SPA - PLZ 7:6pp

SPA - PLZ 7:6pp - Reklama na hokej! Třináctigólová přestřelka přivála indiánům bod

Plzeň - Pět utkání v řadě ovládli modrobílí na ledě Sparty a ani z dnešního zápasu neodcházejí s prázdnou.

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň

7:6p
1:3, 4:0, 1:3 - 1:0

Branky a nahrávky: 2. Řepík (Polášek, V. Růžička), 21. Smejkal, 21. Řepík (M. Kvapil, Kalina), 35. Košťálek (Pech, Polášek), 38. Říčka (Smejkal, Sukel), 41. Dočekal (Smejkal, Košťálek), 65. Košťálek (Forman, Ďaloga) – 5. Rob (Gulaš, Mertl), 15. Gulaš (Pulpán, Mertl), 16. Straka (Eberle), 44. Gulaš (Mertl), 55. Mertl (Gulaš, Pour), 57. V. Němec (Budík, Čerešňák). Průběh utkání: 1:0, 1:3, 6:3, 6:6, 7:6.

8632

Machovský (J. Sedláček) – Piskáček, Polášek, Kalina, Blain, Ďaloga, Košťálek, T. Pavelka – Dočekal, Černoch, Smejkal – Kudrna, Pech, Forman – Rousek, Sukeľ, Říčka – M. Kvapil, V. Růžička, Řepík.

Frodl (Kolář) – Pulpán, Čerešňák, Moravčík, L. Kaňák, Budík, Vráblík, Houdek – Pour, Mertl, Gulaš – V. Němec, R. Vlach, Kantner – Rob, Kolda, Indrák – Straka, Kodýtek, Eberle.

Roman Vráblík 0 0 0 2 0

Indiáni svým utkáním zahajovali letošní ročník Ligy mistrů, dnes se jim stejné pocty dostalo i na Spartě v rámci Tipsport extraligy. V našem hlavním městě se jim navíc daří, ovládli zde všech posledních pět duelů.

Jenže dneska lépe začali domácí. Již ve druhé minutě putoval na trestnou lavici Kantner, čehož po jedenácti vteřinách přesilové hry využil Michal Řepík. Ten si sjel ihned po buly k brankovišti, odkud šikovně tečoval ránu Poláška od modré. Modrobílí se nezalekli a brzy si došli pro vyrovnání. Mertl přenechal do tandemu Gulašovi, který z pravého kruhu našel trochu se štěstím na ose hřiště Luboše Roba, jenž poprvé v kariéře zavěsil černý puk do extraligové sítě. Totožná situace se opakovala i vzápětí, to již byl ale úspěšný explzeňský brankář Matěj Machovský. Západočeši se i tak dočkali obratu ve skóre. Akci od vlastní brány dovedli modrobílí do přečíslení dva na jednoho, kterou dokonale vyřešili Lukáš Pulpán a zakončující Milan Gulaš. Poté se jako vagón utrhl Petr Straka z vlastní obranné třetiny, nakráčel si to na levý kruh, odkud vyslal bombu, která div neprotrhla síť. Těsně před první sirénou ještě indiáni dostali výhodu přesilové hry, ta již zůstala nevyužita.

Druhé dějství začalo pro Spartu skvěle. Již po osmatřiceti vteřinách hry se Jiří Smejkal natlačil ze strany na brankoviště, odkud i v pádu po zásahu Lukáše Pulpána dotlačil touš za čáru. Navíc za dalších sedmnáct sekund Marek Kvapil famózní přihrávkou z levého rohu našel k pravé tyči najíždějícího Michala Řepíka, kterému prakticky stačilo nastavit hůl. Začínalo se tak opět od nuly, tedy tří. Strhnout vedení na svou stranu mohly následně oba celky v početní výhodě. Jenže Řepíkovi po pasu Pecha v dobré pozici sjel puk z čepele, Němcovi pálícímu do prázdné klece soupeře zase na poslední chvíli lehl do rány obránce Rousek. Za nedlouho poté se divákům dostalo i boxerských vložek, v nichž Kantner remizoval na body s Formanem a devatenáctiletý Houdek naložil třicátníkovi Piskáčkovi. Jenže pro modrobílé nastalo oslabení a v něm inkasovali. Lukáš Pech předložil z kruhu na kruh Janu Košťálkovi, jenž dělovou ranou dokonal další obrat v zápase. Do druhé přestávky navíc dostal příliš prostoru před Dominikem Frodlem Robert Říčka, který po rychlém blafáku zkompletoval čtyřbrankovou třetinu Sparty.

