Z8 FIN4: PLZ - MBL 1:6

Osmáci padli i s Mladou Boleslaví

Plzeň - Mladí indiáni se dnes vydali již ke svému čtvrtému utkání na Mistrovství ČR. Po Litvínovu, Kometě a Spartě jim dnes stála v cestě Mladá Boleslav.

HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav

1:6
1:4, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 14. Bílek (Mazanec) – 6. Hradec (Kredba, Vlasák), 11. Lisler (Hradec), 13. Lisler (Vítek, Hradec), 15. Vítek (Vochvest), 23. Steklý (Vlasák, Kredba), 45. Mizera (Hlubuček, Halman). Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:6

Rozhodčí: Novák - Zicháček, Hladik

vyloučení
3:4
Využití
0:3
střely na branku
22:37
Diváci
150

HC Škoda Plzeň

Mečl (Hnízdil) – M. Beer, Sochor, Lučan (A), Hromádka, E. Beer, Štulc – Hájek, Bílek, Hofrajtr, Hořejší (A), Mazanec (C), Komínek, Havlíček, Křemen, Kaiser, Jiříček, Melich.

BK Mladá Boleslav

Hora (Forst) – Halman, Vlasák, Kredba, Fiala, Průšek, Vochvest (A), Hlinský – Vítek, Hradec (C), Šimon, Lisler, Hart (A), Steklý, Šindelář, Sporysch, Hlubuček, Král, Mizera.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Tomáš Mečl 60 37 6 31 83,78 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Marek Beer 0 0 0 0 0
Erik Beer 0 0 0 -1 0
Jan Bílek 1 0 1 0 0
Ondřej Hájek 0 0 0 -1 0
Aleš Hofrajtr 0 0 0 -1 0
Marek Hořejší 0 0 0 0 0
Jakub Hromádka 0 0 0 0 0
Adam Jiříček 0 0 0 -1 0
Šimon Kaiser 0 0 0 0 0
Ondřej Křemen 0 0 0 -1 0
Antonín Lučan 0 0 0 -1 0
Aleš Mazanec 0 1 1 -1 0
Marek Melich 0 0 0 -1 0
Jan Sochor 0 0 0 -1 0
David Štulc 0 0 0 -1 0

komentář

Duel odšpuntoval ve velké šanci Mazanec, jenž dostal příhru před branku, byla ale skákavá a střela nebyla ideální. Středočeši odpověděli Králem, který najížděl sám na Mečla ze strany, ten zakročil vyrážečku. Nevedlo se ani Steklému z mezikruží. Ujala se až dorážka Vojtěcha Hradce, který na brankovišti dokonal práci před tím střílejícího Kredby. Po chvilce zkusil navýšit náskok svých barev tvrdou bombou z levého kruhu Sporysch, Mečl zakročil. Nedosáhl ale již na další dorážku, tentokrát Oskara Lislera. Stejný hráč totožným způsobem udeřil i za necelé dvě minuty a s indiány to vypadalo zle. Jenže brzy udeřili stejnou mincí. Hora pouze vyrazil pokus Mazance a touš do sítě rychle doklepl Jan Bílek. Pohodlný náskok ovšem Mladé Boleslavi vrátil za osmadvacet sekund Jakub Bílek, který se protáhl až před gólmana Západočechů, podél kterého poté po ledě dopravil puk do sítě. Od pátého gólu modrobílé uchránil Mečl těsně před první sirénou, když zakročil proti ráně Průška i dorážce Krále.

Zkraje prostřední části se hráči z města automobilů ale přeci jen dočkali. Vojtěch Steklý zamířil přesně z levého kruhu a potrestal tak i druhý prohřešek proti pravidlům Škody. Za nedlouho poté pálil Fiala, jeho tečovaný pokus skončil těsně mimo. Podobně zkoušel využít přesilovou hru Mazanec, jenž vložil hůl do střely Hořejšího, rozduněl se ale jen zadní mantinel. Z pravé i levé strany to zase zkoušel Steklý, Mečl si vždy poradil lapačkou. Když se neujala ani rána Lučana, odcházelo se do kabin za pohodlného vedení Středočechů.     

Třetí periodu načal Bílek, který se zjevil před Horou, ten vykopl betonem. Mečl naopak kapituloval, když i třetí početní výhodu v utkání Mladá Boleslav využila. Dorážkou Hlubočekovy rány od modré udeřil Vojtěch Mizera. Následující trest pro soupeře naopak indiáni nevyužili. Mohli ovšem udeřit při rovnovážném stavu, kdy Hora měl co dělat s jedovatou střelou Křemena. Odpovědět zkoušel Halman od modré, nemířil však přesně. Duel pak uzavřel úspěšný zákrok Hory proti pumelici Sochora ze stejné pozice.    

Již zítra modrobílí odehrají poslední duel turnaje, popasují se hned ráno s domácím výběrem. 

Ohlasy trenérů

Jan Zlatohlávek (HC Škoda Plzeň): "Silový a agresivní herní styl Bruslařů nám dnes hodně nechutnal, totálně nám zkolabovala celá obrana. Téměř všechny branky padly po dorážkách, soupeřova efektivita přesilových her byla 100%ní. Opět jsme tak po první třetině spadli do díry, ze které jsme nemohli pomýšlet na úspěch. Dalších 40 minut jsme už jen ubojovali a to, že skóre nenarostlo do závratných výšin, bylo dané také tím, že soupeř trochu polevil a jen kontroloval hru. Dnes jsme si zkrátka a dobře ani neškrtli. Trochu jsem se podobného scénáře obával, protože nás včerejší utkání se Spartou stálo mnoho sil. Uvidíme, kolik sil, především těch mentálních, jsme si nechali na poslední zápas sezóny, kdy nás čeká zítra domácí Ridera."