DOR: PLZ – LIB 6:3

Indiáni lídrovi nadstavby nasázeli půltucet!

Plzeň – Mladí indiáni se v pravé nedělní odpoledne vydali do bojů, na svém ledě přivítali Liberec. Právě se šelmami včera svedli vyrovnanou bitvu, padli však v prodloužení.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec

6:3
1:0, 4:1, 1:2 - N - 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 8. Marcel (Dáňa, Špaček), 22. Kupčo (Páník, Kanta), 24. Soukup (Hauser, Václavík), 29. Korčák (Šiler, Václavík), 33. Soukup (Dáňa), 54. Šiler (Hodinář, Korčák) – 30. Gajda (Rossmy), 41. Hujer, 46. Böhm (Vodlan), rozh. náj. Měchura Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:3, 6:3.

Rozhodčí: Kosnar – Charvát, Rubáš

vyloučení
3:5
Využití
2:0
střely na branku
39:30
Diváci
63

HC Škoda Plzeň

Bočan (Hnízdil) – Hodinář, Dolhý, Kanta, Jánský, Jiříček, Špaček, Páník – Hauser, Soukup, Korčák, Dvořák, Marcel, Dáňa, Václavík, Kaiser, Šiler, Kupčo.

Bílí Tygři Liberec

Krátký (Franc) – Damašek, Böhm, Hladík, Šedivý, Dvořák, Tůma – Hujer, Putz, Měchura, Vodlan, Trunda, Jenčovský, Kříž, Plos, Masař, Polák, Rossmy, Gajda.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
David Bočan 65 30 3 27 90,00 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Josef Dáňa 0 2 2 2 0
Adam Dolhý 0 0 0 0 0
Adam Dvořák 0 0 0 0 0
Petr Hauser 0 1 1 0 4
Jan Hodinář 0 1 1 -1 0
Martin Jánský 0 0 0 1 0
David Jiříček 0 0 0 2 0
Daniel Kaiser 0 0 0 0 0
Jonáš Kanta 0 1 1 0 0
Matěj Korčák 1 1 2 -1 0
Lubomír Kupčo 1 0 1 2 0
Marcel Marcel 1 0 1 1 0
Adam Páník 0 1 1 0 0
Dominik Soukup 2 0 2 1 2
Jakub Šiler 1 1 2 -1 0
David Špaček 0 1 1 0 0
Tomáš Václavík 0 2 2 -1 0

komentář

Dnes začali lépe Západočeši, nejprve zahrozili od modré Hauser a poté Hodinář. Pak již měl gólovku na holi Šiler, z mezikruží jej však bravurně ramenem a maskou vychytal Krátký. Domácí následně přestáli oslabení, aby v pěti otevřeli skóre. Marcel Marcel nabral rychlost na pravé straně, protáhl se až ke svatyni Tygrů, kde zakončil do bližšího horního růžku. Navýšit mohl skóre v zápětí Kupčo u pravé tyče, Krátký vykopl betonem. V totožné situaci se nevedlo na druhé straně ani Polákovi. Bočan se ale musel činit i nadále. Putz zachytil domácí rozehrávku, nabruslil mezi kruhy, jenže vyrovnání nepřišlo. Když ranami z pravého kruhu Václavík a z levého Hauser nevyzráli na Krátkého, odcházelo se do kabin za fotbalového vedení Plzně.

Do druhé části vlétli domácí jako velká voda. Krátký neudržel pokus Adama Páníka od modré, puk si našel Lubomír Kupčo a zavěsil po kličce do bekhendu přesně pod břevno. Z necelé dvě minuty pak přihrávkou z levé na pravou stranu oslovil Hauser Dominika Soukupa a ten trefil z první chirurgicky přesně o tyč. Vrátit do hry mohl své barvy Měchura osamocený u pravé tyče, Bočan ovšem parádním rozštěpem vyrazil. A tak udeřili opět modrobílí, když po rychlém výpadu pas Šilera využil opět Lubomír Kupčo. Za jednapadesát vteřin se dočkali i Tygři. Petr Gajda napřáhl na levé straně a přes obránce trefil přesně mimo dosah plzeňského strážce svatyně. Jenže vzápětí Severočeši propadli v obraně, Dominik Soukup táhl přečíslení dva na jednoho a nakonec zblízka opět o brankovou konstrukci přidal sám pátý gól Plzně. Pěknou protiakci založili i hosté, z plné jízdy z pravého kruhu našel před brankou Vodlana Trunda, Bočan na pěknou teč skvěle zareagoval. Tím i uzavřel pětigólovou prostřední část.

Poslední dvacetiminutovku načal Jakub Hujer, který se trhl po pravé straně, natlačil se až před Bočana, na kterého rovněž vyzrál. Drama měl na holi Masař, který v oslabení pláchl všem na ledě, jenže mu při kličce utekl puk. Třetí branka Liberce ovšem i tak brzy přišla. Ihned po buly napřáhl Martin Böhm a Tygři stále ještě měli na srovnání dostatek času. Sérii vyloučení na obou stranách ovšem jako první využili Plzeňští, když se hezkým zakončením mezi kruhy prosadil mezi betony Krátkého Jakub Šiler. Sedmou trefu měl na holi Korčák, z první si ale u pravé tyče na gólmana Tygrů nepřišel. Neuspěl ani Rossmy, který v přečíslení mířil až příliš přesně, do pravé tyče.

Nadstavba přinesla rozuzlení v nájezdech a dokonce až v osmé sérii. V ní bonusový bod přisoudil svým barvám Adam Měchura. Oba celky si tak dnes body rozdělily v poměru 3:1.

Ohlasy trenérů

Tomáš Pejchar (HC Škoda Plzeň): “Dnes jsme předvedli dobrý týmový výkon, pouze v poslední třetině jsme si to sami zkomplikovali. Rád bych vyzdvihl výkon gólmana, který nás perfektními zákroky podržel a my jsme pak mohli soupeři odskočit na větší brankový rozdíl.”

Richard Lobo (Bílí Tygři Liberec): “Utkání jsme vůbec nezačali dobře. Z naší strany to byla katastrofa. Než jsme se z toho v půlce oklepali, tak soupeř vedl 5:1. Bylo hrozně těžké to dotahovat, na druhou stranu jsme třetí část nezabalili a dostali se na dostřel. Domácí ale po zásluze dnes berou tři body. Zaplať pánbůh za bod z nájezdů, že nejdeme domů s úplně prázdnou.”