DOR: PLZ - PZK 8:4

Dvanáctigólová přestřelka dopadla lépe pro plzeňské indiány!

Plzeň - V pořádnou přestřelku se změnilo utkání ELIOD extraligy. V Home Monitoring Aréně mládí indiáni nakonec nastříleli Kladnu osm branek, z toho dvě ve vlastním oslabení. Škodovka si tak upevnila prvni místo v tabulce.

HC Škoda Plzeň - PZ Kladno

8:4
4:2, 3:2, 1:0 - N 0:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 4. Dáňa (Jasečko, Václavík), 8. Dvořák (Kupčo), 11. Václavík (Hauser, Šiler), 12. Soukup (Kreuzman), 30. Šiler (Korčák), 37. Korčák, 39. Václavík, 52. Hauser, rozh. náj. Jasečko – 3. Hurta, 10. Hurta (Kulich), 27. Cihelka (Štěpánek), 38. Hurta (TS) Průběh utkání: 0:0, 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 6:3, 6:4, 8:4

Rozhodčí: Jakub Valenta – Pavel Sedláček, Petr Bělohlav

4:3
1:0
2:0
46:13
60

Vondač (Bočan) – Hodinář, Kanta, Schindler, Jánský, Jasečko (A), Špaček, Páník (C) – Kreuzman, Hauser, Korčák, Dvořák, Dáňa (A), Soukup, Václavík, Šiler, Kupčo, Beránek

PZ Kladno

Danda (Suk) – Hříbal, Malý (A), Deniger, Danda, Burger, Horn, Melichna – Kulich, Hvězda, Hurta, Redlich (A), Vosyka, Vimmer (C), Cihelka, Štěpánek, Bašta

Tomáš Václavík 2 1 3 1 0

Utkání začalo ve velkém tempu. Hosté se z první šance dostali do vedení, když přesnou ranou se prezentoval Vojtěch Hurta. Indiáni ovšem přispěchali s rychlou odpovědí, na konci čtvrté minuty se po přihrávce Jasečka prosadil nechytatelně Josef Dáňa. O pět minut později už Plzeň vedla, to se prosadil Adam Dvořák a zhruba šedesátka diváků se mohla podruhé radovat. Bohatý zápas na branky pokračoval, v desáté minutě se podařilo Kladnu vyrovat, to když Vondraše podruhé v zápase překonal Vojtěch Hurta. O dalších devadesát vteřin později si Škodovka vzala náskok zpět. Tomáš Václavík se rozhodl v početní výhodě nepřihrávat a raději přesně vystřelil, brankář Suk byl bez šance. A aby toho nebylo málo, o další minutu Plzeň už přidala čtvrtou branku, Josef Kreuzman našel volného Marka Soukupa, který uzavřel skóre první třetiny.

I druhá třetina byla velmi bohatá na góly. Po sedmi minutách se podařilo Kladnu opět snížit, na rozdíl jediné branky upravil Milan Cihelka. V polovině utkání si Plzeň ovšem vzala dvoubrankový náskok zpět, Matěj Korčák našel Jakuba Šilera, který se v takových situacích nemýlí. O chvíli pozdeji si oba hráči role vyměnili, tentokrát přesně pálil Matěj Korčák a skóre už bylo 6:3. Tři minuty byl faulovaný Vojtěch Hurta v úniku a hostující hráč z nařízeného trestného střílení zkompletoval hattrick. O 24 vteřin později ale skóre druhé periody uzavřel Tomáš Václavík.

Poslední část už se jen dohrávala. V 52. minutě zamířil svůj přesný šíp Petr Hauser a skóre se zastavilo na konečných 8:4.

Následovalo prodoužení o bonusový čtvrtý bod, v něm se nerozhodlo a tak následovaly samostatné nájezdy, v nichž čtvrtý bod pro Plzeň vystřelil Sebastian Jasečko.

Tomáš Pejchar (HC Škoda Plzeň): “V dnešním zápase jsme se museli obejít bez tří hráčů, kteří jsou na reprezentačním srazu. Zápas nebyl tak pohledný, jak se může podle výsledku zdát. Utkání chyběla kvalita. Kladno bylo vysoce efektivní v koncovce, kdy po našich individuálních chybách čtyřikrát skorovali ze samostatných úniků. Z naší strany mně chybělo větší úsilí a radost ze hry. To tam nebylo a z toho jsem zklamaný..”