DOR: PLZ - SLA 2:3

Indiánský dorost v základní hrací době podledl Slavii

Plzeň - Dorostenci indiánů se představili v Home Monitoring Aréně během dalšího přípravného duelu, jejich soupeřem byl tým HC Slavia Praha.

HC Plzeň 1929 - HC Slavia Praha

2:3
0:2, 1:1, 0:1

Branky a nahrávky: 25. Korčák (Kaiser, Krasanovský), 47. Jiříček (D. Soukup) – 4. Vymětal (Malínek, Bartoš), 17. Brummel (Kluch), 37. Brummel (Altrichter). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.

5:8
1:2
0:0
43

Vondraš (Prchlík) – M. Matoušek, Hodinář, Jiříček, Špaček, Jaseško, Schindler, Dolhý, Kanta, Kreuzman, Beránek, D. Soukup, Kupčo, Hauser, Kaiser, A. Matoušek, Krasanovský, Korčák, Dvořák, M. Soukup, Šiler

HC Slavia Praha

Pittr (Vávra) – Čech, Srdínko, Kluch, Horáček, Bartoš, Palát, M. Svoboda, Hofmann, Altrichter, Slavíček, Brummel, Rulc, Tůma, J. Svoboda, Malínek, Vymětal, Šíba

V první třetina přípravného duelu byli herně mírně aktivnější hosté. Výsledkově pak na tom byli jistě lépe. Ve čtvrté minutě šli indiáni poprvé do čtyř, přesilovou hru dokázala Slavia využít díky ukryté střele od pravého mantinelu. Matěj Vymětal přesně zamířil, jeho pokus se odrazil od tyčky, načež skončil přesně za zády gólmana Plzně. Nejaktivnějším hráčem Západočechů byl rozhodně Dominik Soukup, který po ledě létal, několikrát vletěl do útočné třetiny. Ale ani jedna jeho střela se do branky nedostala, brankář hostí Pittr byl velice pozorný. Svou kvalitu prokázal hlavně při dorážce plzeňského Kreuzmana. Na druhé straně opět udeřilo během početní výhody. Maxim Brummel si sjel s pukem na střed hřiště, odkud vyslal na bránu indiánů neomylnou střelu. Puk se od břevna odrazil přesně za brankovou čáru. Po dvaceti minutách tedy vedli Pražané 2:0.

Ve druhém dějství byli aktivnější Západočeši, kteří na svého soupeře často doráželi a kroužili v útočném pásmu. Obrana Slavie však v prvních čtyřiceti minutách fungovala na jedničku. Ve dvacáté páté minutě však přišlo první zaváhání, čehož dokázali indiáni využít. Domácí byli ve třech před brankou Pittra, z dorážky ho nakonec překonal Matěj Korčák. Následně měl na jedné straně velkou šanci Matyáš Krasanovský, jenž však z další dorážky neuspěl a nevyrovnal, na druhé straně jel sám na bránu Matěj Vymětal , leč forhendový blafák mu nevyšel podle představ. Nakonec ale sešívaní přece jenom udeřili potřetí, Maxim Brummel dokázal využít výhodného přečíslení, přesnou ranou k tyči přidal další gól Slavie.

První větší šanci měli ve třetí třetině indiáni. Domácí Daniel Kaiser se objevil v dobré pozici, když se trochu krkolomně pokoušel procpat puk mezi betony gólmana do brány. Nakonec se mu to nepovedlo. Hosté šli následně do tří, ale domácím se dlouho v přesilovce nedařilo. Nakonec se David Jiříček prosadil pěknou ranou švihem, bylo to znovu jen o gól. Vyrovnat se Plzni do konce základní hrací doby nepodařilo, i když to domácí v závěru zkoušeli se šestí hráči. Po konci zápasu přišlo na řadu prodloužení, ve kterém rychle vstřelil gól domácí útočník Dominik Soukup, záhy přidal další trefu Daniel Kaiser. Modrobílí ovládli zkušební prodloužení v poměru 2:0, lepší byli také v následujících nájezdech.

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): V první třetině nám nešel pohyb, chyběla střelba a nasazení. Tedy přesně ty atributy, které chceme během přípravy vidět. To se od druhé třetiny zlepšilo, ale stálo jsme málo stříleli. Musíme zapracovat hlavně na intenzitě ve hře, ta nám moc chybí. My se pořád vozíme, čekáme na něco, zbytečně taháme puky do obtížných situací. Máme před sebou hodně práce. Ale jsem i rád, že se prohrálo, kluci si aspoň sednou na zadek. V prodloužení a nájezdech jsme ukázali kvalitu.