Z8 FIN5: VIT - PLZ

Osmáci končí šestí v republice!

Plzeň - Pět dní, v nich pět těžkých utkání s vítězi skupin po celé republice. Mladí indiáni se srdnatě rvali za svůj klub a platí nakonec za šestý nejsilnější celek u nás.

HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň

6:0
1:0, 3:0, 2:0

Branky a nahrávky: 10. Moravec (Krčmářský), 30. Grulich (Fibigr), 34. Matějka (Kršík), 38. Pavič (Kršík), 45. Krčmářský (Bialy), 47. Krčmářský. Průběh utkání: 0:0, 6:0.

Rozhodčí: Sedlák – Kořistka, Návrat.

vyloučení
3:5
Využití
0:0
střely na branku
37:11
Diváci
35

HC Vítkovice Ridera

Smolka (Antoníček) – Lazár, Falhar, Pavič, Kočí, Mann, Bialy (A), Fibigr, Kršík, Chaloupka – Grulich, Glas, Štiak (C), Matějka, Handl, Kalandra, Hanák, Krčmářský, Milata, Pavelec, Moravec.

HC Škoda Plzeň

Hnízdil (Mečl) – M. Beer, Sochor, Lučan (A), Hromádka, E. Beer, Štulc – Hájek, Bílek, Hofrajtr, Hořejší (A), Mazanec (C), Komínek, Havlíček, Křemen, Kaiser, Jiříček, Melich.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Jakub Hnízdil 60 37 6 31 83,78 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Marek Beer 0 0 0 -3 0
Erik Beer 0 0 0 -1 0
Jan Bílek 0 0 0 -2 0
Ondřej Hájek 0 0 0 -3 0
Tomáš Havlíček 0 0 0 -2 0
Aleš Hofrajtr 0 0 0 0 0
Marek Hořejší 0 0 0 0 0
Jakub Hromádka 0 0 0 -1 0
Adam Jiříček 0 0 0 -3 0
Šimon Kaiser 0 0 0 -3 0
Václav Komínek 0 0 0 0 0
Ondřej Křemen 0 0 0 -3 0
Antonín Lučan 0 0 0 -2 0
Aleš Mazanec 0 0 0 -1 0
Jan Sochor 0 0 0 -3 0
David Štulc 0 0 0 -3 0

komentář

Duel načali nebezpečněji Ostravané. Hnízdil nejdříve vyrážel ránu Bialyho ihned po buly, poradil si i s dorážkou Hanáka. Plzeň odpověděla Kaiserem, jeho pokus z pravého kruhu uzmul do výstroje Smolka. Pak se již skóre měnilo. Krčmářského ránu totiž doklepl do sítě David Moravec. Navíc indiáni putovali do čtyř, ale situaci ustáli. Po doplnění stavu navíc sami mohli udeřit, když Mazanec prokličkoval přes celé hřiště až do palebné pozice, muž s maskou Vítkovic zakročil. Z domácí ještě své štěstí zkoušeli Glas a Bialy, Hnízdil byl připraven.

Prostřední dějství odšpuntovali na obou stranách Glas a Hořejší, brankáři byli v pohotovosti. Vítkovice následně svého soka zatlačily, několikrát pálil Pavelec, skóre se měnilo ale až později. To když dostal pobídku mezi kruhy Samuel Grulich a ranou o tyč poslal své barvy do trháku. Po chvilce měl stejný hráč další velkou šanci, nastřelil ale brankovou konstrukci. Jenže Plzeň vyrovnání nebrala vážně a vzápětí se nad beton prosadil Vojtěch Matějka. Následovala početní výhoda Ridery, kterou sice její hráči nevyužili, ale hned poté při hře v pěti udeřil David Pavič.  

Poslední periodu načal Glas, síť rozvlnil pouze z boku. Lépe si vedl Ondřej Krčmářský, jenž zblízka zavěsil pod břevno. O čestný úspěch se pokusil Sochor, Smolka zakročil lapačkou. A tak udeřilo opět na druhé straně, když všem na ledě ujel opět Ondřej Krčmářský a prosadil se po hezké kličkované. Indiáni poté přestáli další oslabení, branka nepadla ani při hře ve čtyřech a závěrečné přesilovce modrobílých. 

Mladí indiáni tak zakončili sezónu na celkovém šestém místě!

Ohlasy trenérů

Jan Zlatohlávek (HC Škoda Plzeň): "Solidní první třetina, škoda laciného gólu, chtěli jsme po úvodní dvacetiminutovce neprohrávat, což se nám nepovedlo. Ve druhé části jsme začali ztrácet, neudrželi jsme se na kotouči, hrálo se tak především na naší polovině a jak je ve druhé třetině daleko střídačka, nestíhali jsme pak správně prostřídávat, unavení hráči pak samozřejmě dělají chyby, soupeř tři potrestal a bylo po zápase. V posledním dějství šampionátu jsme se statečně bili alespoň o co nejméně ostudný výsledek, soupeř však po našich individuálních chybách trestal a přidal ještě dvě branky. Ani dnes jsme tedy na body nedosáhli, bohužel jsme nevstřelili ani branku. Na národním šampionátu jsme neobstáli, ale jsem moc rád, že si kluci vybojovali možnost tady být a zažít tuto mimořádnou atmosféru na vlastní kůži. Výsledky mužstva jsou přímo úměrné hráčské kvalitě, kterou máme k dispozici a korespondují i s aktuální herní formou jednotlivých hráčů."