DOR: LIB - PLZ 2:3PP

Dorost uspěl na severu Čech!

Plzeň - Dorostenci dnes vyrazili na sever Čech, kde s Tygry svedli vyrovnanou bitvu. Tu nakonec muselo rozlousknout až prodloužení.

Bílí Tygři Liberec - HC Plzeň 1929

2:3p
1:0, 0:1, 1:1 - 0:1

Branky a nahrávky Plzně: Korčák (Šiler), A. Matoušek (M. Soukup), Hauser (Korčák). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

4:3
22:21

Bočan (Lokajíček) - Dolhý, Hodinář, Jánský, M. Matoušek, S. Schindler, Špaček - Daňa, Dvořák, Fiala, Hauser, Kaiser, Korčák, Krasanovský, Kreuzman, Kupčo, Marcel, Matoušek, M. Soukup, Šiler, Václavík.

Mladí indiáni vyrazili k dalšímu přípravnému utkání před novou sezónou. Do té již po dnešku zbývají jen poslední dva duely. Západočeši se o víkendu prezentovali na turnaji ve Zlíně, kde v konkurenci domácího výběru, Havířova, Mountfieldu a brněnské Komety obsadili druhé místo. I tak, po čtyřech náročných duelech, dnes vyrazili na sever Čech. Zde Liberec ovládl první třetinu 1:0, avšak v té druhé se hosté pomstili stejnou kartou.

Vše tak měla rozlousknout poslední dvacetiminutovka, ale nestalo se, dvě branky se rovnoměrně rozdělily mezi oba soupeře. Na řadu tak přišlo prodloužení, které rozeťal Petr Hauser. Indiáni tak v přípravě vyhráli pošesté z deseti utkání. Před startem extraligy je ještě čeká v úterý duel v Chomutově a generálku v Plzni obstará příští pátek od 13:00 hodin odveta dnešního utkání s libereckými Bílými Tygry.

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): "Vyrovnaný zápas ve všech parametrech. Dnes jsme neměli z různých důvodů čtyři starší obránce a dva útočníky. Mladší, kteří je zastoupili, jsme nabádali k jednoduší hře a včasnému odehrávání kotouče a až na první gól to dnes zvládli velmi dobře. První a druhou část jsme měli málo střel, špatně jsme řešili přečíslení, ale byli poměrně jistí vzadu, k čemuž přispěl i velmi jistý výkon brankáře Bočana. Posupně jsme se ale v zápase zlepšovali a poslední dvacetiminutovka již byla podle představ."