JUN: PLZ - LIB 4:3

Fantastický obrat juniorů proti Liberci, Plzeň bere tři body!

Plzeň - Po čtyřech zápasech na hřištích soupeřů se plzeňští junioři opět představili na domácím ledě. Po nepovedené první třetině, kterou prohráli 0:3, dokázali z mrtvých vstát a svého soupeře porazit 4:3.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec

4:3
0:3, 1:0, 3:0 - N 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 38. Procházka (Princl, Malák), 42. Malák (Malát, Procházka), 45. Kolda (Matiášek, Lokajíček), 50. Matiášek – 10. Šafařovský (Šeliga, Adamec), 19. Šeliga, 20. Šeliga (Rychlovský, Šafařovský), rozh. náj. Šafařovský Průběh utkání: 0:0, 0:3, 4:3

Rozhodčí: Jakub Hornáček – Aleš Vavruška, Josef Zimmermann

3:5
1:0
1:0
41:32
54

Kolář (Pilc) – Houdek, Kovařík, Lokajíček, Šilhán, Kremláček, Malák – Soukup, Kvasnička, Hollar, Kolář, Kolda (C), Slanina, Matiášek, Rohla, Malát, Procházka, Ženíšek, Princl (A)

Pařík (Čajan) – Starý, Adamec, Hampl, Charvát (A), Kovář, Had, Ira, Kollert – Křepelka, Rychlovský, Šafařovský (C), Jansa, Jiruš, Klapka, Cikhart, Vomáčka, Šeliga, Žemba (A)

Adam Ženíšek 0 0 0 0 0

Zápas načal střelou domácí Marek Princl, který pálil ihned po vítězném buly Jakuba Procházky, nicméně skóre se po patnácti vteřinách hry neměnilo. Škodovka byla první minuty aktivnějším celkem, avšak svou aktivitu nedokázala přetavit v úvodní branku. Za to hosté první pořádnou střelou pořádně vystrašili Koláře, kterému musela dokonce pomoci pravá tyč. Domácí to nebrali jako varování a v deváté minutě už se hráči Liberce radovali. Petr Šafařovský spíše takovým nahozením vymetl pavučinky v levém horním rohu Kolářovy brány. O necelou minutu později se diváci už zvedali ze svých sedaček, ale Dominik Soukup tváří v tvář brankáře Liberce nepřekonal. Indiáni následně dostali možnost dvou početních výhod krátce za sebou, ale ani v jedné se branky nedočkali. A pořekadlo nedáš – dostaneš opět našlo své uplatnění. Dominik Šeliga ujel po levé straně a přesnou střelou na zadní tyčku zdvojnásobil hostující vedení. To ovšem v úvodní třetině nebylo vše. O necelou minutu později, po hezké souhře prvního libereckého útoku, zakončoval opět Dominik Šeliga do zcela opuštěné klece a Tygři mohli jít po první třetině do šaten s tříbrankovým polštářem.

V úvodu druhé části domácí na nic nečekali a ihned se vrhli do útoku. Po patnácti vteřinách hledal Marek Princl na druhé vlně najíždějícího Jakuba Procházku, ale ten si pořádně nesešteloval svá mířidla. Hra následně nabrala velké tempo, což se zaručeně muselo líbit divákům. Puk mířil ze strany na stranu a šance střídala šanci. Oba brankáři po několika střelách prokázali své kvality. Ve 26. minutě vystřelil mezi hráči Martin Lokajíček, hostující brankář měl zcela zakrytý výhled, ale puk nakonec skončil těsně vedle. Těsně za polovinou utkání vyslali indiáni několik střel, ale všechny zablokovala hostující obrana. Ve 33. minutě byl v obrovské šanci Adam Klapka, na kterého domácí obrana úplně zapomněla, ale útočník Liberce poslal puk nad branku. O tři minuty později zasáhl Kolář reflexně betonem opět proti střele Klapky. A jelikož své šance Liberec nevyužil, slovo si konečně vzali i domácí. Jakub Procházka obdržel kotouč v útočném pásmu a parádní ranou pod horní tyčku zvedl diváky ze svých sedaček.

Závěrečnou třetinu zahájili domácí dohráváním přesilové hry a výsledkem toho hned po necelé minutě byla kontaktní branka. Sebastián Malát našel zpoza branky přesně hůl Daniela Maláka, který se nemýlil. Indiáni naplno převzali iniciativu utkání a ve 45. minutě přišlo zasloužené vyrovnání. Jan Matiášek zavezl kotouč do útočného pásma, kde ho následně přesně předal napravo Matěji Koldovi, který s pomocí horní tyčky prostřelil Paříka. Vzápětí po vyrovnání dostala k dispozici Škodovka další početní výhodu, ale ta skončila prakticky dříve než začala. Na trestnou lavici byl poslán i domácí obránce Malák za hrubost. Při hře ve čtyřech napřáhl Adam Klapka a podruhé v zápase za Kolářem zvonila tyčka. V polovině závěrečné části dostali i Tygři možnost přesilové hry, ale ta se jim hrubě nepovedla. Ba navíc, Jan Matiášek ujel všem a parádním blafákem vykoupal brankáře a Plzeň poprvé v zápase vedla. O tři minuty později mohl domácí vedení navýšit Kvasnička, ale v situaci dvou na jednoho netrefil puk dle svých představ. Čas pro hosty plynul najednou dvakrát rychleji a na jejich hokejky začala vstupovat nervozita. Ta vyvrcholila vyloučením Cikharta dvě minuty před koncem, čímž domácí utkání dohráli v bezpečí do vítězného konce.

Zápas pokračoval nadstavbou v prodloužení, v němž branka nepadla. O vítězi tak musely rozhodnout samostatné nájezdy, v nichž byli úspěšnější hosté z Liberce. Vítěznou branku si na svůj účet připsal Petr Šafařovský.

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): "Půlka zápasu z naší strany byla hodně špatná, poté jsme hru stáhli na tři formace. Hra se začala zlepšovat, nabádali jsme hráče, že hokej se hraje šedesát minut a že nic není ztraceného, jak jsme se sami v předchozích zápasech sami přesvědčili. Ve třetí třetině jsme soupeře zmáčkli a zaslouženě jsme srovnali a nakonec i zápas otočili. Dnes půlka utkání špatná, půlka dobrá."

Milan Plodek (Bílí Tygři Liberec): "V první třetině jsme si vytvořili tříbrankové vedení, což se bohužel v dalším průběhu duelu ukázalo být velkým problémem. Hráči začali hrát laxně, nezodpovědně a nedůrazně v zakončení. Soupeř toho skvěle využil a nakonec nám zbyl jen chabý bod za výhru v nájezdech."