FIN 1 Z8: PLZ - LIT 1:9

Osmáci vstoupili do mistrovství ČR nezdarem

Plzeň - Mistrovství ČR se dnes rozjelo na plné obrátky, mladé indiány čeká pět dní pravdy, ve kterých se utkají s dalšími pěti nejlepšími celky ze svých skupin. Na začátek se modrobílí popasovali s vítězem Ústecké skupiny - Litvínovem.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov

1:9
0:3, 0:2, 1:4

Branky a nahrávky: 44. Beer – 2. Peroutka (Vyhlídal, Ščislák), 18. Bednařík, 19. Holčák, 22. Zetek (Tůma), 33. Šprynar (Dudáček, Zetek), 43. Vyhlídal (Maštalířský), 51. Holčák (Král), 57. Peroutka (Dudáček, Maštalířský), 60. Bednařík (Holčák). Průběh utkání: 0:0, 0:6, 1:6, 1:9.

Rozhodčí: Cabák – Dohnal, Bartek

vyloučení
3:5
Využití
0:2
V Oslabení
0:1
střely na branku
22:40
Diváci
60

HC Škoda Plzeň

Hnízdil (Mečl) – M. Beer, Sochor, Lučan (A), Hromádka, E. Beer, Štulc – Hájek, Bílek, Hofrajtr, Hořejší (A), Mazanec (C), Komínek, Havlíček, Křemen, Kaiser, Jiříček, Melich.

HC Verva Litvínov

Tuhý (41. Vrzal) – Vyhlídal, Kocourek, Síč, Mach, Sudáček, Zetek (A), Král – Kurty, Mikolášek, Holčák (C), Maštalířský, Sčislák (A), Bednařík, Peroutka, Čech, Šprynar, Tůma.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Jakub Hnízdil 60 40 9 31 77,50 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Marek Beer 0 0 0 -4 0
Erik Beer 1 0 1 -1 0
Jan Bílek 0 0 0 -1 0
Ondřej Hájek 0 0 0 -4 0
Tomáš Havlíček 0 0 0 -1 0
Aleš Hofrajtr 0 0 0 -2 0
Marek Hořejší 0 0 0 0 0
Jakub Hromádka 0 0 0 1 0
Adam Jiříček 0 0 0 -2 0
Šimon Kaiser 0 0 0 -2 0
Václav Komínek 0 0 0 -3 0
Ondřej Křemen 0 0 0 -3 0
Antonín Lučan 0 0 0 -3 0
Aleš Mazanec 0 0 0 -1 0
Jan Sochor 0 0 0 -4 0
David Štulc 0 0 0 0 0

komentář

Modrobílí dnes jako poslední rozehráli první hrací den na Mistrovství ČR v Ostravě nejstarší žákovské kategorie. Již po obědě Kometa s Vítkovicemi padla v samostatných nájezdech 4:5 a poté Sparta s Mladou Boleslaví 1:2 v základní hrací době. 

Tři branky viděli v duelu Plzně a Litvínově fanoušci již v úvodní třetině, ale nepředbíhejme. Střetnutí odkrojilo od úvodního buly pouze 69 vteřin, když útočný výpad Vervy zakončil přesnou ranou Jan Peroutka. Litvínov vzápětí dostal výhodu jednoho muže v poli, ale tou pohrdl. Zahrozili tak indiáni, konkrétně Sochor od modré, Tuhý lapil. Následně to zkusil individuálně Bednařík, přes obránce se natlačil až před Hnízdila, ten vykopl betonem. Černožlutí po chvilce hazardovali s náskokem, během krátké chvíle totiž putovali do tří. Dlouhou výhodu ale modrobílí nezužitkovali. I proto, že hezkou střelu Lučana ukryl muž s maskou Severočechů ve své výstroji. Potrestat modrobílé mohl Holčák, jenž se prosadil proti dvěma bekům, Hnízdil sklapl betony včas. Nedosáhl ovšem již na přesilovkové zakončení Jakuba Bednaříka a Litvínov byl v trháku. Navíc třiašedesát sekund před úvodní sirénou po zakázaném uvolnění soupeře natáhl k ráně ihned po buly Tomáš Holčák a Severočeši odcházeli do kabin za tříbrankového vedení.   

A jak předcházejí perioda skončila, tak ta následující pokračovala. Černožlutí zasadili čtvrtou ránu Plzni, navíc při její přesilové hře. Postaral se o to Lukáš Tůma. Poté kombinovali v zajímavé pozici Bednařík s Kurtym, střela z toho nakonec nebyla. Tu vyslal až později Kaiser, ovšem příliš nad. Špatně seřízená mířidla měl také Jan Šprynar, kterého v přečíslení oslovil Maštalířský. Stejný hráč ovšem využil šanci na reparát, když proměnil samostatný únik po pěkné dlouhé příhře Dudáčka na útočnou modrou. O rychlou odpověď se pokusil Sochor, Tuhý zakročil. V závěru třetiny ještě zkoušel dorážkou Holčákovy pumelice udeřit Kurty, černý nesmysl skončil těsně vedle tyče.      

Poslední dějství začalo tlakem Litvínova, který nakonec využil po zhruba dvou minutách hry Radek Vyhlídal. Vzápětí se dočkali i Západočeši, když za rovných padesát vteřin zamířil do černého Erik Beer. Vrzal, který do poslední dvacetiminutovky nahradil Tuhého, málem inkasoval i podruhé, parádně ramenem ale nakonec vyrazil pokus Havlíčka. A tak přišel sedmý gól Vervy, jenž zapsal v ponechané výhodě Tomáš Holčák.  Poslední slovo utkání si poté vzali Jan Peroutka a Jakub Bednářík. Indiáni tak v úvodním zápase turnaje nebodovali, ale již zítra čeká na modrobílé další střetnutí, od 14:30 vyzvou na souboj Kometu Brno.

Ohlasy trenérů

Jan Zlatohlávek (HC Škoda Plzeň): "Hodnocení dnešního utkání vystihuje jediné slovo a to "zkušenost". Čelili jsme mimořádně silnému a kompaktnímu týmu, který se prezentoval velice hokejově vyzrálým a zkušeným dojmem. Pro nás to byl skok asi jako ze základní školy na Harvard. Nicméně výsledek je trochu krutý, ikdyž asi spravedlivý. Po celých 60 minut jsme měli výborný pohyb, se soupeřem jsme drželi bruslařsky i rychlostně krok. My jsme svých pár šancí v úvodu utkání neproměnili, soupeř naopak trestal z každé šance. Pustit takového soupeře do vedení 3:0 po první třetině, to se pak těžko hraje. Pevně věřím, že nám tahle dnešní lekce v turnaji ještě pomůže, ještě více se semkneme a odehrajeme výsledkově daleko lepší utkání než dnes."