DOR: SLA - PLZ 0:3

Dorostenci slaví sedmé vítězství, popáté s čistým štítem!

Plzeň - Mladí indiáni z pozice lídra vyjeli ke šlágru kola dorostenecké extraligy na led třetí Slavie. A duel to byl vyrovnaný, jen úvodní dvě třetiny se čekalo na gól.

HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň

0:3
0:0, 0:0, 0:3 - N 1:0

Branky a nahrávky: 63. Altrichter (Malínek) – 43. Korčák (Dvořák, Soukup), 45. Šiler (Hauser), 48. Šiler (Dáňa). Průběh utkání: 0:0, 0:3.

Rozhodčí: Jaroš - Hradil, Zháňal

6:6
0:0
19:34
48

HC Slavia Praha

Pittr (Janura) – Dráb, Čech, Stejskal, Srdínko, Hrdlička, Palát, Kluch – Svoboda, Malínek, Greguss, Altrichter, Slavíček, Brummel, Skoupý, Hofmann, Novák, Krásný, Vymětal

Bočan (Vondraš) – Hodinář, Kanta, Schindler, Jiříček, Jasečko, Špaček, Pánik – Hauser, Korčák, Dvořák, Marcel, Dáňa, Soukup, Matoušek, Václavík, Kaiser, Šiler, Kupčo

Tomáš Václavík 0 0 0 0 0

Duel hned zkraje odšpuntoval Dáňa, jenž si sjel z levé strany mezi kruhy, gólman Slavie odolal. Za domácí odpověděl dělovkou od modré Palát, ta byla ještě tečována, avšak mimo. Indiáni poté odvrátili oslabení a při hře ve čtyřech na obou stranách vypálil z pravého kruhu Šiler, Pittr měl plný beton práce. Totožná situace se odehrála i vzápětí, to ale střílel Marcel. Stejný hráč se dostal k zakončení z mezikruží a následné dorážce, puk si do sítě cestu nenašel. Když v závěru třetiny skórem nepohnul ani jedovatý pokus Brummela od modré, diváci si na první trefu střetnutí museli počkat do další periody.

Tu načal Václavík ranou z otočky ze strany, muž s maskou Pražanů opět povolal do zbraně beton. Podobně na druhé straně vypálil i Vymětal, Bočan zakročil vyrážečkou. Poté se u pravé tyče zjevil Brummel, plzeňský brankář se stihl přemístit. Podobně si vedl i Pittr, když musel řešit prudkou ránu Hausera z levého kruhu i Dáňovo rychle zakončení na bližší tyč po objetí branky. Vše mohl potrestat Svoboda, který si ve středním pásmu našel odražený kotouč a pádil na Bočana, ten jeho svižný pokus vyrazil. I o druhé přestávce tak na světelné tabuli svítil stav 0:0.

Ten nakonec rychle ve třetí dvacetiminutovce změnil po příhře Dvořáka Matěj Korčák. Navíc neuplynuly ani dvě minuty a Plzeň šla do trháku, když na 2:0 zvýšil Jakub Šiler. Stejný hráč k tomu za nedlouho poté využil hru ve čtyřech na obou stranách a indiáni tak i v sedmém utkání sezóny zvítězili. Navíc popáté s čistým štítem. Novinkou letošní sezóny je nadstavba, kterou po vypršení její první poloviny ukončil domácí Jakub Altrichter.

Tomáš Pejchar (HC Škoda Plzeň) "Dnešní utkání mělo velmi slušné parametry. Hrál se fyzický, tvrdý a rychlý hokej. Dlouho se hrálo bez branek, až ve třetí části jsme dokázali náš tlak přetavit v zasloužené vítězství 3:0. Za dnešek mají kluci pochvalu. Padla otázka na prodloužení... Soupeř nás z ojedinělé šance v prodloužení potrestal. Nevím, ale ještě jsem se mezi trenéry ohledně toho nepotkal s pozitivním názorem. Brankář předvede perfektní výkon, vychytá nulu, ale do statistik ji nemá kvůli prohranému prodloužení? Soupeře přehrajete, poté náhodně prohrajete v nadstavbě a odskočíte soupeři jen o dva body? To jsou ale jen technické věci. Asi nejhorší na tom je pocit těch kluků, ty smutné výrazy, co po skvělém zápase přijdou do kabiny. Mají svěšené hlavy a jsou smutní. Za mě jasný nesouhlas s bodovým přídělem do tabulky. Ovlivňuje to výrazně tabulku, zkresluje kvalitu jednotlivých týmů. Ať se to hraje, ale ať se body nepočítají do společné tabulky, ale vedou se odděleně, třeba jako pomocné kritérium při rovnosti bodů... "