DOR: PLZ - HVP 7:0

Jasná záležitost! Dorost sedmi góly sestřelil Hvězdu Praha!

Plzeň - Po zvládnutém derby proti Třemošné zavítal do Plzně další soupeř ze spodku tabulky - poslední Hvězda Praha. Domácí indiáni ho zvládli bez větších potíží 7:0 a na domácím ledě stále neztratili ani bod.

HC Škoda Plzeň - HC Hvězda Praha

7:0
1:0, 4:0, 2:0

Branky a nahrávky: 12. D. Soukup (Hauser, Šiler), 21. D. Soukup (Špaček, Hauser), 22. Špaček (Soukup, Hauser), 33. Šiler (M. Soukup, D. Soukup), 40. D. Soukup (Špaček, Šiler), 53. M. Soukup (Korčák, Kanta), 55. Šiler (Hauser, Houdek)

Průběh utkání: 0:0, 7:0

Rozhodčí: Gabriela Malá – David Jelínek, Ondřej Malý

8:8
3:0
47:16
55

Lokajíček (Bočan) – Schindler, Houdek, Kanta, Hodinář, Špaček (A), Jánský – Steinbrücker, Šiler, Dáňa, Hauser, D. Soukup (A), Korčák, M. Soukup, Václavík, Kreuzman, Holý (C)

HC Hvězda Praha

Sluka (od 41. Grmela) – Procházka, Vojta, L. Kubas, Hron, M. Kubas, Kubata – Helikar, Potůček, Zajíc, Pírs, Jurak (A), Borodenko, Švadlák, Srb, Černý, Jelínek, Náhončík (A), Štefko (C)

Tomáš Václavík 0 0 0 0 0

První minuty utkání byly vyrovnané. Již ve třetí minutě dostala Plzeň možnost první přesilové hry, v té měla spoustu šanci. Tu největší zahodila Matěj Korčák, který střílel již do poloprázdné brány, nicméně domácí útočník ji přestřelil. Na své si nepřišel ani Jakub Holý, jenž pálil po přihrávce zpoza branky, hostující brankář stál kde měl. Hráči Hvězdy vyslali první střelu na Lokajíčka až v sedmé minutě, ale rána Helikara neměla velké gólové parametry. Navíc za rychlého protiútoku si vybruslil do střelecké pozice Petr Hauser a jeho nebezpečné střele švihem chyběly jen centimetry. Poté už se ale domácí hokejisté dočkali první branky. Hodinářovu střelu hostující brankář vyrazil jen k volnému Hauserovi, který s rychlou dorážkou také nepochodil. Avšak puk se odrazil opět na hokejky Škodovky a Dominik Soukup ho poslal přesně mezi betony. 1:0. Druhou branku mohl přidat Josef Dáňa, který vypálil krátce po vhazování, v permanenci byla lapačka brankáře Hvězdy. Závěr první periody se nesl v přesilových hrách domácího týmu, avšak žádná střela se již neujala.

Prostřední část hry začala přesilovou hrou pět na tři a po patnácti vteřinách od návratu z kabin se plzeňští dokázali podruhé v zápase prosadit. David Špaček nabil na modré čáře opět Dominikovi Soukupovi, který prudkou ranou vymetl pavučiny v pravém horní rohu. 2:0. Pokračovala početní výhoda o jednoho muže a i tu indiáni využili. Role se tentokrát obrátili. Dominik Soukup našel na levém kruhu Davida Špačka, který se trefil přesně po ledě. 3:0. Hosté mohli zkorigovat stav utkání, i oni dostali možnost přesilové hry, ale na ledě to vůbec nebylo znát. Většinu času drželi puk domácí, kteří hráli v naprostém klidu. V další slibné šanci na zvýšení domácího náskoku byl Matěj Korčák, jenž se před brankou natahoval po kotouči, nakonec černá guma po jeho jemné teči skončila na horní tyči Slukovy brány. Krátce za polovinou utkání přišla parádní hokejová akce. Marek Soukup nesobecky přihrál Jakubu Šilerovi, který už neměl problém dopravit puk do prázdné brány. 4:0. O chvíli později se do pološance dostali i hosté, ale Švadlákova střela z osy hřiště skončila v moci Lokajíčka. V poslední minutě druhé třetiny mohly na led začít létat čepice. Dominik Soukup se krátce za modrou čárou prokličkoval skrz obránce a z následné střely se trefil k pravé tyči. Hattrick. 5:0.

Pět branek už bylo na Sluku příliš a tak do poslední dvacetiminutovky se nechal v brankovišti vystřídat Grmalou. Ten se zahřál hned proti Matěji Korčákovi, jenž vyslal nebezpečnou střelu bekhendem z pravého kruhu. Hostům se dnes přesilové hry vůbec nedařily, v další z nich se puku ujal Tomáš Václavík, ujel všem hráčům Hvězdy, brankáře Grmalu po forhendové kličce zachránila od první branky tyč. Náhradního brankáře nepřekonal ani Jakub Holý, jenž pálil přes obránce nebezpečně na zadní tyč. Čisté konto nakonec udržel dvanáct minut. Marek Soukup dostal ideální pas ve středním pásmu, domácí hráč nabral rychlost, vyhnul se obránci a poté se z levého kruhu trefil naprosto přesně. 6:0. Zřejmě největší šanci hostů měl po objetí branky Adam Pírs, ale pražský hráč z předbrankového prostoru minul. A jak to bývá nedáš- dostaneš. Na druhé straně vystřelil Petr Hauser, puk si před brankou vzal pod svá křídla Jakub Šiler, který pohotovou dorážkou dostal puk posedmé do brány. 7:0. V závěru utkání jsme viděli netradičně i bitku, za domácí brankou se do sebe pustili domácí Korčák s hostujícím Helikarem a vítězem se stal bez debat domácí útočník.

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): "Další takový zápas se slabším soupeřem. V první třetině jsme se trošku trápili, přesto jsme měli spoustu šancí. Ve druhé periody jsme proměnili přesilové hry, přesto si myslím, že jsme měli dát soupeří více gólů. Trápil nás nedůraz v zakončení, avšak základ hry byl dobrý, kluci makali, pěkné branky padly. Nicméně musíme se dobře připravit na sobotní zápas se Spartou, to už bude těžší soupeř."

Josef Reigl (HC Hvězda Praha): "My jsme věděli, když jsme jeli do Plzně, že nás čeká kvalitní soupeř. První třetinu jsme dle mého zvládli dobře bojovně, s dobrou obranou, tak to skončilo pro nás jen 0:1. Prostřední část jsme začali ve třech, tam nás Plzeň přetlačila, odskočila na tři branky a pak už bylo utkání zcela v jejich režii. Škodovka hrála dobře, zvládala perfektně přesilové hry. Naši hráči bojovali, nemůžeme jim toho moc vytknout, nechali na ledě co zvládli."