JUN: CEB - PLZ 5:4sn

Junioři se s turnajem v Litvínově loučí po velké přestřelce

Plzeň - 16. ročník Memoriálu Petra Kalivody nakonec přisoudil indiánům čtvrté místo, když po parádní přestřelce podlehli Západočeši Motoru v nájezdech.

Banes Motor České Budějovice - HC Plzeň 1929

5:4sn
1:2, 3:0, 0:2 - 0:0

Branky a nahrávky: 15. Vaculík (Hrakholski, Š. Masopust), 24. M. Masopust (Hrubec), 26. Janoch (Schvartz), 26. 15. Vaculík (Hrakholski) - 8. Procházka (Adamec), 16. Kolda (Kolář), 48. Hasman (Adamec), 48. Hasman (Adamec, Kremláček). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:4, 5:4.

7:6
1:2
0:0

Banes Motor České Budějovice

Svoboda (Dvořák) - Šafář (A), Hubata, Škola, Remta, Čížek, Vávra - Egert, Řezáč (A), Silný (C), Hrubec, Schvartz, Pouzar, Vaculík, Š. Masopust, Grossmann, Anderla, M. Masopust, Janoch, Šedivý, Hrakholski, Ryba.

Picl (Čech) - Štěpánek (C), Kaňák, Šilhán, Staněk, Kovařík, Kremláček, Pánek, Malák, De Sousa - Kolda (A), Hasman, Procházka, Princl (A), Rohla, Kolář, Balín, Adamec, Kuchárik, Slanina, Hollar, Ženíšek, Kvasnička.

Karty byly rozdány před posledním utkáním Motoru a indiánů tak, že vítěz bude brát celkovou třetí příčku. Oba soupeři totiž shodně podlehli Slavii i Litvínovu a skolili Rosenheim. Dnes začali lépe Západočeši, když skóre otevřel po asistenci Adamce Jakub Procházka. Motor kontroval Ondřejem Vaculíkem, jemuž asistoval Hrakholski. Ještě do přestávky ale modrobílí opět vedli. Kovařík našel Matěje Koldu, jenž rozvlnil síť.

Prostřední část ovšem indiánům vůbec nevyšla. Vkročili do ní s jednobrankovým náskokem, ale ukončili jí s dvougólovým mankem. Motor navíc udeřil třikrát během necelých čtyři minut, dokonalý obrat obstarali Matouš Masopust, Jan Janouch a Ondřej Vaculík. Západoši tak, pokud chtěli pomýšlet na celkovou třetí příčku, vyhrát poslední dvacetiminutovku o dva přesné zásahy. A to se také povedlo.

Modrobílí navázali výkonem na povedenou úvodní periodu, svého soupeře zatlačili a díky dvěma gólům Josefa Hasmana dovedli zápas do prodloužení. To nerozhodlo, na pořád dne tak přišly nájezdy. Ty nakonec pro sebe uzmuli Jihočeši, jenž tedy končí definitivně třetí, Plzeń čtvrtá.

5. Starbulls Rosenheim

František Černý (HC Plzeň 1929): “Odehráli jsme dobrou první třetinu, jenže ve druhé části jsme inkasovali během tří minut tři branky po našich individuálních chybách. Poslední dvacetiminutovka byla z naší strany nejlepší na celém turnaji, odehráli jsme jí podle našich představ. Celkové hodnocení je však takové, že turnaj se nám nepovedl. Chyběl nám pohyb, nasazení, hra tělem, střelba, rychlý přechod do útoku, vytváření brankových příležitostí či obraná činnost útočníků.”