JUN: TRI - PLZ 1:3

Junioři po obratu dobyli Třinec a jsou lídrem!

Plzeň - Mladí indiáni se po téměř čtrnácti dnech představili v turnaji O Pohár DHL, na úvod je čekal ošidný duel na ledě až sedmnáctého Třince.

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň

1:3
1:0, 0:2, 0:1

Branky a nahrávky: 4. Stránský (Lipiansky) – 28. Říha (Šuhaj), 30. Adamec (Slanina, Kremláček), 60. Čermák. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

Rozhodčí: Kubičík – Tošenovjan, Konvička

vyloučení
4:3
Využití
0:1
střely na branku
38:37
Diváci
63

HC Oceláři Třinec

Švehlák (Ochman) – Radzeinciak, Jenáček, Grygar, Cienciala, Šulák (C), Hrůzek – Havránek, Geidl (A), Mastič, Lipiansky, Matiaško, Kašpárek, Krč, Stránský, Čmiel, Matiaško, Matěj, Ramik, Dobša.

HC Škoda Plzeň

Micka (Pícl) – Vajner, Pánek, Kremláček, Kovařík, Šilhán, Malák – Dáňa, Marcel, Kvasnička, Kopic, Adamec, Šuhaj, Říha (A), Slanina, Čermák, Kolář (C), Ženíšek, Princl.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Marek Micka 60 38 1 37 97,37 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Václav Adamec 1 0 1 2 0
Tomáš Čermák 1 0 1 0 0
Josef Dáňa 0 0 0 0 0
Filip Kolář 0 0 0 0 0
Marek Kopic 0 0 0 0 2
Filip Kovářík 0 0 0 0 0
Vladimír Kremláček 0 1 1 -1 0
Vlastimil Kvasnička 0 0 0 1 0
Daniel Malák 0 0 0 2 0
Marcel Marcel 0 0 0 0 0
Tomáš Pánek 0 0 0 2 0
Marek Princl 0 0 0 -1 0
Štěpán Říha 1 0 1 0 0
Jan Slanina 0 1 1 2 2
Adam Šilhán 0 0 0 1 0
Vojtěch Šuhaj 0 1 1 1 0
Stanislav Vajner 0 0 0 0 0
Adam Ženíšek 0 0 0 1 0

komentář

Jako první musel do akce v utkání Micka, když řešil hned dvojitý pokus Grygara. Ujala se ale až rána Adama Stránského, který trefil přesně do pravého horního růžku po přistrčení od Lipianského. Stejný hráč pálil i po chvilce z levého kruhu, to zasáhl plzeňský gólman lapačkou. Činil se i Švančara, který betonem vykopával zakončení Čermáka z mezikruží. Před první sirénou ještě museli Oceláři do čtyř, situaci ale ustáli a těšili se tak o přestávce z cenného vedení.

Prostřední periodu odšpuntovala velká valná hromada na brankovišti Třince, strážce svatyně ale i v leže odolal. Švančara se činil i poté, když betonem zastavil pokus osamoceného Princla na ose hřiště. Vzápětí se již Západočeši dočkali. Šuhaj oslovil zpoza branky před ní Štěpána Říhu, jenž zakončil pod břevno. Za necelé dvě minuty navíc natáhl ke střele z kruhu Václav Adamec a lehce tečovaná rána znamenala obrat v duelu. Třetí trefu málem přidal v přečíslení dva na jednoho Kolář, beton muže s maskou Ocelářů byl proti. Stejně jako po chvilce, kdy na něj nevyzrál Princl kličkou v samostatném úniku. Do trháku neposlal Plzeň ani Říha z mezikruží, minul. Když se těsně před druhou pauzou neuchytila ani jedovatá rána Kremláčka, měli rázem k vítězství blíže Plzeňští.

V úvodu posledního dějství zkusil Micku na švestkách nachytat z ostrého úhlu Čmiel, ten se nedal. Lépe z kruhu mířil Geidl, brankář Škody vyrazil na zadní mantinel. Za indiány zahrozil Vajner z pravého kruhu, nekapituloval ani Švančara. V závěru utkání Třinec vystupňoval svůj tlak i díky přesilové hře, po příhře z kruhu na kruh Jenáčka ale z první nesrovnal Matiaško. Podobně dopadla i totožná akce Čmiela s Ramikem. Nakonec vše rozhodl ranou do prázdné domácí klece Tomáš Čermák. Modrobílí se tak utrhli v čele soutěže!  

Ohlasy trenérů

Jiří Juřík (HC Oceláři Třinec): "Myslím si, že utkání bylo hodně vyrovnané z obou dvou stran. Bohužel dneska jsme neproměnili šance, které jsme si vytvořili a stálo nás to body. Hodně nás to mrzí, protože si myslím, že jsme byli lepším týmem po většinu zápasu.”

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): "Do duelu jsme nastoupili strašně špatně, bez nasazení a soupeř byl dneska lepší. Myslím si, že jsme vyhráli trochu nezaslouženě, protože nás Třinečtí přehrávali v první a ve třetí části. Ve druhé třetině jsme zase byli lepší my, dali jsme góly a rozhodli zápas.”