FIN 2 Z8: PLZ - KOM 1:5

Osmáci na finálovém turnaji ztratili s Kometou kvůli první třetině

Plzeň - Mladí indiáni na finálovém turnaji včera v úvodním střetnutí nestačili na vítěze Ústecké skupiny Litvínov. Dnes je čekal lídr Jihomoravské - Kometa Brno. Loňský vzájemný duel Západočeši opanovali v nájezdech, když srovnali v posledním zápase turnaje v poslední vteřině střetnutí a zajistili si díky tomu celkové stříbrné medaile.

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno

1:5
0:4, 0:1, 1:0

Branky a nahrávky: 51. Kaiser (Křemen) – 11. Kos (Barčák, Nekvapil), 12. Kos (Škodík), 18. Daněček (Rakus, Zduba), 20. Daněček (Barčák), 35. Kos (Barčák). Průběh utkání: 0:5, 1:5.

Rozhodčí: Rapák – Hladík, Blaževič

6:3
0:2
22:33
156

Hnízdil (Mečl) – M. Beer, Sochor, Lučan (A), Hromádka, E. Beer, Štulc – Hájek, Bílek, Hofrajtr, Hořejší (A), Mazanec (C), Komínek, Havlíček, Křemen, Kaiser, Jiříček, Melich

HC Kometa Brno

Kavan (Matoušek) – Svoboda, Máša, Šebela, Holec, Eich (A), Zubíček, Barčák – Daněček, Kos, Rakus, Zduba, Pavlík, Novotný, Škodík (A). Nekvapil (C), Dočekal, Nesvadba

David Štulc 0 0 0 -1 0

Po necelých čtyřiadvaceti hodinách nastoupili mladí indiáni k dalšímu finálovému utkání na Mistrovství ČR. V cestě stále brněnská Kometa, které se včera rovněž nedařilo. S domácími Vítkovicemi sice vedla 2:0, 3:1 i 4:2, nakonec ale padla v nájezdech.

Samotné utkání načal Kos, jenž vlétl do pásma a vypálil z ostrého úhlu, Hnízdil si místo u své bližší tyče pohlídal. Západočeši odpověděli v přečíslení, které na sebe vzal Hořejší, Kavan zakročil. Skóre se tak měnilo až v početní výhodě Komety. Barčák přiťukl Ondřeji Kosovi, který otevřel střelecký výčet. Za přesně padesát vteřin využil stejný hráč závaru na plzeňském brankovišti a Brno bylo rázem v trháku. Poté se dostalo přesilové hry i indiánům, ale využít ji neodkázali. Naopak. Hned po vypršení trestu založil rychlou protiakci Zduba a na jejím konci byl Bronislav Daněček. I on se stal rychle dvougólovým, když se prosadil šestatřicet vteřin před úvodní sirénou dorážkou u pravé tyče.

Druhou periodu načala Plzeň výhodou trestného střílení. To se vydal využít Křemen, prostor mezi betony Kavana nenašel. Potrestat mohl Západočechy Zduba, jenž pláchl všem na ledě, svižnou střelou k tyči na Hnízdila nevyzrál. Pak se až k brance protáhl ze strany Škodík, střela mu nesedla. Následně našel zpoza klece před ní Pavlík Dočekala, ten mířil jen do středu branky. V přesilové hře již ale Kometa udeřila, navíc hattrick dokonal Ondřej Kos. V závěru třetiny ještě opět zblízka po kličkované zakončoval Škodík, tentokrát příliš nad.

Poslední pasáž načali Zduba a Kos, zblízka skórem nepohnuli. Po hezké stahovačce pálil i Daněček, Hnízdil předvedl rychlý přesun. Po chvilce i skvělé reflexy, když vytáhl Barčákovo ránu z mezikruží pohotovou lapačkou. Kometa následně nevyužila přesilovku, což ihned po chvilce po buly v útočné třetině potrestal svižnou střelou pod břevno Šimon Kaiser. Další dobrou šanci měl Mazanec, ale Kavana nepřehodil. Oba celky si ještě v závěru vyměnily po pár nebezpečných útocích, skóre ale zapsalo finální podobu dříve.

Již zítra čeká Západočechy další duel - v pravé poledne vyzvou obhájce titulu - pražskou Spartu.

Jan Zlatohlávek (HC Škoda Plzeň): "Do utkání jsme vstoupili velice slušně, plnili jsme herní plán na Kometu. Pak jsme se dopustili zbytečného faulu mimo hru a v oslabení inkasovali úvodní branku, po níž následovala hned druhá a úplně jsme se sesypali. Odehráli jsme asi nejhorší desetiminutovku sezóny a byli jsme jak zmoklé slepice. Kdyby jsme v předváděné hře pokračovali, mohli jsme taky klidně prohrát 15:0. Takže po první třetině proběhla pořádná bouřka v kabině, protože to smrdělo dehonestací klubu. Pak jsme se trochu zvedli o odehráli solidní třetinu, která mohla dopadnout remízou, kdyby jsme opět neinkasovali v oslabení po dalším hloupém faulu. Do třetí třetiny jsme vstupovali s tím, že již nechceme inkasovat a chceme konečně vstřelit branku, což se nakonec povedlo. Můžeme tak mít radost alespoň z toho, že jsme na šampionátu konečně vyhráli jednu třetinu. Kometa má vysokou kvalitu, ale nebýt kolapsu po první obdržené brance, mohli jsme pomýšlet na bodový zisk. Nezbývá než zvednout hlavu a připravit se na dalšího skvělého soupeře."