DOR: MHK – PLZ 4:3sn

Dorost zapisuje na Zlín Cupu první ztrátu

Plzeň – Zlín Cup 2018 pokračoval v neděli druhým hracím dnem a hned první utkání proti sobě svedlo dosud neporažené celky.

Mountfield HK - HC Plzeň 1929

4:3sn
1:1, 2:2, 0:0 - 0:0

Branky a nahrávky: 9. Pajer (Pinkas), 23. Budina (Pelda, Jerman), 27. Marha, rozh. náj. Beneš - 2. Jiříček (Soukup, Kaiser), 26. Hauser, 30. Kanta. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

7:13, navíc Jasečko - Pajet oba 5 + DKU a Pajer 10 min.
1:1
0:0
78

Mountfield HK

Tichý (Žalčík) – Pelda, Boukal, Pinkas, Havlíček, Táborský, Jerman, Králík, Řehák – Marha, Moravec, Pajer, Jirků, Beneš, Budina, Giesl, Novotný, Gaspar, Souček, Brožek.

Prchlík (Vondráš) – Špaček, Jiříček, Páník, Jánský, Kanta, Jasečko, Hodinář – Kaiser, Korčák, Hauser, Soukup D., Matoušek, Marcel, Václavík, Dáňa, Beránek, Kupčo, Šiller, Dvořák, Soukup M.

A rozhodně se bylo na co dívat! Duel odstartovali indiáni gólově již ve druhé minutě. Dominik Soukup si všiml trestuhodně neobsazeného Davida Jiříčka, jenž zamířil přesně k bližší tyči. Obě mužstva si následně vyzkoušela hru ve čtyřech, změnu skóre to však nepřineslo. Ta přišla až v polovině úvodní části. Lukáš Pajer si našel místo na teč přímo před Prchlíkem a dokonale změnil dráhu letu puku po střele Pinkase. Západočeši navíc museli po chvilce do čtyř, ovšem situaci zvládli skvěle, téměř všechny střely Mountfieldu zablokovali. Hradci nepomohl při rovnovážném počtu hráčů na ledě ani samostatný únik, pokus do bekhendu na muže s maskou Plzně neplatil. A tak se soci rozešli do kabin smírně.

Hned v úvodu prostřední periody se do sebe pustili Jasečko s Pajetem a nakonec oba vyfasovali pětiminutové tresty. Plzeň také musela dvakrát do čtyř, ale vždy situaci ustála. Až v pěti na obou stranách si našel nahození Peldy před brankou Matyáš Budina a dokonal obrat v utkání. Jenže Mountfield se záhy dopustil faulu, který modrobílí potrestali. Petr Hauser vzal situaci na sebe, nabruslil si mezi kruhy do palebné pozice a začínalo se opět od nuly, tedy dvou. Po dalších šestašedesáti vteřinách byli o krok dále znovu Východočeši. Šimon Marha okopíroval předchozí situaci a znovu poslal své barvy do vedení. Do druhé sirény se ale ještě podařil indiánům ztrátu dohnat. Jonáš Kanta se prokličkoval až před Tichého a vše tak měla rozhodnout až závěrečná pasáž hry.

Tak se ale nestalo. A to měli Hradečtí velkou šanci, když se modrobílí dvakrát po sobě v rychlém sledu vyfaulovali a museli do tří. Třetina byla vůbec plná vyloučení, šarvátek a strkanic, a protože i oba gólmani přidali skvělé zákroky, skvělé představení vítěze po pětačtyřiceti minutách nenašlo. V prodloužení Plzeň nevyužila početní výhodu, navíc Prchlík musel zlikvidovat samostatný únik Jirků. Vše tak dospělo k samostatným nájezdům, které pro sebe uzmul Mountfield v poměru 2:0.

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): “Výborné utkání, mělo to kvalitu, nasazení i emoce. Nakonec asi spravedlivá remíza po základní hrací době. Opět jsme ale velmi snadno, až hloupě, inkasovali. A to všechny tři branky. Tak soupeře dostáváme na koně, i když jsme herně lepší. Z naší strany tam bylo dost zbytečných faulů, na druhou stranu máme po zápase první obranu mimo s otřesy mozků po zbytečných faulech soupeře na hlavu. Nájezdy nám zatím nejdou. A to jako ze strany střelců, tak brankáře.”