MBL - PLZ 4:3pp

MBL - PLZ 4:3pp - Duel plný obratů znamenal pro Plzeň cenný bod!

Plzeň - Západočeši se vydali ve sváteční den na derby dvou Škodovek, představili se totiž v Mladé Boleslavi.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň

4:3p
2:1, 1:2, 0:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 7. Zbořil (Skalický), 17. Hrbas (Bičevskis, R. Zohorna), 40. Bernad (Fillman, Klepiš), 63. Zohorna (Klepiš, Ševc) – 4. V. Němec (Kantner, Gulaš), 32. Gulaš, 40. Gulaš. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3.

Rozhodčí: Hejduk, Micka - Pešek, Malý.

vyloučení
2:5
Využití
1:0
V Oslabení
0:0
střely na branku
32:24
Zblokované střely
7:7
Hity
18:11
Vhazování
30:25
Diváci
3288

BK Mladá Boleslav

Krošelj (Haas) – Ševc, Hrbas, Dlapa, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Kurka – Šťastný, Žejdl, Klepiš (A) – Skalický, Zbořil, Vondrka (C) – R. Zohorna, Bičevskis, J. Stránský – Flynn, Najman, P. Kousal.

HC Škoda Plzeň

Frodl (Kolář) – Moravčík, Vráblík, Houdek, Čerešňák, Budík, L. Kaňák, T. Voráček – Malát, Kracík (A), Gulaš (C) – Kantner, V. Němec, Pour – Straka (A), Kodýtek, Eberle – Vracovský, R. Vlach, Rob.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Dominik Frodl 63 35 4 31 88,57 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Vojtěch Budík 0 0 0 2 0
Peter Čerešňák 0 0 0 2 0
Jan Eberle 0 0 0 2 0
Milan Gulaš 2 1 3 1 0
Michal Houdek 0 0 0 0 0
Lukáš Kaňák 0 0 0 0 0
Matyáš Kantner 0 1 1 1 0
Petr Kodýtek 0 0 0 -1 2
Jaroslav Kracík 0 0 0 0 0
Sebastián Malát 0 0 0 -2 0
Michal Moravčík 0 0 0 -1 0
Vojtěch Němec 1 0 1 1 0
Jakub Pour 0 0 0 0 2
Luboš Rob 0 0 0 0 2
Petr Straka 0 0 0 -1 0
Roman Vlach 0 0 0 0 0
Tomáš Voráček 0 0 0 -1 0
Roman Vráblík 0 0 0 -2 4
Tomáš Vracovský 0 0 0 -1 0

komentář

Jako první zahrozil v utkání Budík, který si přenesl útočné choutky z minulého zápasu i do dnešního. Před brankou ho v ideální pozici nalezl Eberle, nakonec z toho ale gól nebyl. Ten přišel až po chvilce, kdy se hezky protáhl do zakončení Kantner. Puk se po jeho střele odrazil od zadního mantinelu k levé tyči, kde již čekal s dorážkou Vojtěch Němec. Středočeši ovšem poměrně brzy přispěchali s odpovědí. Na levém kruhu se dostal k černému nesmyslu Adam Zbořil a zavěsil do bližšího horního růžku. Ze stejné pozice dokonal později obrat Marek Hrbas, ke kterému se odrazil černý nesmysl po střele Bičevkise z druhé strany. Třetí trefu mohl přidat záhy Klepiš po pěkné zadovce Žejdla zpoza branky před ní, Frodl svůj tým podržel.

Prostřední dějství načal Pour, který se dokázal proháčkovat až před Krošelje, ten odolal. Stejně jako vzápětí, kdy Eberle našel před ním Straku. Na druhé straně předal z kruhu na kruh Klepiš Šťastnému, jeho rána ovšem zamířila nad. Gólu se tak dočkal až Milan Gulaš. Ten si uzmul u pravé tyče touš, který svým napadáním na Ševcovi vybojoval Kracík, zvolil dlouhou kličku a bekhendem rozvlnil síť. Plzeňský kapitán následně předvedl další famózní záležitost, když si projel přes půl hřiště okolo tří protihráčů, na levém kruhu vypálil z otočky a zamířil přesně k bližší tyči. Vedení ale modrobílí neudrželi. Již po deseti vteřinách totiž David Bernad napřáhl pár metrů za modrou a dělovkou nedal Frodlovi šanci zakročit.

V úvodu poslední dvacetiminutovky obdržel křižnou přihrávku na levý kruh Klepiš, jenže minul zařízení. Indiáni následně ustáli oslabení, v největší šanci Zohorna tečoval ránu Ševce od modré těsně mimo. Za Plzeň z pravé strany vypálil Pour, Krošelj byl na ledě s betony včas. Sám to na sebe zase vzal Skalický, protáhl se zleva až k Frodlovi, na něj ale blafák neplatil. V závěru ještě domácí muž s maskou zastavil pumelici Gulaše ramenem, základní hrací doba tedy vítěze neurčila.

To až prodloužení, když po vyloučení Vráblíka dostala velkou šanci na rozhodnutí Mladá Boleslav. Výhodnou herní situaci využil Radim Zohorna, jenž protečoval střelu Klepiše. Indiáni však i přes prohru natahují bodovou sérii již na sedm zápasů!  

Ohlasy trenérů

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): Nám se ten zápas líbil. Po většinu času jsme tahali za delší konec. V útočném pásmu jsme sice nebyli tak produktivní jako Plzeň, ale bod po šedesáti minutách byl, myslím, spravedlivý. Ten druhý se potom přiklonil k nám, protože jsme byli přeci jen o trochu lepší.

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): Věděli jsme, do čeho jdeme. Boleslav má letos velice dobré výkony, hraje nahoře, hraje agresivní, bruslivý hokej a má silné hráče. My jsme se s tím nepopasovali. Celý zápas jsme tahali za kratší konec. Velice mě mrzí třetí inkasovaný gól. Podařilo se nám konečně odskočit na 3:2, a bohužel jsme to tam nezblokovali. Zápas se nám z hlediska hokeje moc nepovedl, ale musím konstatovat, že bod odsud je pro nás cenný. I přesto, že to nešlo hokejově, tak hráči se aspoň o to porvali a odvážíme si alespoň ten bod.