DOR ČF2: PLZ - LIT 3:2

Dorostenci podruhé porazili Litvínov a slaví postup!

Modrobílí dorostenci přivítali ve čtvrtfinálové sérii na domácím ledě tým HC Litvínov. Indiáni měli mečbol na své straně, neboť na severu České republiky vybojovali výhru v poměru 4:1. Doma tedy mohli dokonat postup do semifinále soutěže, zápas však byl nesmírně vyrovnaný. Domácí ho rozhodli ve třetí třetině díky přesné ráně Davida Špačka, mohou tak slavit postup do semifinále.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov

3:2
2:1, 0:1, 1:0

Branky a nahrávky: 3. Korčák (Marcel), 12. Holý (Dáňa, Páník), 49. Špaček (D. Soukup) – 5. Brouček (Vopat, Krocker), 22. Krocker (Adámek)

Rozhodčí: Šperl – Bělohlav, Jindra

2:4
0:1
0:0
33:18
89

Bočan (Vondraš) – Hodinář, Jánský, Jiříček (A), Plecitý, Špaček, Páník (C), Houdek – Hauser, D. Soukup (A), Korčák, Dvořák, Marcel, Dáňa, M. Soukup, Holý, Václavík, Šiler, Kupčo

Čermák (Herkommer) – Werner, Cimrman, Hocelík, Kadár (C), Kuchař, Hora – Beran, Kočárek, Vopat (A), Postl, J. Špaček, Brouček, Adámek, Krocker, Skuhrovec

Tomáš Václavík 0 0 0 1 0

Indiáni vstupovali do zápasu s mečbolem v zádech, duel začal hned zkraje hodně vyrovnaně, oba týmy chtěly hrát, na play-off to by hodně svižný začátek. Úvodní zásah střetnutí přišel již ve třetí minutě, do vedení se dostali domácí hráči. Plzni se povedlo bleskově přejít do útočného pásma a zničehonic se dostala do vedení 1:0! Marcel Marcel nahazoval puk od pravého mantinelu, před brankovištěm byl připravený Matěj Korčák, od kterého se kotouč odrazil do sítě. Hostující gólman David Čermák neměl šanci proti změně směru zasáhnout. Severočeši přispěchali s bleskovou odpovědí. Jan Vopat zavezl kotouč do útočného teritoria a jeho spoluhráč Dominik Brouček srovnal stav zápasu na 1:1, Brouček se trefil i v prvním duelu! Ve dvanácté minutě se Škoda dostala do rychlého brejku, který využila beze zbytku. Domácí nahodil kotouč za bránu Čermáka, odkud se odrazil před ní, kde puk šťastně do sítě dorazil Jakub Holý. Po dvaceti minutách tedy vedla Plzeň 2:1.

Druhá třetina důležitého souboje nepřinesla příliš zajímavých šancí, padl v ní jediný gól, a to do plzeňské sítě. Litvínovští si hned zkraje prostřední části zahráli přesilovou hru, kterou hostující hráči nehráli moc dobře, ale nakonec se přece jenom dostali do útočného pásma. A bylo vyrovnáno, už podruhé! Přesnou střelou se prosadil Marek Krocker, který si k asistenci připsal i přesný zásah. O chvíli později se domácí Kupčo nacpal před bránu Čermáka, chtěl doklepnout do sítě pobídku do spoluhráče, ale kotouč nakonec netrefil. Na druhé straně se Matěj Hora probojoval v útočném pásmu ke střele, nahodil puk na Bočana, který kotouč zastavil lapačkou. Aktivní Hora pak znovu nahazoval puk od modré čáry, skrz skumáž se kotouč dostal až na Bočana, který ho odrazil vyrážečkou. To bylo z prostřední třetiny všechno, po 40 minutách byl stav nerozhodný 2:2.

Do třetího dějství vstoupili domácí aktivněji, v početní výhodě se dostali k několika ranám, ale ani jedna se neujala. Indiáni si za aktivitu ve třetí třetině gól asi zasloužili, potřetí v utkání se dostali do vedení ve 49. minutě. David Špaček byl hodně aktivní už při přesilových hrách, nyní vypálil od pravého mantinelu a puk se nakonec dostal až za záda gólmana Čermáka. Sedm minut před koncem si hosté vzali oddechový čas. Severočeši se hned po jeho konci dostali do útočného pásma, ale Bočan nemusel předvést těžký zákrok. Indiáni se i nadále zkušeně bránili. Naopak přišla zajímavá střela Houdka. Táhlá rána rychle padala, Čermák ji viděl na poslední chvíli a puk odrazil betonem do bezpečí. Hostující Matěj Hora si pak připsal první vážnější střelu, jeho zajímavý pokus letěl pod břevno, ale gólman Bočan ho dokázal zastavit vyrážečkou. Hosté předvedli skvělý výkon, přesto se nakonec z postupu radují indiáni, kteří třetí třetinu zvládli výtečně, proto se po výhře 3:2 mohou radovat z postupu do semifinále.

Tomáš Pejchar (HC Škoda Plzeň): Musím mužstvo pochválit, odvedli jsme velký kus práce, ve hře bylo vidět strašně moc obětavosti. Moc jsme si za tím šli, chtěli jsme uspět ve dvou zápasech. Na druhou stranu musím ocenit kvalitu Litvínova, šli do toho naplno. Zápas byl jinak velice vyrovnaný, rozhodly ho dvě šťastné branky. Jsme strašně rádi za postup.

Martin Tvrzník (HC Litvínov): Sérii jsme prohráli, ale myslím si, že dnešní zápas byl hodně vyrovnaný, kluci do toho dali všechno. Zaslouží velkou pochvalu, také pro lidi, kteří tady byli, zápas se jim musel líbit. Naši kluci hráli výborně, bojovali, dali ze sebe všechno. Je to sport, dostali jsme dva smolné góly - jeden vlastní, jeden nohou - nedali jsme jich víc. Gratulujeme Plzni, má skvělé mužstvo, budeme jim držet palce.