DOR: KVA - PLZ 3:5

Plzeňští dorostenci loupili v derby na ledě Energie!

Plzeň - Mladí indiáni na své konto zapisují další výhru, když vyrovnané derby na ledě Karlových Varů zlomili v samém závěru.

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň

3:5
1:1, 1:1, 1:3 - N 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 14. Vogel (Blecha, Botoš), 26. Šmajda (Remeš), 48. Šmajda (Petretič, Remeš), roz. nájezd Bubanec – 19. Václavík (Hauser, Jiříček), 25. Šiler (Jasečko), 45. Korčák (Václavík, Kanta), 58. Marcel (Václavík), 59. Šiler Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:5.

Rozhodčí: Plachý – Fiala, Baxa

vyloučení
6:4, navíc Botoš (KVA) 10 min.
Využití
0:1
střely na branku
24:28
Diváci
89

HC Energie Karlovy Vary

Bajgar (Kubát) – Houdek, Vogel, Petretič, Prošek, Hohl, Žďárský, Zolonaj – Matas, Rymon, März, Šmajda, Bubanec, Remeš, Blecha, Botoš, Varvařovský.

HC Škoda Plzeň

Bočan (Lokajíček) – Jasečko, Hodinář, Jánský, Kanta, Špaček, Jiříček, Schindler – Marcel, Hauser, Šiler, Václavík, Kupčo, Dáňa, Dvořák, Soukup, Korčák, Beránek.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
David Bočan 65 24 3 21 87,50 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Jiří Beránek 0 0 0 -1 0
Josef Dáňa 0 0 0 1 0
Adam Dvořák 0 0 0 -1 0
Petr Hauser 0 1 1 1 0
Jan Hodinář 0 0 0 -1 0
Martin Jánský 0 0 0 0 0
Sebastián Jasečko 0 1 1 1 0
David Jiříček 0 1 1 0 0
Jonáš Kanta 0 1 1 0 0
Matěj Korčák 1 0 1 0 0
Lubomír Kupčo 0 0 0 1 0
Marcel Marcel 1 0 1 1 0
Samuel Schindler 0 0 0 1 0
Marek Soukup 0 0 0 0 0
Jakub Šiler 2 0 2 2 0
David Špaček 0 0 0 0 0
Tomáš Václavík 1 2 3 0 0

komentář

Hráči obou týmů se na začátku první periody rozkoukávali, a tak se chvíli hrálo trochu opatrněji. Ve třetí minutě odjel na trestnou lavici odpykat dvě minuty za nedovolené bránění Vogel, hosté ale nedokázali využít početní výhody, a pokračovalo se za vyrovnaného stavu. Jakub Vogel se za svůj prohřešek ale vykoupil ve 14. minutě, kdy po obdržené přihrávce na modrou přebruslil hostující obranu a následně přesně trefil volné místo u pravé tyčky v Bočanově brance. Plzni se však podařilo vyrovnat minutu před koncem první třetiny, Tomáš Václavík se ujal puku po neúspěšném pokusu svého spoluhráče a svou stahovačkou překonal ležícího Bajgara.

Druhá dvacetiminutovka přinesla oběma mužstvům po jedné brance. Po dvojitém vyloučení se ve hře čtyři na čtyři po chvíli prosadili hosté, Jakub Šiler dostal v 25. minutě nabito od Jasečka a přesně propálil Bajgara. Energetici ale dokázali bleskurychle odpovědět a za podobné situace jako u druhé branky škodovky ve 26. minutě vyrovnal Samuel Šmajda po Remešově přihrávce. V osmadvacáté minutě přišel jeden vyšší trest, kdy Jan Botoš obdržel od sudích 2+10 minut za naražení zezadu, dvě minuty přesilovky však Plzni na navýšení skóre nestačily.

V základní hrací době nakonec rozhodla třetí třetina, kdy Plzeň skórovala hned třikrát, ale Energie odpověděla jen jednou. V pětačtyřicáté minutě vstřelila Plzeň první branku třetí třetiny zásluhou Matěje Korčáka, který zachytil přihrávku a z kruhu prohodil Bajgara. V osmačtyřicáté minutě však již bylo znovu srovnáno po brance Samuela Šmajdy. Tři minuty před koncem ale přišla proměněná přesilovková šance Marcela Marcela, ten pálil přesně zprava a prostřelil Bajgara. Po minutě se rozhodla Energie, že zkusí boj v šesti, což se nevyplatilo a krátce po odvolání brankáře inkasovali domácí poslední pátou branku díky střele do prázdné Jakuba Šilera.

Tři body si připsala Škodovka, zbýval zde však ten čtvrtý nadstavbový. Prodloužení přineslo mnoho šancí domácího mužstva na proměnění, které ale nepřišlo, a tak následovaly nájezdy. V těch se dlouho nedařilo oběma týmům, rozhodující nájezd patřil Matěji Bubancovi, kterému se tak podařilo zajistit Energii alespoň jeden bod.

Ohlasy trenérů

Tomáš Lengö (HC Energie Karlovy Vary): Z naší strany byl zápas velmi slušný. Kluci se ve formě posouvají nahoru. Hráli jsme s lídrem tabulky, proti kterému jsme podali solidní výkon. Plzeň vyhrála díky proměněným tutovkám, které využívá častěji než my. Uhráli jsme bod v nájezdech, kterého si ceníme. Máme teď před sebou Litvínov, kam jedeme pro čtyři body.

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): Hrozně nekvalitní utkání. Z obou stran. Příšernost. My navíc postrádali i tu chuť hrát, bojovat o každý kotouč. Mám pocit, že se chlapci přežrali úspěchu a poslední dobou přestali tvrdě pracovat a uspokojili se. A to i v tréninku. Přestali si vážit servisu a podmínek, které jim naše Akademie poskytuje a berou vše jako samozřejmost a jen natahuji ruce a chtějí brát. Ale nic za to neodvádí. V blízké době přijdou změny, kádr opustí hráči bez pokory a ti, kteří si neváží toho, co mají...