Ta navíc udeřila opět ihned po nástupu na led. Hosté zcela propadli směrem dozadu, čehož využil v přečíslení dvou na jednoho Smejkal. Ten oslovil Martina Dočekala a byl z toho první tříbrankový náskok večera. Jenže parádní hokejové představení nebralo konce. Jiskřičku naděje vykřesal pro svůj tým jako správný kapitán Milan Gulaš, který z první z levého kruhu využil přistrčení od Mertla z osy hřiště. Z podobné pozice to na druhé straně zkoušel také Řepík, síť rozvlnil pouze z boku. Při vlastním oslabení zase zahrozil Straka, sám před Machovským neuspěl kličkou do bekhendu. A když ne ve čtyřech, tak proti čtyřem udeřila Plzeň. Gulašova střela vypadla Machovskému z výstroje a dorážející Tomáš Mertl dal svým barvám naději. Tu navíc přetavil v reálné obrysy vyrovnávací trefou na málokdy vídaných 6:6 Vojtěch Němec. Šikovný forvard se trhl do samostatného úniku, který zakončil přesně mezi betony. Vzápětí mohl hattrick uzavřít Řepík, když dorážel do poloodkryté svatyně hostů, její strážce ovšem vytáhl parádní zákrok. Téměř přesně dvě minuty před třetí sirénou putoval Michal Moravčík na trestnou lavici, jenž brzy po něm i Adam Polášek a parádní duel tak dospěl až do prodloužení.

V něm zahrozil nejprve Ďaloga, jenž v situaci jeden na jednoho prošel až k Frodlovi, ten zakročil betonem. Když už se zdálo, že vše nakonec rozhodnou samostatné nájezdy, opřel se do puku na levém kruhu Jan Košťálek a rozštípl parádní představení přesnou ranou k bližší tyči.

Indiáni tak berou na úvod nové sezóny bod a ze Sparty se nevracejí s prázdnou již pošesté v řadě. Domácí extraligovou premiéru si odbudou v neděli proti Litvínovu.

Uwe Krupp (HC Sparta Praha): "Byl to poněkud bláznivý zápas. V první třetině předvedla Plzeň několik výborných věcí. Bylo patrné, že jsou i díky zápasům v Lize mistrů připraveni na soutěžní zápas. Tam byli silnější než my, ale ve druhé třetině jsme se zlepšili a přeřadili na další stupeň. Celkově byly v zápase na obou stranách opravdu výborné momenty, ale také strašné chyby. Byl z toho výsledek 6:6, v prodloužení či nájezdech už hraje svou roli i štěstí. My jsme využili chybičky soupeře a máme dva body. Byl to skvělý zápas pro diváky, ale z pohledu trenéra musím říct, že zítra máme co rozebírat."

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): "Byl to divoký zápas. První třetina byla pro nás, druhá byla z naší strany katastrofou. Špatný start do třetiny, v první minutě dva inkasované góly, to se nesmí stát. Sparta odskočila a byla na koni, my jsme udělali pár chyb a góly jsme jim darovali. Ve třetí třetině jsme se ale zase vrátili do hry, Sparta se snažila výsledek bránit, ale věděli jsme, že tým má charakter, což dnes znova dokázal. Vrátili jsme se do utkání, pak bohužel přišla chybička v prodloužení, ale s ohledem na vývoj zápasu je pro nás bod dobrý. Za třetí třetinu musím hráče pochválit."