JUN: PLZ - MHK 1:5

Junioři ztratili souboj o čelo tabulky

Plzeň - Na indiány dnes čekal přímý souboj o čelo tabulky. Na Mountfield ztráceli jediný bod, navíc měli duel k dobru.

HC Škoda Plzeň - Mountfield HK

1:5
0:2, 1:0, 0:3

Branky a nahrávky: 22. Kolda – 4. Janoušek (Morong, Síla), 12. Šedivý, 45. Tecl (Morong), 50. Poppel (Pěnčík, Tecl), 51. Síla (Pěnčík, Ďuriš).
Průběh utkání: 0:1, 1:2, 1:5.

Tresty: Kuchárik (PLZ) 10 min a Houdek (PLZ) 5+DKU

Rozhodčí: Svoboda – Brejcha, Pešek

vyloučení
9:9
Využití
0:2
V Oslabení
0:2
střely na branku
31:36
Diváci
86

HC Škoda Plzeň

Pícl (21. Micka) – Houdek, Špaček, Jiříček, Pánek, Vajner, Kovářík, Malák – Kvasnička, Hollar, Kopic, Adamec, Šuhaj, Říha, Kolda, Čermák, Malát, Ženíšek, Kuchárik.

Mountfield HK

Sajdl (Ševců) – Pěnčík, Naar, M. Pinkas, Janoušek, Voňka, Perička – Lukačka, Ďuriš, T. Pinkas, Kašpar, Síla, Budina, Šedivý, Morong, Tecl, Poppel.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Marek Micka 40 27 3 24 88,89 0
Michal Pícl 20 9 2 7 77,78 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Václav Adamec 0 0 0 -2 0
Tomáš Čermák 0 0 0 0 0
Tomáš Hollar 0 0 0 0 0
Michal Houdek 0 0 0 0 31
David Jiříček 0 0 0 -1 0
Matěj Kolda 1 0 1 0 0
Marek Kopic 0 0 0 -1 2
Filip Kovářík 0 0 0 0 0
Daniel Kuchárik 0 0 0 0 14
Vlastimil Kvasnička 0 0 0 -1 0
Daniel Malák 0 0 0 -1 2
Sebastián Malát 0 0 0 0 2
Tomáš Pánek 0 0 0 0 0
Štěpán Říha 0 0 0 0 0
David Špaček 0 0 0 -1 0
Vojtěch Šuhaj 0 0 0 0 0
Stanislav Vajner 0 0 0 0 0
Adam Ženíšek 0 0 0 -3 2

komentář

Duel začal brzkým vyloučením na domácí straně, ovšem hosté s nabídnutou výhodou naložili prachbídně. Jenže jen co se stavy srovnaly, natáhl ke střele z levé strany Tomáš Janoušek a trefil ideálně do protější šibenice. Brzké srovnání měl na holi Špaček osamocený u pravé tyče, Sajdl se stihl přemístit. Poté se Mountfield na pár vteřin dostal dokonce do tří a paradoxně poté i ve čtyřech znovu udeřil. Všem na ledě totiž pláchl Jakub Šedivý, který úspěšně zakončil po krátké kličce do forhendu. Korigovat mohl brzy Říha, jenž se hezky z levé strany prokličkoval až před hostující svatyni, její strážce vyrazil ramenem. Když poté z levých kruhů nevyzráli na muže s maskou Malát i Tecl, odcházelo se do kabin za pohodlného vedení Východočechů. 

Do prostředního dějství naskočil v brance Plzně Micka a hned čelil úniku Naara. Ten zvolil svižnou střelu, která na novice mezi třemi tyčemi neplatila. Nedáš – dostaneš. Indiáni otočili hru a z velké šance udeřil Matěj Kolda. Srovnání měl na holi po příhře Čermáka od pravé tyče mezi kruhy Šuhaj, z první ovšem zakončil je do středu branky. Na brankovišti zase až moc dobře mířil Adamec, orazítkoval pravou tyč. Svým tlakem si Západočeši vypracovali i téměř minutovou dvojnásobnou početní výhodu, jenže s ní naložili prachbídně. Když před druhou přestávkou svou ranou z mezikruží Malát pouze rozduněl zadní mantinel, svítilo na světelné kostce nad ledem stále skóre příznivější pro hosty.

V poslední periodě dvakrát zahrozil Ženíšek. Nejprve z pravé strany našel na brankovišti Maláta, jehož teč betonem vykopl Sajdl, poté sám ze stejného místa orazítkoval břevno. Z tlaku domácí vytěžili další dvojnásobnou početní výhodu, ovšem opět z ní neudeřili, navíc znovu ve čtyřech inkasovali. Do úniku se dostal Marek Tecl a Mountfield byl na koni. Po chvilce se trhl také Poppel, zvolil svižnou střelu mezi betony, Micka odolal. Netrvalo dlouho a domácí gólman čelit stejné situaci proti Budinovi, znovu si ale poradil. Až při dvojnásobném oslabení nedosáhl na dorážku Petra Poppela z vrcholu brankoviště, když vykopl ránu z první Pěnčíka z pravého kruhu. Asistent se po chvilce proměnil ve střelce. Položil si obránce, ještě ale potáhl kotouč na střed hřiště a nakonec našel mezírku mezi betony Micky tečí jeho střely Vojtěch Síla. V závěru utkání ještě diváci viděli boxerskou vložku, kdy se střetli Houdek a Pinkas, modrobílý hráč jasně souboj ovládl.  

Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): "Dnes jsme hráli s velmi dobrým soupeřem, Mountfield není náhodou na čele tabulky. Bohužel rozhodly přesilové hry. My dostali při našich dvě branky, sami jsme pět na tři několikrát neproměnili. Soupeř poté zase ano. Tam se lámal chleba. Mně dneska od nás chybělo se o to porvat v nekomfortní situaci, kdy se nám nedařilo a nehráli jsme dobře. Aby ty hráči ze sebe vyždímali maximum, bojovali... Bylo to takové odevzdané, přestože stav byl dlouhou dobu 1:2, kdy jsme se vrátili do zápasu po špatné úvodní třetině. Nebyla tam ale ta touha a charakter se s tím porvat. My jsme většinu duelů odehráli v komfortní zóně, kdy jsme vedli a vyhrávali, teď jsme ovšem narazili, soupeř nás v nějakých momentech přehrál a my se s tím nedokázali vyrovnat."

David Kočí (Mountfield HK): "Bylo to dobrý zápas, Plzeň má kvalitní tým. Byl to duel nahoru - dolů, rozhodovaly maličkosti. My jsme ustáli oslabení, kterých jsme měli spoustu, pak se to obrátilo. My taky nějaké výhody dostali a byli jsme schopní z toho skórovat. To duel zlomilo."