ČF1: LIT - PLZ 1:4

Dorost si z Litvínova veze čtvrtfinálový mečbol!

Plzeň - Jako první rozehráli boje o medaile dorostenci indiánů. V sérii hrané na dvě vítězná utkání se představili v Litvínově, tedy hůře postaveného týmu po základní části. Nyní se série přesouvá v úterý na západ Čech, v případě úspěchu Vervy se na stejném místě odehraje o den později rozhodující duel.

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň

1:4
1:0, 0:4, 0:0

Branky a nahrávky: 1. Brouček (Kadár, Vopat) – 30. Korčák (Hauser), 32. Hauser (Páník), 35. Kupčo (Hodinář, D. Soukup), 40. D. Soukup (Hauser, Jiříček). Průběh utkání: 1:0, 1:4.

Rozhodčí: Müller – Štěpánek, Hradil

vyloučení
7:7. navíc Jiříček (PLZ) 10 min.
Využití
0:1
střely na branku
25:49
Diváci
145

HC Verva Litvínov

Čermák (Herkommer) – Werner, Hynek, Cimrman, Hocelík (A), Kadár (C), Kuchař, Hora – Beran, Adámek, Kočárek, Vopat, Postl, Špaček, Brouček, Král, Krocker, Skuhrovec

HC Škoda Plzeň

Bočan (Vondraš) – Hodinář, Jánský, Jiříček (A), Plecitý, Špaček, Páník (C), Houdek – Hauser, Soukup D. (A), Korčák, Dvořák, Marcel, Dáňa, Soukup M., Holý, Václavík, Šiler, Kupčo

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
David Bočan 60 25 1 24 96,00 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Josef Dáňa 0 0 0 1 0
Adam Dvořák 0 0 0 0 0
Petr Hauser 1 2 3 2 0
Jan Hodinář 0 1 1 2 4
Jakub Holý 0 0 0 0 0
Matěj Houdek 0 0 0 -1 0
Martin Jánský 0 0 0 0 0
David Jiříček 0 1 1 1 14
Matěj Korčák 1 0 1 0 0
Lubomír Kupčo 1 0 1 1 0
Marcel Marcel 0 0 0 0 0
Adam Páník 0 1 1 1 2
Dominik Plecitý 0 0 0 0 0
Marek Soukup 0 0 0 0 2
Dominik Soukup 1 1 2 1 0
Jakub Šiler 0 0 0 1 0
David Špaček 0 0 0 1 0
Tomáš Václavík 0 0 0 0 2

komentář

Lépe do utkání vstoupili domácí. Již po necelé minutě Dominik Brouček zajel za plzeňskou svatyni a jal se rychle zpoza ní přihrát na brankoviště, touš si ovšem gólman Bočan sám hokejkou nešťastně srazil za svá záda. Po chvilce se ale vytáhl, hned nadvakrát likvidoval šance Skuhrovce. Západočeši odpověděli Marcelem, který tvrdě pálil z mezikruží, Čermák se stihl přemístit. Podobně si vedl i proti přesilovkové bombě Špačka od modré. Následně se neujala ani dorážka Hodináře, který poloodkrytou klec Vervy přestřelil. Hráč hostů vše odčinil vzápětí, když obětavě zabránil gólu při špatné rozehrávce svých barev. Oba celky si ještě poté zkusily hru v oslabení, branky se ale diváci nedočkali.

Prostřední část odšpuntoval Dominik Soukup přes obránce, ale střela se mezi tři tyče nevešla. V další přesilovce již ale ano. Nejprve Čermák skvělým přesunem zamezil ve srovnání Dvořákovi, který pálil do opuštěné klece po krásné kombinaci svých barev. Poté již modrobílí udeřili. Dlouhé obléhání ukončil Matěj Korčák, který svou ránu povedeně vměstnal pod břevno. S rychlou odpovědí málem přispěchal Brouček, Bočan se vytáhl betonem. A tak Západočeši dokonali obrat v duelu. Páníkova rána od modré minula zařízení, ale naštěstí pro Plzeň se odrazila od zadního mantinelu na brankoviště, kde již číhal Petr Hauser. Do trháku mohl poslat po Kadárově hákování indiány z trestného střílení Holý, prostor mezi betony Čermáka ale nenašel. Mrzet ho to však příliš nemuselo. Za šestadvacet vteřin Hodinář natáhl k ráně od modré a trefil Lubomíra Kupča, od jehož těla se černý nesmysl dokutálel za čáru. Skvělou třetinu hosté uzavřeli v poslední minutě. Hauser našel u levé tyče osamoceného Dominika Soukupa, který zametl touš do sítě.

Poslední část načala hra ve čtyřech, vážnější šance se ale diváci nedočkali. S tou přispěchali až později modrobílí, Hauser už už mohl pálit do odkryté klece soupeře, nedostal ale ideální přihrávku. Ohrozit branku Litvínova se tak povedlo až z levého kruhu Plecitému, Čermák zakročil. Pověstného bůra tak mohl vystřelit Marcel, jenž pláchl domácí obraně, svižnou střelou si na muže s maskou Vervy nepřišel. V závěru zápasu ještě v přesilovce vypálil Kuchař od modré, první bod v sérii ale betonem pojistil Bočan. Čtvrtfinále se tak nyní stěhuje na západ Čech, kde mají indiáni v úterý, případně ve středu, šanci stvrdit postup.

Ohlasy trenérů

Tomáš Pejchar (HC Škoda Plzeň): “První třetina byla z naší strany hodně nervózní, na kluky dolehla tíha play-off. Navíc jsme brzy inkasovali smolný gól. Druhá část již byla od nás opoznání lepší. Důležitá byla přesilovková branka na 1:1, poté se to nastartovalo a prostřední část jsme ovládli a zároveň tam zápas zlomili. Je to ale jen první krok, druhý chceme udělat hned v úterý na domácí půdě.”