DOR: TRE - PLZ 1:6

Dorostenci nedali v derby Třemošné šanci a do tabulky si připisují další čtyři body!

Třemošná - Na další zápas vítr odvál dorostence do nedaleké Třemošné a indiáni Meteor vůbec nešetřili. Svému soupeři nasázeli půltucet branek, domácí se v poslední třetině zmohli jen na čestný úspěch. Škodovka nakonec brala i čtvrtý bod, když uspěla v samostatných nájezdech.

HC Meteor Třemošná - HC Škoda Plzeň

1:6
0:4, 0:2, 1:0 - N 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 43. Vondraš – 5. Soukup (Šiler), 8. Hauser (Soukup), 10. Korčák (Jasečko), 20. Kupčo (Korčák, Václavík), 30. Jiříček (Dvořák), 40. Šiler (Dvořák), rozh. náj. Kupčo Průběh utkání: 0:0, 0:6, 1:6

Rozhodčí: Michal Jílek - Aleš Vavruška, Michal Rubáš

6:6
0:0
17:54
97

HC Meteor Třemošná

Ženíšek (Vondráš) – Trachta, Čarda, Houdek, Plecitý (A), Poch, Balák – Beníšek, Schindler, Sieger, Borák, Steinbrücker, Pešek, Holý (C), Lajoš, Albrecht

Bočan (Lokajíček) – Kanta, Schindler, Jánský, Jiříček, Jasečko, Špaček, Páník (C) – Kupčo, Šiler, Kaiser, Václavík, M. Soukup, Dáňa, Marcel (A), Dvořák, Korčák, D. Soukup (A), Hauser

Tomáš Václavík 0 2 2 2 2

Zápas nezačal pro plzeňské příliš šťastně, hned po šedesáti vteřinách musel na trestnou lavici usednou Dominik Soukup kvůli špatnému střídání, jenže domácí nabídnutou šanci nevyužili a tak zákonitě přišel trest. V páté minutě se po přihrávce Jakub Šilera prosadil Marek Soukup, který tak velmi brzy otevřel skóre dnešního utkání. O tři minuty později hosté ubránili druhé oslabení a čtrnáct vteřin po něm Škoda udeřila podruhé. Tentokrát se Marek Soukup proměnil v asistenta, když puk přesně předal Petru Hauserovy, který pálil přesně do černého. V polovině první části už to bylo o tři branky a zápas začínal pro domácí zavánět debaklem. Tentokrát se o přesně mířený šíp postaral Matěj Korčák. Když už si hráči Meteoru mysleli, že odejdou do šaten "jen" s tříbrankovou ztrátou, tak v poslední minutě udeřil Lubomír Kupčo počtvrté. Domácí tak jistě nečekala klidná přestávka.

Ve druhé periodě padli do sítě Třemošné další dvě branky a indiáni si je pěkně nechali na konce desetiminutovek. Přesně v čase 29:54 se prosadil po přihrávce Adama Dvořáka David Jiříček a brankář Ženíšek už popáté vyndaval touš ze své sítě. Celkově už šestá branka padla dokonce pouhou vteřinu před odchodem do šaten. Střelu si přesně načasoval Jakub ŠIler.

Do třetí třetiny už nezasáhl brankář Filip Ženíšek, na jeho místo nastoupil do brankoviště nastoupil Jakub Vondraš, který už po zbytek zápasu neinkasoval. Navíc ve 43. minutě se domácímu brankáři povedl husarský kousek, když se postaral o jediný čestný úspěch Meteoru. Ano čtete správně, jediný gól Třemošně opravdu "vstřelil" brankář Jakub Vondraš! Indiánům byla signalizovaná početní výhoda, brankář Bočan prchal na střídačku, ale po zásahu Vondraše si díky špatně přihrávce dali plzeňané vlastní gól. Obě mužstva si poté vyzkoušeli po jedné přesilovce, ale žádná branka už nepadla.

V prodloužení jsme se také branky nedočkali a tak přišly na řadu samostatné nájezdy, v nich udrželi větší nervy hosté z Plzně, když vítěznou branku si připsal Lubomír Kupčo

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): "První třetina byla z naší strany velmi povedená, projevilo se to i na skóre. Vedli jsme 4:0. Dobře jsme kombinovali, hráli rychle, mělo to kvalitu. Od druhé třetiny jsme se ale s výsledkem i hrou uspokojili, vypadly nám hlavy a výkon šel postupně dolů. Soupeř se zvednul, měli snad tři nájezdy, které ale Bočan v brance výborně pochytal. Vyvrcholilo to ve třetí třetině, kdy jsme si nedali snad jedinou přesnou přihrávku, hráli bez pohybu. Dokonce jsme si dali vlastní gól přes celé hřiště do prázdné branky při naší signalizované výhodě. Letos to je extrémní práce s hlavami hráčů. Lehce se uspokojují, podléhají pohodlnosti a to je zrádné. Dnes to některé "hvězdy" pocítily na vlastní kůži, protože zápas kvůli laxnímu přístupu nedohrály. Avizované změny v kádru proběhly hned po zápasu. Máme před sebou moc a moc práce."