JUN: PLZ - KOM 2:0

Junioři s čistým štítem!

Plzeň - Mladí indiáni se po včerejší výhře nad Jihlavou opět vydali mezi mantinely, čekala je brněnská Kometa.

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno

2:0
1:0, 1:0, 0:0

Branky a nahrávky: 2. Kopic (Kvasnička, Kovářík), 28. Staněk (Adamec).
Průběh utkání: 0:0, 2:0.

Rozhodčí: Šindel – Brejcha, Pešek.

vyloučení
4:2
Využití
0:0
střely na branku
23:23
Diváci
75

HC Škoda Plzeň

Micka (Pícl) – Jiříček, Pánek, Staněk, Vajner, Šilhán, Kovařík, Malák – Kvasnička, Hollar, Kopic, Adamec, Šuhaj, Říha, Kolda, Marcel, Malát, Ženíšek, Kuchárik, Hauser.

HC Kometa Brno

Rachůnek (Kubík) – Fajmon, Holemý, Studený, Sedláček, Furch – Svoboda, Kunc, Malý, Vašíček, Bartes, Sedláček, Krška, Dufek, Žák.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Marek Micka 60 23 0 23 100,00 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Václav Adamec 0 1 1 1 0
Petr Hauser 0 0 0 0 0
Tomáš Hollar 0 0 0 1 0
David Jiříček 0 0 0 0 0
Marek Kopic 1 0 1 1 0
Filip Kovářík 0 1 1 1 0
Daniel Kuchárik 0 0 0 0 0
Vlastimil Kvasnička 0 1 1 1 0
Daniel Malák 0 0 0 0 0
Sebastián Malát 0 0 0 1 0
Marcel Marcel 0 0 0 0 0
Tomáš Pánek 0 0 0 1 0
Štěpán Říha 0 0 0 0 0
Ondřej Staněk 1 0 1 1 0
Adam Šilhán 0 0 0 1 0
Vojtěch Šuhaj 0 0 0 0 0
Stanislav Vajner 0 0 0 0 0
Adam Ženíšek 0 0 0 1 0

komentář

Indiáni začali dnešní duel zostra. Uběhla přibližně minuta hry a nadvakrát na brankovišti zakončil pod břevno osamocený Marek Kopic. Brzy navíc hosté špatně vyhodili a museli do čtyř. Situaci však ustáli, a to i proto, že Malák s Malátem pálil z pravé strany z první těsně mimo. Za plných stavů na modré natáhl ke střele Sedláček, Micka zakročil lapačkou. O chvilku později dostal příhu v situaci dva na jednoho Kopic na brankoviště, Rachůnek se dokázal bleskurychle přesunout. Nevedlo se ani Jiříčkovi, jehož rána z mezikruží pouze zaduněla na zadní mantinel. Úvodní perioda tedy přinesla fotbalové vedení Škody.

Prostřední dějství začalo vyloučením na domácí straně, které se jal potrestat u pravé tyče Svoboda, Micka zakročil. V oslabení ale zahrozili i Plzeňští. Marcel se řítil sám na Rachůnka z pravé strany, jeho střelu ještě dorážel Kopic, skóre se neměnilo. To až při plných stavech, kdy síť rozvlnil Ondřej Staněk a dodal na hokejky svých barev klid. Třetí trefu mohl přidat Adamec, jenž dostal pas zpoza branky před ní, z první si na muže s maskou Jihomoravanů nepřišel. Těsně před druhou přestávkou tvrdě vypálil z pravého kruhu Svoboda, Micka dokázal sklapnout betony včas. I jeho oponent na druhé straně se musel činit, když zakončoval z mezikruží Ženíšek.

Poslední část načal z mezikruží Svoboda, jenže mířil nad. Lépe, možná až příliš, zase Sedláček z levého kruhu, rozezvučel totiž bližší tyč. Nevedlo se ani Ženíškovi z mezikruží, Rachůnek vyrazil mimo. Další zvonění, tentokrát břevna, zapříčil svou tečovanou ranou od modré Holemý. Na druhé straně se sám na brankovišti zjevil opět Ženíšek, znovu na gólmana hostů nevyzrál. Po chvilce naservíroval z pravého kruhu na levou tyč Adamcovi, ten z první minul. Mrzet ho to ale příliš nemuselo. Indiáni zvládli oba duely tohoto hracího víkendu a nadále se drží s čelem soutěže.

Ohlasy trenérů

Michal Dvořák (HC Škoda Plzeň): "Velmi těžký zápas. My byli ve velmi osekané sestavě z důvodu celé řady zranění, ale i pendlování hráčů. Jsme proto rádi, že kluci, kteří dostali tu šanci, ji využili a zabojovali o výsledek. Já sice nejsem úplně spokojený s předvedenou hrou - první třetina ještě byla slušná, ale další dvě bylo Brno malinko lepší. Ale jsme samozřejmě rádi za výhru."

Jan Zachrla (HC Kometa Brno): "To, co jsme předváděli včera i dnes bohužel s tak kvalitním týmem, jakým je Plzeň, nemáme šanci na úspěch. Pokud hráči nemají charakter a nechtějí se o ten zápas porvat a bojovat, tak nemají šanci hrát žádný velký hokej. A dnes to bylo právě o tom. Dnes to bylo umocněné kvalitou soupeře, který má spoustu mladých hráčů. Najednou kluci zjistí, že nenahání puk, ale soupeře. Plzeň kvalitou i taktickým výkonem si to zasloužila a my byli pouze účastníci tohoto zájezdu."