Plzeň – Junioři se naposledy v tomto přípravném období představili před svými fanoušky, když na svém ledě přivítali Chomutov.

HC Plzeň 1929 - Piráti Chomutov

1:4
1:0, 0:3, 0:1

Branky a nahrávky: 8. Princl – 22. Ouřada (Koláček, Kleiner), 29. Koláček (Ouřada, Lobodowski), 34. Pech, 51. Holka. Průběh utkání: 1:0, 1:4.

7:3, navíc Jarý 10 min a Lobodowski 5+DKU
0:1
0:0

Čech (od 41. Pícl) – Štěpánek (C), Šilhán (A), Pánek, Kovářík, Staněk, Kremláček, Malák, Novák – Adamec, Hasman, Kuchárik, Procházka, Slanina, Princl, Kolda (A), Ženíšek, F. Kolář, Hollar, Balín, De Sousa.

Piráti Chomutov

Pavlát (od 41. Svoboda) – Beneš, Kleiner, Váchal (C), Štochl, Ferbas, Vaněk, Petrásek – Mikulec, Ouřada, Koláček, Lobodowski, Prokop, Vrhel, Mežnar, Jaroš, Pech, Benda, Holka, Svoboda, Jarý.

Utkání začalo ve velkém tempu, hned zkraje se dostali domácí indiáni do dvou dobrých příležitostí, ale na Pavláta nevyzráli. Hosté po chvíli odpověděli povedenou střelou, kterou Čech vyrazil jen před sebe, s dorážkou rychle přispěchal Jakub Jaroš, ale ani ten brankáře Plzně nepřekonal. V osmé minutě se poprvé měnilo skóre. Matěj Kolda zpoza rohu přihrál přesně na pravý kruh, kde byl připravený se svojí přesnou střelou zápěstím Marek Princl a domácí se mohli poprvé radovat. O chvíli později mohli přidat i druhou branku, když dostali možnost první přesilové hry, v té ovšem Pavláta skoro nezaměstnali. Piráti se snažili, kombinovali, stříleli ze všech pozic, ale Karel Čech v bráně indiánů působil velice chladnokrevně. Nepřišli si na něj ani ke konci třetiny, kdy hosté dostali možnost přesilové hry 5 na 3.

Severočeši do druhé části vstoupili v pokračované přesilové hře a než se diváci rozkoukali, už bylo vyrovnáno. Střelu Kryštofa Ouřady od modré čáry Čech vůbec neviděl a hosté tak brzy srovnali na 1:1. Vstřelená branka dodala Pirátům novou krev do žil a po ledové ploše začali doslova létat. Brankáře Plzně zasypávali několika střelami, ale nakonec se o pár minut později ujala ta možná nejméně nebezpečná. Josef Koláček od pravého mantinelu nahodil puk na Čecha a ta s překvapením všech propadla mezi tělem a tyčkou až do sítě. Plzeňští byli pod tlakem, nepomohly jim k tomu ani darované přesilové hry. Když už se chystali k menšímu náporu, opět padli na zem. Patrik Pech projel celým hřištěm jako nic a střelou zápěstím od modré trefil přesně levý roh Čechovi brány. V závěru třetiny byl za ostrý faul na hlavu vyloučen na pět minut a do konce utkání Peter Lobodowski, ovšem indiáni o přesilovku přišli svými zbytečnými vyloučenými. Hosté si proto do kabin odnesli po druhé třetině dvoubrankové vedení.

Do třetí části vstoupili novicové v obou brankovištích – Pícl a Svoboda. Jako první musel do akce muž s maskou Severočechů, který svou hrudí čelil Kováříkovi z mezikruží. Poté se na něj sám z pravé strany řítil Balín, ani on neuspěl. Za Chomutov se osmělil Koláček, který v přesilové hře mířil až příliš přesně, trefil brankovou konstrukci. Tobiáš Holka ale již skórem pohnul, přidal definitivní pojistku pro své barvy dorážkou na brankovišti. Naději se snažil vykřesat dělovkou Princl, Svoboda ovšem jeho pokus dobře viděl. Naopak mezi kruhy si našel poskakující touš Jaroš, Pícl zasáhl betonem. Hosté si již závěr utkání pohlídali a oplatili tak svému soupeři porážku ze začátku letní přípravy.

Oba soupeři si ještě navíc střihli prodloužení, které ukončil devatenáct vteřin před vypršením domácí Filip Kolář.

Petr Kořínek (HC Plzeň 1929): “První třetina byla slušná, pak se nám to ale nějak nepovedlo. Blíží se sezóna, prakticky již za týden hrajeme a jsme z toho hodně rozladění. Někteří hráči se nad sebou budou muset zamyslet, protože jak je vidět, tak na to nemají. Soutěž je již jiná, než na co byli zvyklí. Musíme tedy spoléhat na jiné hráče z Klatov.”

David Kočí (Piráti Chomutov): “Solidní zápas, jako trenéři jsme s hrou byli spokojení. První třetina byla z naší strany slabší, ale pak to šlo nahoru. Jsme rádi, že jsme vyhráli poslední přípravný zápas a i se včerejším duelem s Mladou Boleslaví jsme tak přípravu ukončili vítězně. Doufejme, že nám to pomůže se vstupem do soutěže.”