DOR: PLZ - LIB 7:3

Plzeňští dorostenci zůstávají v přípravě nadále neporaženi

Plzeň - Do Home Monitoring Arény zavítali k dalšímu přípravnému zápasu dorostenci Liberce. Domácím se v přípravě mimořádně daří a ani Liberec nedokázal indiánům výrazněji vzdorovat. Herní převahu přetavili Západočeši už v první třetině ve vedení 3:0. Další tři góly přidali ve druhé a po jednoznačném průběhu nakonec zvítězili 7:3.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec

7:3
3:0, 3:1, 1:2

Branky a nahrávky: 11. Soukup, 16. Šiler (Bartakovič, Hodinář), 17. Holý, 29. Marcel (Hauser, Soukup), 32. Špaček (Soukup), 33. Houdek (Dáňa), 56. Šiler (Hauser) – 28. Hujer (Vodlan), 40. Jenčovský (Trunda), 53. Jobek.

Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1, 6:3, 7:3.

2:2
2:0
1:1

Lokajíček (30. Bočan) – Houdek, Hodinář, Kanta, Jánský, Špaček, Schindler, Hausel, Šiler, Soukup M., Bartakovič, Holý, Steinbrucker, Václavík, Marcel, Soukup D., Matoušek, Korčák, Dáňa

Franc (30. Krátký) – Damašek, Duschka, Hladík, Tůma, Meisel, Culek, Dvořák, Vodlan, Putz, Jenčovský, Kříž, Leden, Plos, Hujer, Trunda, Jobek

V dalším přípravném zápase přivítali plzeňští indiáni na svém ledě Liberec. Od začátku zápasu měli lehce na vrch domácí. Vytvořili si několik slibných šancí, ale gólman Franc byl vždy na místě. Od 10. minuty se mohli ale do tlaku díky přesilovce dostat Severočeši. Místo toho ale chybovali, do brejku ujel Soukup a střelou o tyčku otevřel skóre zápasu. 10:03 – 1:0. Po srovnání počtu hráčů na ledě dál pokračovala plzeňská převaha. Dobré šance měli Bartakovič nebo Holý. Po faulu Kříže hráli navíc domácí v početní výhodě. Na její využití jim stačilo něco málo přes půl minuty. Bartakovič poslal z levé strany křížnou přihrávku Šilerovi a tomu už pouze stačilo trefit z první odkrytou branku. 15:40 – 2:0. Za další půl minuty se hosté radovali znovu. Na levém kruhu se uvolnil Holý a prostřelil France potřetí. 16:10 – 3:0. Liberečtí se na žádnou odpověď nevzmohli a byli rádi, když z jejich strany hodně nepovedená první třetina skončila bez dalšího inkasovaného gólu.

Také ve druhé části byl k vidění útočný hokej s jasnou převahou domácích. Indiáni ale začali postupně pouštět soupeře do šancí. To měla změnit přesilovka Plzně v 27. minutě. Jenže stejně jako v první třetině domácím, také Libereckým se podařilo ujet ve vlastním oslabení do brejku a Hujer střelou nad vyrážečku vsítil první gól hostů. 27:14 – 3:1. Domácí ale stačili ještě v téže přesilovce kontrovat. Střelu Hausera z levé strany dorazil na hranici brankoviště Marcel. 28:27 – 4:1. Poté si zahráli přesilovku také hosté, ale skóre se tentokrát neměnilo ani na jedné straně. Vyměnili se pouze brankáři. Oba týmy poslaly na led své dvojky. Z nich jako první kapituloval liberecký Krátký poté, co jej střelou zblízka pod břevno překonal Špaček. 31:35 – 5:1. Uplynula přesně minuta, když Dáňa nabil na pravý kruh Houdkovi, který bombou z první prostřelil libereckého gólmana podruhé. 32:35 – 6:1. Snížit hrozivé skóre mohl Trunda, který ale svoji kličku až k úspěšnému zakončení nedotáhl. Následující minuty žádné další velké šance nepřinesly. Až v samém závěru třetiny zamkli Liberečtí indiány před jejich brankou. Obrovskou šanci neproměnil opět Trunda. K puku se ale dostal zpátky a předložil jej Jenčovskému, který se již nemýlil. 39:24 – 6:2.

Liberec sice dokázal v závěru druhé třetiny snížit, i tak již ale byl zápas v podstatě rozhodnutý. Proto hra trochu zvolnila tempo, hráči akce obvykle překombinovali a příliš šancí k vidění nebylo. Zcela nečekaně pak najednou udeřili hosté, když Jobek dokázal propálit Bočana z levé strany. 52:40 – 6:3. Domácí zase trochu přidali na své aktivitě a velké šanci si vypracovali Matoušek a Hodinář. Ani jeden z nich ale Krátkého překonat nedokázal. To už ale neplatilo o zakončení Šilera, který vrátil Plzni pohodlné vedení. 55:03 – 7:3. Minutu a půl před koncem dokázal Hauser z dorážky dostat puk za brankovou čáru. Radoval se ale předčasně, sudí již před tím přerušili hru a gól nemohl být uznaný. V poslední minutě musel ještě dva výborné zákroky předvést domácí gólman Bočan a pak už se mohli Plzeňáci radovat ze zasloužené vysoké výhry.

Zápas zhodnotil trenér domácích Petr Kořínek: Byl to slušný zápas proti silnému soupeři, i když Liberci chybělo pár hráčů. Těší nás každé vítězství i v přípravě, ale ještě je na čem pracovat. Šli jsme rychle do vedení a po většinu zápasu vedli výrazným rozdílem. Góly jsme inkasovali po našich chybách a vinou ztráty koncentrace, která v takovém okamžiku někdy přijde.