JUN: KOM - PLZ 2:3

Z horkého brněnského ledu vezou junioři tři body!

Brno - Po včerejší těsné porážce v Jihlavě zamířili mladé pušky tentokrát do Brna, kde se střetly s místní Kometou. Plzeňští v utkání ani jednou neprohrávali a po těsném vítězství 3:2 vezou tři body.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň

2:3
1:3, 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 12. Dufek (Žák, Holemý), 52. Malý (Svozil, Kowalczyk) – 7. Ženíšek (Malák, Kolář), 13. Adamec (Kopic, Moravec), 16. Kopic (Kremláček, Malák)

HC Kometa Brno

Rachůnek (Kubík) – Holemý, Furch, Vašíček P., Sedláček, Kowalczyk (C), Svozil – Žák, Malenovský, Snášel, Bartes, Dufek, Stránský, Malý, Martiška, Vašíček D., Kunc

Micka (Pícl) – Moravec, Jiříček, Pánek, Kremláček, Kovářík, Malák – Kvasnička, Hollar, Kopic, Adamec, Šuhaj, Slanina, Čermák, Kolář (C), Tůma, Malát, Ženíšek, Princl

Adam Ženíšek 1 0 1 2 2

Jako první ohrozili bránu domácí, ale Martiškovu střelu vyrazil pohotový Micka betonem. Na druhé straně zkusil své štěstí Kremláček, ale jeho pokus byl sražený mimo tři tyče. Z další šance už ale zapršelo. V nepřehledné situaci před domácí brankou se nejlépe zorientoval Adam Ženíšek, který poslal indiány do jednobrankového vedení. Druhou mohla Škodovka přidat z početní výhody, která následovala, ale domácí se s přehledem ubránili. Ba navíc po ubráněném oslabení přišlo vyrovnání. V signalizované výhodě propálil Micku svižnou střelou Karel Dufek. Vedení domácího celku ovšem trvalo jen necelou minutku. Proti střele Kopice dokázal Rachůnek ještě zasáhnout, nicméně proti dorážce Václava Adamce byl bezmocný. Aby toho nebylo málo, o další tři minuty hosté vedli už o dvě branky. Na modré čáře napřáhl ke střele Vladimír Kremláček a před brněnským brankářem puk krásně tečnul Marek Kopic. Poslední příležitost úvodní dvacetiminutovky měl domácí Snášel, ale střelou z pravého kruhu podruhé Micku nepřekonal.

Druhou třetinu otevřel střelou hostující Malát, ale další branka z toho nepadla. To samé se dá řict o pokusu brněnského Dominika Furcha. Následně přišel na každé straně faul a obě mužstva si střihla hru ve čtyřech. Krátce před polovinou utkání už plzeňská střídačka zvedala ruce, avšak střela Daniela Maláka mířila jen do boční sítě. Plzeňský obránce byl při chuti a o chvilku později vyslal na domácí branku další dvě střely, Rachůnek se překonat nenechal. Z protiútoku střílel po akci Martišky Jan Holomý, ale domácí útočník trefil jen připravenou lapačku plzeňského gólmana. A když Snášel napálil svou ránu jen do tyče, odcházeli obě mužstva do šaten stále za stavu, který určila první perioda.

Poslední část hry odšpuntoval Svozil, který napřáhl až ke stropu haly, ale jeho tvrdá rána o kousek minula hostující svatyni. Kometa se nadechovala a domácí hráči nadále cítili šanci s utkání ještě něco provést. Kontaktní branka ale ne a ne přijít. Na své si nepřišel ani Adam Stránský, který se pokoušel Micku překvapit, ten byl ovšem pozorný. Nicméně po faulu Adama Ženíška druhá branky Komety přeci jen přišla. Z pravého kruhu vypálil Svozil, brankář puk vyrazil jen k volnému Jakubu Malému, který pohotovou dorážkou umístil kotouč kam patří. Kometa zkoušela každou střelu cpát na bránu, ale co Micka viděl, to nepustil. Dvě minuty před koncem si domácí střídačka vzala oddechový čas a hráči z jihomoravské metropole to zkusili v šesti hráčích. Ovšem žádnou větší šanci si nevypracovali a díky tomu, že Jiříček ani Malát netrefili prázdnou bránu, zůstala domácí porážka jen jednobranková.

Jan Zachrla (HC Kometa Brno): "Dneska jsme první dvě třetiny zaostávali za soupeřem v rychlosti, nasazení, agresivitě, čímž soupeř vyhrál. Ve třetí části už jsme si vytvořili trochu tlak, hráli jsme nějaké přesilovky, ale soupeř už si svojí kvalitou náskok pohlídal. Nechci říct, že jsme prohráli zaslouženě, ale Plzeň dnes byla o kousíček lepší."

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): "My jsme rádi, že se nám po pár zápasech, kde jsme lacino ztratili body, podařilo ubojovat vítězství. Dnešní zápas byl těžký, soupeř ke konci dotahoval. Nakonec jsme to ale ubojovali, potřebovali jsme se tímhle nastartovat."