DOR: PLZ - LIB 7:5

Dvanáctibranková přestřelka pro indiány!

Plzeň - K závěrečnému dvacátému kolu ELIOD extraligy přijeli do Plzně liberečtí Bílí Tygři. Zápas se strhl v pořádnou přestřelku, již v první třetině padlo šest branek. Ze tří bodů se ale raduje plzeňská Škodovka, který utkání ovládla v poměru 7:5.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec

7:5
4:2, 2:0, 1:3 - N 0:1

Branky a nahrávky: 1. Jiříček (Soukup), 7. Špaček (Dvořák), 8. Kupčo (Jiříček), 16. Hauser (Jiříček, Houdek), 29. Plecitý (Dvořák), 37. Jiříček (Soukup), 60. Dáňa (Korčák) – 4. Rossmy (Masař, Putz), 15. Putz (Dvořák), 45. Hujer (Rossmy), 48. Hujer (Rossmy), 55. Masař (Rossmy, Gajda), 64. Gajda (Vodlan) Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 6:2, 6:5, 7:5

Rozhodčí: Martin Němec – Jaroslav Hřebík, Lukáš Matys

8:7
2:3
35:29
86

Bočan (Vondraš) – Hodinář, Jánský, Jiříček (A), Plecitý, Špaček, Páník (C), Houdek – Hauser, D. Soukup (A), Korčák, Dvořák, Marcel, Dáňa, M. Soukup, Holý, Václavík, Kupčo

Bílí Tygři Liberec

Vopravil (Franc) – Duschka, Hladík (A), Meisel, Dvořák, Tůma – Hujer, Putz, Vodlan, Trunda, Jenčovský, Kříž, Plos, Masař, Polák, Rossmy (C), Gajda

Tomáš Václavík 0 0 0 0 2

Utkání začalo pěkně od podlahy a hned v první minutě se měnilo poprvé skóre. Dominik Soukup si všiml před brankou volného Davida Jiříčka, který se nemýlil. 1:0. Liberec odpověděl průnikem Gajdy, ale s jeho akci si Bočan poradil. Nicméně netrvalo dlouho a hosté přeci jen vyrovnali. V první početní výhodě si Bennet Rossmy nabruslil do útočného pásma a rychlou střelou z mezikruží se trefil přesně pod horní tyčku, domácí brankář bez šance. 1:1. Chvilku po obdržené brance dostali první přesilovou hru i domácí a také si vedli na výbornou. Vopravil ještě vychytal Korčáka, který vyplaval volný před brankou, ale na střelu Davida Špačka od modré čáry byl krátký. 2:1. Po 53 vteřinách hry už Škodovka vedla o dvě branky. David Jiříček najel do útočné třetiny, z rohu našel přesně hůl Lubomíra Kupča a domácí útočník zamířil do šibenice. 3:1. Chvíli za polovinou první třetiny se Dominik Soukup na modré čáře zbavil obránce, v tváří tvář brankáři se domácí útočník pokoušel trefit mezeru mezi betony, ale ty sklaply včas. Následně dostali Tygří výhodu přesilové hry čtyři na tři a tu po přihrávce Dvořáka využil přesnou střelou David Putz. 3:2. Nicméně misky vah se opět přehouply na domácí stranu a v šestnácté minutě našel Jiříček před prázdnou bránou Petra Hausera, který už měl lehkou pozici. 4:2. Poslední velkou šanci měl na hokejce Dominik Soukup, ale Vopravil hosty zachránil tygřím skokem na brankové čáře.

