DOR: PLZ - LIM 6:0

Dorost nasázel Litvínovu šest branek!

Plzeň - Po šesti zápasech na hřištích soupeřů se domácí fanoušci dočkali a opět mohli vyrazit na dorostenecký hokej. Formu indiánů přijel otestoval předposlední Litvínov. Zápas se proměnil v domácí exhibici a po jasné výhře si indiáni do tabulky připisují všechny body.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov

6:0
3:0, 3:0, 0:0 - N 1:0

Branky a nahrávky: 1. Kupčo (Šiler, Soukup), 3. Jiříček (Soukup, Šiler), 16. Václavík (Soukup), 27. Šiler (Soukup), 28. Korčák (Soukup, Špaček), 33. Soukup (Hauser), 65. Páník (Soukup) Průběh utkání: 0:0, 6:0

Rozhodčí: Jan Hucl – Miroslav Šimán, Josef Zimmermann

4:2, navíc Heculík 5 min + OT
1:0
52:13
80

Bočan (Vondraš) – Jánský, Jiříček (A), Plecitý, Špaček, Páník (C), Houdek – Hauser, Soukup D. (A), Korčák, Dvořák, Dáňa, Soukup M., Holý, Václavík, Šiler, Kupčo

Herkommer (Ešler ) – Werner, Hynek, Cimrman, Hocelík, Kadár (A), Kuchař, Hora – Beran, Dej, Šikl, Adámek, Kočárek, Postl, Špaček, Brouček, Skuhrovec (C)

Tomáš Václavík 1 0 1 1 0

"Kdo pozdě chodí, sám sobě škodí...", i toho pořekadlo si nejspíše řeklo pár fanoušků, kteří na dnešní utkání přišli o dvě minuty déle. Skóre dnešního zápasu totiž otevřel již po čtrnácti vteřinách Lubomír Kupčo, který se z levého kruhu trefil přesně mezi betony brankáře. Uběhlo pouhých 56 vteřin a indiáni svůj náskok už zdvojnásobili. Dominik Soukup od modré našel přesnou přihrávkou Davida Jiříčka, který se střelou zápěstím trefil přesně pod horní tyčku. Z tohoto úvodu byli hosté poněkud zaskočení a další minuty se jen bránili. Prakticky poprvé do pásma se hosté dostali až v sedmé minutě, ale propagační střelu Deje kryl Bočana lapačkou. V polovině první periody přišla na řadu první početní výhoda, tu měli na starosti hosté ze severu Čech, ale domácí bránu skoro neohrozili. Po její skončení táhl rychlý plzeňský kontr podél pravého mantinelu Jakub Šiler, dva metry za modrou vybídl ke skórování Dominika Soukupa, ten ale z osy hřiště Herkommera nepřekonal. V šestnácté minutě se dopustila hostující obrana obrovské hrubky, Marek Soukup se zmocnil na modré čáře kotouče, ten před brankou poslal puk na Tomáše Václavíka a domácí dvacítka trefila poloodkrytou část klece. O chvilku později si z obránců udělal stojné kužely David Jiříček, ale jeho krásné individuální akci chybělo jediné a to branka. Více se toho už v první třetině nestihlo a tak jistě spokojenější odešla do kabin domácí Škodovka.

Ve druhé třetině jako první zahrozili hosté, ale Dominik Brouček branku netrefil. Na druhé straně si sjel na střed hřiště Tomáš Václavík, ale vystřídaného brankáře Ešlera nepřekonal. Následně dostali hosté výhodu přesilové hry, v té nebezpečně pálil dvakrát od modré Jakub Kadár, ale skóre zůstávalo nadále neměnné. Ve 27. minutě Plzeň udeřila počtvrté. Marek Soukup z pravé strany našel přes celou šíři pásma Jakuba Šilera a domácí hráč trefil přesně pod víko. O minutu později už modrobílí nadělili Litvínovu nepopulárního bůra. Výborně hrající Marek Soukup tentokrát oslovil Matěje Korčáka, kterému nezbývalo nic jiného než jen přehodit beton Ešlera. Drtivý tlak Plzně neustoupil ani v dalším oslabení, ba navíc Jakub Holý mohl přidal další branku, ale černý nesmysl netrefil dle svých představ. Nedlouho na to ale hostující brankář lovil puk ze své svatyně pošesté. Petr Hauser si vybruslil od zadního mantinelu, na druhé tyčce našel volného Dominika Soukupa, který už je dopravil puk do prázdné brány. Těsně před odchodem do kabin si zpracoval před brankou puk Josef Dáňa, ale z rychlé otočky ho poslal jen do výstroje litvínovského brankáře.

Závěrečnou dvacetiminutovku dohrávali hosté v přesilové hře, z té ale pšenka nevykvetla. Ve 44. minutě hledal Kupčo na druhé vlně Dominika Soukupa, tomu ovšem v nejméně vhodný okamžik puk přeskočil hokejku. Domácí chvíli na to dostali k dispozici svou druhou přesilovou hru, v té pálil opět Dominik Soukup, ale tentokrát jen do tyče. Těsně po skončení početní výhody se sám na Ešlera řítil Petr Hauser, ale oni branku nevsítil. V polovině závěrečné periody měl největší šanci hostů v zápase Dominik Brouček, ale zcela sám mezi kruhy brankáře Vondraše nepřekonal. Zápas se prakticky jen dohrával, o majiteli tří bodů už bylo dávno rozhodnuto. Dvě minuty před koncem hostující Hocelík předvedl na polovině hřiště nesmyslný zákrok kolenem, za který byl po právu vyloučen na pět minut plus do konce utkání. Přesilovou hru už domácí nevyužili a tak dnešní mač indiáni opanovali jasně 6:0.

Utkání ještě pokračovalo nadstavbovou částí. I v té byli domácí jasně lepším týmem a nakonec získali i bonusový čtvrtý bod. V poslední minutě ještě Ešler vychytal domácího Dominika Soukupa, na dorážku kapitána Adama Páníka už byl ale krátký.

Tomáš Pejchar (HC Škoda Plzeň): "Na začátku musím podotknout, že Litvínov k nám přijel v trochu okleštěné sestavě, chyběl jim první brankář a řada dalších starších hráčů. Nicméně na rozdíl od minulých zápasů, co jsme hráli doma s Litvínovem, kdy jsme dostali brzký gól, tak dneska to bylo úplně obráceně. Měli jsme dobrý vstup do utkání, dali jsme první gól a potom se nám dařilo nadále proměňovat šance. Třetí třetina už byla z naší strany hodně profesorská, chtěli jsme sehrávat akce až do prázdné brány a taky se to na hře podepsalo, ve zbytku hry už jsme žádnou branku nedali."

Martin Tvrzník (HC Verva Litvínov): "Hrozný začátek, Plzeň na nás vlétla, ve druhé minutě jsme prohráli o dvě branky. To určilo ráz zápasu a ve stavu v jakém jsme, kdy se nám nedaří vyhrát a kluci mají hlavy dole, jsme se na nic nezmohli. Plzeň byla jasně lepší a zaslouženě vyhrála."