JUN: PLZ - CEB 3:1

Junioři na úvod sezóny zadřeli Motor!

Plzeň - Období příprav je pryč a junioři konečně vyrazili k ostrému zápasu. V domácí premiéře přivítali jihočeský Motor.

HC Škoda Plzeň - Banes Motor České Budějovice

3:1
1:0, 2:1, 0:0

Branky a nahrávky: 13. Ženíšek (Kremláček, Šuhaj), 29. Ženíšek (Adamec, Kovářík), 37. Tůma (Princl, Šiller) – 23. Jajoch (Řezáč, Čížek). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Rozhodčí: Šindel, Čech – Brejcha, Jelínek

vyloučení
4:3
Využití
1:0
střely na branku
30:17
Diváci
78

HC Škoda Plzeň

Micka (Pícl) – Šiller, Jiříček, Pánek, Kremláček, Kovářík, Malák – Hollar, Kopic, Adamec, Šuhaj, Říha, Slanina, Čermák, Kolář, Tůma, Malát, Ženíšek, Princl.

Banes Motor České Budějovice

Dvořák (Ludvík) – Najman, Hubata, Remta, Pavlát, Novák, Doktor – Vaculík, Řezáč, Anderle, Hrakholski, Masopust, Pouzar, Ryba, Janoch, Schwartz, Čížek, Silný, Krcho.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Marek Micka 60 17 1 16 94,12 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Václav Adamec 0 1 1 1 0
Tomáš Čermák 0 0 0 -1 0
Tomáš Hollar 0 0 0 0 0
David Jiříček 0 0 0 -1 0
Filip Kolář 0 0 0 1 0
Marek Kopic 0 0 0 0 0
Filip Kovářík 0 1 1 1 4
Vladimír Kremláček 0 1 1 1 0
Daniel Malák 0 0 0 0 0
Sebastián Malát 0 0 0 -1 2
Tomáš Pánek 0 0 0 0 0
Marek Princl 0 1 1 1 0
Štěpán Říha 0 0 0 0 0
Jan Slanina 0 0 0 0 0
Albert Šiller 0 1 1 1 0
Vojtěch Šuhaj 0 1 1 1 0
Jan Tůma 1 0 1 0 0
Adam Ženíšek 2 0 2 1 0

komentář

Úvodní kolo sezóny nabídlo od začátku zápasu poměrně svižný hokej. Aktivnější byli domácí, kteří často svírali svého soupeře před jeho brankou, její strážce ale působil bezchybně. Betony například po rychlém přesunu zakročil proti Princlovi, který pálil z první z pravého kruhu po přistrčení od Šuhaje z mezikruží. Za Motor kontroval Novák, jehož rána letěla lehce nad břevnem. Po chvilce to z pravého kruhu zkoušel po ledě Slanina, ani on neuspěl. Skórem nepohnula ani první početní výhoda zápasu, kterou si svým pohybem vynutili Plzeňští, ta druhá ale již ano. Akci zakončil po velkém tlaku Adam Ženíšek. Druhou trefu mohl brzy přidat z mezikruží Říha, ale stejně jako Koláře z levého kruhu ho vychytal Dvořák. Vše tak mohl potrestat Doktor v přečíslení dva na jednoho, při střele mu ale sjel kotouč z čepele.  

Prostřední dějství načal dvěma střelami v rychlém sledu Malát, jednou orazítkoval bližší tyč z pravého kruhu zvenku, vzápětí zase rozezvučel spojnici. A tak platilo otřepané: "nedáš - dostaneš." Jan Jajoch napřáhl na levém kruhu a trefil ideálně pod břevno. Navíc si jeho barvy vzápětí zahrály početní výhodu, kterou sice nevyužily, Micku ale pořádně dostaly do provozní teploty. Jenže v útočných výpadech zapomněli Jihočeši na zadní vrátka, za obranu se dostal Tůma a Najman musel zatáhnout za záchranou brzdu. Nařízené trestné střílení vyřešil plzeňský forvard svižnou střelou, jenže mimo. Lépe si vedl Adam Ženíšek, který dostal mnoho prostoru na brankovišti a po dlouhé kličce přehodil nastavenou ruku Dvořáka. Náskok Západočechů navýšil za nedlouho poté Jan Tůma, jenž přesně zamířil z levého kruhu. Když před druhou sirénou Západočeši přestáli oslabení, odcházeli do kabin s pohodlným náskokem.    

Poslední periodu načal zbytek přesilové hry Jihočechů, ti ovšem ani jednou Micku neohrozili. Hra poté plynule bez přerušení utíkala, ale také bez větších šancí. Trochu vzruchu přinesl až Adamec na levém kruhu, rána byla ale nakonec sražena. Ze stejné pozice pálil i Novák na druhé straně kluziště, domácí muž s maskou ukryl touš do náruče. Poté se k hezké teči na brankovišti rány od modré prodral Tůma, kotouč zamířil těsně nad. Definitivní pojistku mohl přidat také Adamec z mezikruží, i on minul. Více jak dvě minuty před koncem základní hrací doby zkusili hosté hru bez brankáře. Zajímavá byla střela Doktora od modré, kterou Micka neviděl, více toho ale již Motor nestihl.

Na úvod sezóny tak berou všechny body domácí, kteří oplatili svému soupeři porážku z léta z turnaje v Litvínově.   

Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): "V první třetině jsme soupeře hodně zatlačili, měli jsme odskočit víc než na 1:0. 3:0 by asi odpovídalo. Na druhou stranu je dobře, že zápas byl takto těsný a my museli ze sebe vyndavat to nejlepší. Byly tam pasáže, kdy to byl trochu blázinec na obě strany, ale přičítám to hodně mladým týmům. Ale jinak spokojenost za nás."

Jiří Hanzal (ČEZ Motor České Budějovice): "První třetina byla jednoznačná, tam na nás vlítli. My měli asi dvě gólovky, jinak nás zcela přestříleli. Prostřední část už byla lepší, bohužel od některých hráčů čekáme víc. Pochvalu jistě zaslouží brankář, chytil spoustu gólů, ale průměr zahrála pouze druhá lajna. Na jednu zápas ovšem určitě nevyhrajeme."