PRI1: CEB - PLZ 1:2

PRI1: CEB - PLZ 1:2 - Indiáni v úvodním přípravném duelu zdolali České Budějovice!

Indiáni se představili ve svém prvním přípravném utkání v nové sezóně, na zimním stadionu v Milevsku se střetli s ambiciozním prvoligovým týmem ČEZ Motor České Budějovice. Zápas dopadl pro modrobílé vítězně!

Banes Motor České Budějovice - HC Škoda Plzeň

1:2
1:0, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 2. Veselý (Prokeš) – 25. Přikryl (Indrák), 52. Vlach (Kantner). Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Rozhodčí: Jílek, Šperl – Jindra, Flegl

2:3
0:0
0:1

Banes Motor České Budějovice

Strmeň (Klouček) – Svach, Suchánek, Kachyňa, Plášil, Lytvynov, Pavel – Holec, Kloz, Doležal, Christov, Prokeš, Veselý, Heřman, Venkrbec, Hawerchuk, Havel, Dančišin, Beránek

Pavelka (Kolář) – Budík, Vrábník, Malík, Moravčík, Houdek, Kaňák, Němec, Vlach, Kantner, Rob, Přikryl, Indrák, Pour, Kolda, Mužík, Eret

Oba týmy vstoupily do úvodu přípravného zápas dosti aktivně, v první šanci neuspěli Plzeňané, když jen rameno brankáře Strmeně trefil Indrák, a tak se dopředu vzápětí vydal Motor. Ten se v Milevsku také okamžitě dostal do vedení, Českobudějovičtí se dokázali prosadit po 71 sekundách hry. Po závaru okolo brankoviště indiánů si kotouč jako první našel útočník Jan Veselý, který nekompromisní ranou z první propálil gólmana Pavelku. Ten se sice natahoval k tyči, ale puk zastavit nedokázal. Pak přebrala iniciativu Škoda, která mnohokrát uzamkla svého jihočeského soupeře v jeho obranném pásmu. Pomohla k tomu i první přesilová hra z páté minuty, která nakonec zůstala nevyužita.

Velkou šanci zaznamenali hosté několik chvil po ní. Obránce Lukáš Kaňák zavezl puk do útočného pásma, odkud stříleným pasem hledal Přikryla, který ale nedokázal přehodit beton budějovického gólmana. Poté se parádní stahovačkou do středu hřiště prezentoval Mužík, mířil přesně mezi betony, ale i v tomto případě je Strmeň dokázal včas sklapnout k sobě. V závěru třetiny si Motor rovněž zahrál v početní výhodě, před Pavelkou se urodilo několik závarů, plzeňská obrana nakonec všechny zvládla zpacifikovat. Po úvodních dvaceti minutách tak vedl Jihočeši o jeden gól.

I do prostředního dějství vstoupila aktivněji plzeňská Škoda. Po několika šancích dokázali indiáni uspět, když se ve 25. minutě procpali před brankoviště Jana Strmeně. Indrák s Filipem Přikrylem nakonec dotlačili kotouč do českobudějovické sítě, druhý jmenovaný tak pohotovou dorážkou zaznamenal první gól Západočechů v nové sezóně. Přikryl si připsal ještě jeden zajímavý pokus o chvíli později, gólman Motoru ale předváděl vynikající zákroky.

Činil se i na druhé straně Jaroslav Pavelka, který se poprvé objevil v indiánském dresu. Ten se musel nesmírně otáčet proti ranám Jana Havla. Nejprve jeho prudký pokus z mezikruží vyrazil plzeňský gólman lapačkou mimo branku, následně si dokázal poradit rovněž s dorážkou Havla z bezprostřední blízkosti. Jen díky Pavelkovi se šlo do kabin za stavu 1:1.

Ve třetí třetině byli indiáni aktivnějším a lepším týmem. Díky dobrému napadání v útočném pásmu se sám na Strmeně řítil Kantner, ale českobudějovický gólman se nenechal rozhodit a zakročil ideálně. Po sérii několika zákroků putoval na trestnou lavici až plzeňský obránce Budík. Krátce po startu oslabení však ujel Roman Vlach dvojici soupeřů, gólmana Motoru pak překonal bekhendovým blafákem a zakončením pod víko, indiáni se dostali do vedení 2:1.

To mohl pět minut před koncem základní hrací doby zvýšit forvard Luboš Rob, který si zkusil trestné střílení. Před Strmeněm plzeňský útočník zpomalil, nakonec však forhendovou kličku nedokázal dotáhnout do zdárného konce. Indiánům to ale nevadilo, i když Motor v samotném závěru zkoušel hru v šesti, Západočeši uhájili těsnou výhru 2:1.

ÚVODNÍ FOTO: PAVEL PUBAL

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): „Myslím si, že to bylo povedené utkání. Oba týmy hrály aktivní hokej, beci museli rozehrávat, hodně nás to prověřilo. Ukázalo to tvořivost, jak si se situacemi umíme poradit. Zápas, myslím, splnil očekávání. Na začátku jsme trochu zachrápali a inkasovali, ale potom jsme byli první třetinu lepší. Pak to byla z obou stran trošku plácaná, v té třetí jsme byli zase o trošičku lepší. Jedeme dál, byl to jen jeden zápas.“