jasečko s Kupčem. Čtvrtý bod v nadstavbě vystřelil parádní individuální akcí David Jiříček.

HC Škoda Plzeň - HC Litvínov

2:0
1:0, 0:0, 1:0 - N 1:0

Branky a nahrávky: 11. Jasečko (Šiler), 60. Kupčo (Hauser, D. Soukup), 63. Jiříček (Dáňa). Průběh utkání: 0:0, 2:0.

Rozhodčí: Martin Němec – Tomáš Brejcha, Josef Zimmermann

5:10, navíc Slavík 10 min.
2:0
39:15
80

Bočan (Vondraš) – Dolhý, Kanta, Jánský, Jiříček, Jasečko, Špaček, Páník (C) – Hauser, Dominik Soukup, Korčák, Dvořák, Marcel, Dáňa, Marek Soukup, Václavík, Kaiser, Šiler, Lupčo

HC Litvínov

Čermák (Herkommer) – Minařík, Werner, Cimrman, Hocelík, Kadár, Kuchař, Hora – Beran, Dej, Šikl, Adámek, Kočárek, Vopat, Slavík, Špaček, Brouček, Krocker, Skuhrovec (C)

Tomáš Václavík 0 0 0 0 2

Druhý zápas v sezóně sehráli dorostenci opět na domácím ledě, tentokrát jejich protivníkem byl tým z Litvínova. Než se všichni diváci stačili posadit na svá místa, tak už po dvaceti vteřinách hry mířil za podrážení na trestnou lavici domácí Václavík. Hosté ovšem nic kloudného nepředvedli a Škodovácí se bez větších potíží ubránili. Litvínov pokračoval v dobré hře, ale často jejich hráči zapomínali střílet. Následně otěže utkání převzali do svých rukou Plzeňští. Díky dobrému pohybu mířili krátce po sobě na trestnou lavici hostující Dej s Kadárem a domácí měli k dispozici dlouhou přesilovou hru pět na tři. V ní se hráčům s okřídleným šípem na hrudi vůbec nedařilo, avšak těsně před návratem druhého hráče se jim podařilo rozvlnit síť. Sebastian Jasečko napřáhl od modré a trefil se přesně k levé tyčce. Litvínov byl neškodný, vůbec se nemohl usadit v pásmu, ale v patnácté minutě mohlo být z ničeho nic vyrovnáno. David Skuhrovec se objevil zcela nehlídaný před brankářem Bočanem, ale bekhendovým blafákem neuspěl. K závěru první třetiny dostali domácí další možnost početní výhody, ale z mnoha střel jich prošlo minimum až k brankáři.

I druhá část hry nám začala přesilovou hrou. Po osmnácti vteřinách byl vyloučený hostující Werner za pozdní dohrání, ovšem plzeňské šípy tentokrát mlčely. Ve 24. minutě se napřáhl až ke stropu haly autor prvního gólu Sebastian Jasečko, ale jeho prudký projektil jen těsně minul pravou tyč. Hosté odpověděli střelou Martina Adámka, tu vyrazil Bočan pravým betonem. V polovině třetiny opět dostali domácí indiáni možnost sehrání přesilové hry pět proti třem. Proti střele Jasečka byla připravena lapačka Čermáka. Největší možnost ke zdvojnásobení vedení měl Petr Hauser, který nedokázal z dorážky dopravit kotouč do opuštěné klece. Hra v pěti na obou stranách dlouho nevydržela, nyní byli na řadě modrobílí a hlavní rozhodčí vyloučil Jonáše Kantu za vysokou hůl. Severočeši zamkli domácí v obranné třetině, jejich hře nechyběl nápad, ale žádná jejich střela do černého nemířila. Ve 36. minutě se z pravého křídla řítil sám na Čermáka Marcel Marcel, ten ovšem svižnou střelou zápěstím netrefil branku. Série vyloučení pokračovala i ke konci třetiny a opět to byli černožlutí. Za podražení usedl na trestnou lavici Dej, ale domácí se prosadit nedokázali. Druhá třetina nakonec skončila bez branek.

Poslední dvacetiminutovka začala opět vyloučením, nyní to trvalo 74. vteřin, kdy na trestnou lavici musel nedobrovolně usednout domácí David Jiříček. Ovšem za celou přesilovku se hosté zmohli jen na střelu Adama Cimmrmanna, kterou Bočan bez problému vyrazil do rohu ledové plochy. Ve 44. minutě ukrytou střelou pořádně vylekal domácí fanoušky Jan Vopat, který jen těsně přestřelil. Domácí vzápětí odpověděli přečíslením tři na dva, které zakončil Marcel Marcel střelou z levého kruhu nad branku. Řada vyloučení neměla konce a za domácí musel usednout na trestnou lavici Marcel. Severočeši domácí vůbec nešetřili, zamkli svého soupeře a motali indiánům hlavy rychlými přihrávkami. Po střele Josefa Kadára se mohli hosté už radovat, ovšem rána se otřela pouze o levou tyč! V polovině třetiny už přišla na řadu opět Plzeň, proti pravidlům se provinil hostující Kočárek. Při chuti byl dnes zejména Sebastian Jasečko, ten pálil ze všech pozic, jednu z nich pocítil velmi bolestivě i obětavým pádem Marek Slavík. Na své si nepřišel ani v 50. minutě Matěj Korčák prudkou střelou od modré čáry. O dvě minuty později měl na hokejce druhou branku Dominik Soukup, ale hostující brankář David Čermák puk vyrazil jen před sebe a domácí hráč místo branky z bezprostřední blízkosti trefil jen tyč a poté branku úplně přestřelil. Závěr utkání si už domácí hlídali, žlutočerní navíc domácím pomohli. Dvě minuty před koncem brankář Čermák nikým neatakovaný vyhodil kotouč mimo hřiště a domácí mohli v klidu utkání dohrát. Ruce domácích fanoušků nakonec přeci jen vyletěli podruhé v zápase vzhůru, když v poslední minutě se po krásné přihrávce prosadil střelou do opuštěné svatyně Lubomír Kupčo.

Zápas pokračoval nadstavbou v prodloužení, které po dvou minutách ukončil krásnou individuální akcí David Jiříček. Domácí Škoda Plzeň si tak po těžkém boji připisuje do tabulky další čtyři body!

Tomáš Pejchar (HC Škoda Plzeň): “Dneska jsme si utkání sami zkomplikovali naší nekvalitou v koncovce a nekvalitou na kotouči. Na druhou stranu jsme rádi a spokojeni se čtyřmi body. Obrovsky těžké utkání pro našeho gólmana, který nás v kritických situacích podržel. Dnes jsme měli řadu přesilovek a nemůžeme si dovolit takový komfort nepotrestat. Sice jsme dali dva přesilovkové góly, ale neproměnili jsme dvě dlouhé výhody 5 na 3 a řadu dalších.”

Martin Tvrzník (HC Litvínov): “Začátek celkem dobrý, ale přesilovka pět na tři - 1:0. Prostě my jsme přesilovky nevyužili, Plzeň využila, dala nám z toho dva góly a po zásluze vyhrála. Byla v těchto věcech úspěšnější a našima hloupýma faulama se dostávala do tlaku. My jsme dnes byli bezzubí, směrem dopředu jsme nepředvedli nic a Plzeň si pro to vítězství došla.”