DOR: LIB - PLZ 4:3

Dorost padl o gól na ledě mistra

Plzeň - Mladí indiáni prolétli letní přípravou jako velká voda, vše završili těsným nezdarem na ledě úřadujícího mistra z Liberce.

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň

4:3
2:1, 1:2, 1:0

Branky a nahrávky: 4. Plos (Jenčovský, Böhm), 10. Gajda (Rossmy), 29. Rossmy (Měchura, Šedivý), 60. Gajda (Rossmy) - 16. D. Soukup (Hauser, Špaček), 24. Dáňa (Holý, M. Soukup), 30. Marcel (Houdek). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

4:4
1:1
1:0
57

Král (Franc) – Šedivý, Dvořák, Böhm, Culek, Hladík, Damašek, Duschka, Hladík, Meisel, Damašek, Duschka, Gajda, Měchura, Rossmy, Plos, Jenčovský, Putz, Hois, Vodlan, Kříž, Leden, Jobek.

Bočan (Lokajíček) - M. Matoušek, Špaček (A), Kanta, Jánský, Houdek, Schindler, Hauser, D. Soukup (A), Marcel (C), Korčák, M. Soukup, Dáňa, Václavík, Steinbrücker, Holý, A. Matoušek, Kreuzman.

Poslední sedmý přípravný duel čekal na dorost indiánů na ledě Liberce. Západočeši dodneška zaznamenávali stoprocentní bilanci, když skolili loňský bronzový celek Mountfield 4:2, ovládli turnaj v Litvínově, kde porazili domácí 6:1 a pražskou Slavii 6:0 a také dvakrát rozstříleli Kladno - 8:5 a včera 9:1. K tomu právě Liberec, úřadujícího mistra, před necelým týdnem před svými fanoušky roznesli 7:3.

A Tygři toužili o odplatě, což bylo znát. Již v polovině úvodní třetiny si totiž vybudovali dvoubrankový náskok, když skóre utkání otevřel ve čtvrté minutě Lukáš Plos po přistrčení od Jenčovského, po chvilce zvyšoval náskok svých barev Petr Gajda. Hosté se ale nevzdali a do první sirény ještě duel zdramatizovali díky Dominiku Soukupovi.

Zkraje prostřední periody navíc stav vyrovnal Josef Dáňa a začínalo se tak opět od nuly, tedy dvou. A za vyrovnaného stavu se šlo i do závěrečné části. Přesilová hra Plzně přinesla branku, ale paradoxně tu Liberce, když se prosadil Bennet Rossmy a kapitán Plzně Marcel Marcel byl zase střelcem svých barev. Vše tak měla rozetnout až závěrečná perioda.

A tak se také stalo, ale nepředbíhejme. Oba celky nevyužily po početní výhodě a když už se zdálo, že zápas vítěze po základní hrací době nenajde, zasadil hostům tvrdé KO 10 vteřin před koncem Petr Gajda.

Západočeši tak přípravu zakončili porážkou, soutěž pro ně začíná dvanáctého září, kdy před svými fanoušky přivítají pražskou Spartu.

Tomáš Pejchar (HC Škoda Plzeň): "Velice slušný zápas z obou stran. V první třetině Liberec využil přesilovou hru po našem zbytečném faulu a šel brzy do vedení. Druhý gól padl po naší individuální chybě. Nic jsme nezabalili a hráli dále aktivní hokej a zaslouženě výsledek otočili. Poté jsme opět inkasovali v oslabení. Poslední perioda byla otevřena na obě strany. Bohužel my nepohlídali 10 vteřin před koncem prostor kolem branky a inkasovali. Poté už bylo málo času na odpověď."