CHL: RSC - PLZ 2:4

CHL: RSC - PLZ 2:4 - Čtvrtá výhra ze čtyř zápasů a Plzeň slaví v Lize mistrů postup!

Plzeň - Modrobílí i při svojí třetí účasti v Lize mistrů vybojovali postup ze základní skupiny, dnes tento fakt zpečetila výhra indiánů v Dánsku a zároveň i Zugu ve Finsku.

Rungsted Seier Capital - HC Škoda Plzeň

2:4
1:2, 0:2, 1:0

Branky a nahrávky: 10. Andersson (Green, Hanna), 47. Hanna – 18. Moravčík (Kodýtek), 20. Gulaš (Rob), 21. Němec, 35. Indrák (Budík). Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4.

Rozhodčí: Linde, Frandsen - Jensen, Haurum

vyloučení
2:5
Využití
0:1
střely na branku
17:53
Diváci
1011

Rungsted Seier Capital

Lee-Olsen (Lillie) – Fredriksson, Raskob, Schulze, Hanna, Jelert, Møller – Rosenthal, Moore, Lucia – Andersen, Olsson (C), Andersson – Høeg, Poulsen, Boysen – Nistrup, Green, Gade – Harries Andersen.

HC Škoda Plzeň

Frodl (Kolář) – Čerešňák, Pulpán, Kaňák, Moravčík, Vráblík, Budík, Houdek – Gulaš (C), Vlach, Pour – Kantner, Heřman, Němec – Indrák, Kolda, Rob – Eberle, Kodýtek, Straka.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Dominik Frodl 60 17 2 15 88,24 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Vojtěch Budík 0 1 1 0 0
Peter Čerešňák 0 0 0 0 0
Jan Eberle 0 0 0 1 0
Milan Gulaš 1 0 1 -1 0
Martin Heřman 0 0 0 0 0
Michal Houdek 0 0 0 0 0
Miroslav Indrák 1 0 1 0 0
Lukáš Kaňák 0 0 0 0 0
Matyáš Kantner 0 0 0 1 0
Petr Kodýtek 0 1 1 1 0
Matěj Kolda 0 0 0 0 0
Michal Moravčík 1 0 1 1 0
Vojtěch Němec 1 0 1 0 0
Jakub Pour 0 0 0 0 0
Lukáš Pulpán 0 0 0 1 0
Luboš Rob 0 1 1 0 0
Petr Straka 0 0 0 1 0
Roman Vlach 0 0 0 0 0
Roman Vráblík 0 0 0 0 0

komentář

Ani ne pět střel vyslali domácí v první třetině na Dominika Frodla, přesto byla jedna nebezpečnější než druhá. A také se dostali jednou takovou do vedení. Konkrétně Rasmus Anderson, pět vteřin po vypršení útočného faulu Vojtěcha Němce, napřáhl na levém kruhu a trefil ideálně mezi dvěma hráči před sebou k bližší tyči. Vzápětí se na hostující klec řítil osamocený Lucia, zkusil si touš potáhnout na pravou stranu a zakončit do protipohybu muže s maskou indiánů, ten byl ale připravený betonem. A tak platilo otřepané: "Nedáš - dostaneš." Michal Moravčík vystřelil ihned po buly z levé strany a trefil, podobně jako před tím Anderson, přesně mezi hráči před sebou k bližší tyči. Vedení mohl Norům vrátit Rosenthal, který se po faulu Budíka rozjel k nařízenému trestnému střílení, rychlá klička do forhendu ale na Frodla neplatila. Když už se zdálo, že do kabin se půjde za vyrovnaného stavu, dostal čtyřiadvaceti vteřin před úvodní sirénou Milan Gulaš krásnou pobídku od Roba zpoza branky k pravé tyči a z první zamířil přesně. 

A jak první část skončila, tak druhá začala. Pouhých pětapadesát vteřin stačilo Vojtěchu Němcovi k navýšení náskoku, když dělovkou z mezikruží nedal Lee-Olsenovi šanci. Kontrovat mohl za nedlouho poté TJ Moore, z mezikruží ale našel jen připravenou lapačku plzeňského brankáře. Ten naopak nemusel zasahovat vzápětí, když z podobné pozice mířil nad Fredriksson. Hru tedy otočili modrobílí a nejprve gólman domácích skvělým semaforem zastavil Kodýtka z osy hřiště, jenže akci dohráli Západočeši do podobné pozice, odkud již udeřil Miroslav Indrák. 

Poslední dvacetiminutovku svou bombou z vrcholu levého kruhu odšpuntoval Pulpán, Lee-Olsen opět prokázal rychlost své lapačky. Udeřilo tak na druhé straně. Shane Hanna si nenápadně najížděl před bránu z druhé vlny a trochu se štěstím se k němu odrazil kotouč, který dokázal bleskurychlé zamést do sítě. O drama se pokusil Rungsted v následné početní výhodě, střely z levého i pravého kruhu ale k Frodlovi neprošly. Ten musel řešit po chvilce i vleže závar ve svém brankovišti. Hruď zase nastavil dělovce Raskoba z vrcholu levého kruhu. Poslední minuty utkání si Západočeši zkomplikovali vyloučením, početní výhodu navíc domácí umocnili odvoláním brankáře. Ani to však již ke změně skóre nevedlo a modrobílí tak slaví nejrychlejší možný postup do osmifinále!               

Ohlasy trenérů

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): "Vítězství se nerodilo jednoduše, domácí vedli 1:0. Věděli jsme, že před svými fanoušky odehrají lepší zápas než u nás, my měli za sebou těžký zápas ve Finsku i cestování. Zvládli jsme se s tím ale poprat, v určitých fázích jsme byli lepší, ve splašeném závěru jsme udrželi klid na hokejkách a jsme rádi za výhru."

Erik Hjalmarsson (Rungsted Seier Capital): "Odehráli jsme mnohem lepší duel než v Čechách. Především jsme dobře začali, velmi dobrá byla úvodní část. Bohužel v samotném jejím závěru jsme dvakrát smolně inkasovali. Prostřední část se nám již tolik nepovedla, ale v poslední jsme se opět zvedli a ještě zápas dramatizovali. Určitě jsme odehráli nejlepší utkání ze čtyř v Lize mistrů."