Prostřední část načal průnikem opět domácí desítka Dominik Soukup, ale v dobré šanci trefil jen beton brankáře. Poté se hra zklidnila, obě mužstva dostala další možnost početní výhody, ale tentokrát se větší šance diváci nedočkali. Ta nastala až ve 28. minutě, kdy se domácí řítili ve třech hráčích proti jedinému obránci Liberce, ale Lubomír Kupčo vše pokazil nepovedenou přihrávkou. Tato akce ale indiány nemusela mrzet příliš dlouho. O minutu později vybojoval Adam Dvořák puk v útočném pásmu, ten rychlou přihrávkou oslovil Dominika Plecitého, který utajenou střelou po ledě vsítil nepopulárního bůra. 5:2. Krátce za polovinou utkání ujel všem ve vlastním oslabení Adam Dvořák, plzeňský útočník se rozhodl pro střelu místo kličky, ale branku vůbec netrefil. O další dvě minuty později korunoval svůj dnešní výkon svou druhou brankou David Jiříček, který perfektně zužitkoval přihrávku Dominika Soukupa z rohu kluziště. 6:2. Liberec byl v tuho chvíli na odpis a kdyby to jen šlo, zřejmě by hostující trenér hodil ručník na led a poslal své svěřence zpět do autobusu na sever Čech.

Kdo by si jen pomyslel, že Tygři závěrečnou dvacetiminutovku vypustí a utkání jen dohrají, ten se musel pekelně spálit. Již po minutě hry nadělal pořádné starosti Bočanovi Tomáš Trunda, ale hostující útočník ani nadvakrát domácího muže s maskou nepřekonal. Ve 45. minutě získal Jakub Hujer puk ve vlastní třetině, s ním dojel až do útočného pásma, kde se efektní kličkou dostal až před brankáře, kterého překonal blafákem do forhendu. 6:3. Vstřelená branka dostala hosty na koně a ti začali po ledě doslova létat. O další minutu později už bylo drama na světě, Bennet Rossmy přihrával zpoza branky, k odraženému puku se se štěstím dostal opět Jakub Hujer, kterému už zbývalo jen přehodit beton Bočana. 6:4. Těsně po vhazování už to mohlo být jen o gól, Polák našel před brankou Vodlana, ten puk škrtnul jen do připraveného gólmana. Nedlouho na to dostal plzeňský Jiříček dvě minuty za vyhození kotouče a Liberec dostal jedinečnou možnost ke vstřelení kontaktní branky a to se nakonec také povedlo. Bennet Rossmy další přesnou přihrávkou našel tentokrát Jakuba Masaře, který propálil vše co mu stálo v cestě. 6:5. Dvě a půl minuty před závěrečnou sirénou to zkusili hosté v šesti, ale nyní risk neznamenal zisk. Matěj Korčák branku ještě netrefil, ale puk dobruslil Josef Dáňa, který už to měl jednoduché. 7:5.

Utkání pokračovalo nadstavbou, kde měl zkraje velkou šanci kapitán Páník, ale sám před brankářem neuspěl. Naopak hosté z ojedinělé šance udeřili. Luka Vodlan vysunul do úniku Petra Gajdu, který přesnou střelou vystřelil Tygrům v zápase alespoň bod.

Tomáš Pejchar (HC Škoda Plzeň): "Dnes jsme měli generálku před playoff a již tenhle zápas jsme tak chtěli pojmout, bohužel se tak nekonalo. Od poloviny zápasu to byla bramboračka. S hokejem to moc společného nemělo. Strašně ztrát, nepřesných nahrávek, špatné čtení hry, reagovaní na soupeře a hru samotnou. Naši nezodpovědností, laxnosti jsme ztratili komfortní čtyřbrankový náskok a soupeře vrátili zpět do zápasu. Tohle není přistup pro playoff. Doufám, že si to kluci konečně uvědomili a půjdou vstříc vrcholu sezony společně jako tým."

Richard Lobo (Bílí Tygři Liberec): "V naší hře bylo spousta zbytečných chyb v defenzivní práci. V útoku jsme své šance oproti domácím neproměnili, soupeře jsme tak nechali ve skóre odskočit po dvou třetinách na 6:2. Ve třetí třetině soupeř povolil, my jsme pořádně zabrali, abychom si zachránili triko, podařilo se nám skóre dotáhnout na 6:5. Škoda, že se nám už nepodařilo dát ten čestný vyrovnávací gól, nicméně nutno uznat, že Plzeň si vítězství více zasloužila. My jsme rádi alespoň za ten bod z prodloužení."