DOR: HVP - PLZ 1:4

Dorost na závěr první části sezóny porazil Hvězdu Praha!

Praha - Úvodní část ELIOD extraligy dorost skončila. Indiáni na samotný závěr zavítali na stadion Hvězdy Praha. V utkání byli jasně lepší a po výhře 4:1 si upevnili první místo ve skupině Západ.

HC Hvězda Praha - HC Škoda Plzeň

1:4
0:0, 1:3, 0:1

Branky a nahrávky: 22. Jurak – 27. D. Soukup (Hauser, Hodinář), 29. Hauser (Šiler, Páník), 39. Šiler (Hodinář, M. Soukup), 48. M. Soukup (Jánský)

HC Hvězda Praha

Sluka (Vavřena) – Šercl, Procházka, Adam, Sýkora, Vojta, Kubas, Hron – Potůček, Zajíc, Pírs, Jurak (A), Borodenko, Srb, Černý, Jelínek, Náhončík, Štefko (C)

Lokajíček (Hnízdil) – Schindler, Houdek, Lučan, Hodinář, Páník (A), Jánský – Šiler, Dáňa (C), Hauser, D. Soukup (A), Korčák, M. Soukup, Matoušek, Hořejší, Holý

Jakub Šiler 1 1 2 1 2

Plzeň se do svého soupeře zakousla již od první minuty, úvodní šanci zápasu měl na hokejce Jakub Šiler, ale plzeňský útočník ani nadvakrát nedostal puk do sítě. Lépe si nevedl ani Marek Soukup, který měl před sebou poodkrytou část brány, nicméně hráč s číslem 17 trefil jen boční síťku. O chvíli později z rychlého přečíslení zakončoval Petr Hauser, avšak brankář Sluka se perfektně stačil přemístit. Vzápětí si poradil i s pokusem Jakuba Holého. Když už byl domácí gólman překonán, radost Markovi Soukopovi zkazila horní tyčka. Indiáni v druhé polovině první třetiny sehráli ještě dvě přesilové hry, největší šanci měl na samotném konci Jakub Šiler, ale ostrou ránou jen orazítkoval zadní mantinel.

Druhou třetinu začínala Škodovka o jednoho muže v poli navíc, avšak byla to ona kdo kapituloval. Ve vlastím oslabení se až před Lokajíčka prodral Alen Jurak a puk do branky dostal pod betonem brankáře. Plzeň jakoby se nechala gólem opařit a následné minuty to nebylo ono. Dlouhé minuty se Plzeň trápila na brankáři Slukovi, až přišla přesilová hra před polovinou zápasu. Dominik Soukup dostal puk ideálně na modrou čáru a střelou k levé tyči vyrovnal. Domácí si mohli vzít vedení bleskově zpět, ale místo toho Plzeň taktéž ve vlastním oslabení otočila stav utkání. Petr Hauser se z pravé strany natlačil až před brankáře, kterého rychlou střelou pod vyrážečku překonal. Domácí se ani za nepříznivého stavu nevzdávali, hráči bojovali a odměnou byla obrovská šance Náhončíka. Ten měl před sebou zcela prázdnou bránu, ale ani to nestačilo, aby padla branka. A jak se říká nedáš - dostaneš. Na druhé straně rychle objel branku Jakub Šiler a střelou mezi betony prostřelil Sluku potřetí. Po dvou třetinách si tak hosté do kabin odnášeli pohodlný dvoubrankový náskok.

Poslední část hry odšpuntoval průnikem po levé straně Dominik Soukup, avšak střelou na bližší tyč neuspěl. O minutu později měl spoustu prostoru na pravém kruhu Jakub Šiler, ale svou střelu poslal jen podél levé tyče. Plzeň pokračovala v tlaku, který měla celý zápas, Aleš Matoušek si nabruslil mezi kruhy, avšak mezeru mezi betony netrefil, ty k sobě sklaply včas. Proti další střele, kterou vyslal Páník se zaskvěl Sluka svou vyrážečkou. Ve 48. minutě dostali Západočeši k dispozici další početní výhodu a tentokrát stačilo pouhé čtyři vteřiny, aby ji využili. Marek Soukup dostal skvělý pas mezi kruhy a přesnou střelou k pravé tyči dal výsledku konečnou podobu. Modrobílí mohli o chvíli přidat další gól, nicméně nevyužili početní výhodu pět na tři, která trvala celé dvě minuty. Závěr zápasu se víceméně už jen dohrával, byla vidět spousta nedovolených zákroků a tak hra pět na pět byla spíše raritou. Indiáni nad pražskou Hvězdou zvítězili 4:1, připsali si do tabulky tři body a s přehledem zvítězili ve skupině Západ.

Josef Reigl (HC Hvězda Praha): "Já si myslím, že jsme sehráli s tak kvalitním soupeřem dobrou partii. Plzeň nám ukázala, jak umí potrestat naše chyby. Jinak musím náš tým pochválit za konstantní výkon po celý zápas, což se nám poslední utkání moc nedařilo. Za nás dobře odehraný zápas s dobrým soupeřem. "

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): "Poslední zápas základní části, kluci nehráli špatně. V první třetině jsme měli velký tlak, dobře jsme forčekovali, nicméně opět jsme se trápili se zakončením. Ve druhé třetině už nám to tam naštěstí napadalo a v závěrečné třetině byla k vidění spousta vyloučení, takže zápas už se jen víceméně dohrával. Jinak jsme spokojeni, první část sezóny byla dobrá, teď se dobře připravíme na tu další část. "