JUN: SPA - PLZ 3:2p

Junioři na závěr přípravy těsně podlehli Spartě

Praha - K poslednímu utkání zajely plzeňské mladé pušky do hlavního města, kde se střetly s pražskou Spartou. Ačkoliv byli hosté aktivnějším celkem, svého soupeře vysoko přestříleli, tak utkání dospělo až do prodloužení, kde byli domácí šťastnější.

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň

3:2p
1:2, 0:0, 1:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 20. Obadal (Bláha), 41. Bláha, 64. Bláha (Obadal) - 15. Princl (Čermák),20. Adamec (Ženíšek, Kovařík)

Průběh utkání: 0:0, 0:1, 1:1, 1:2, 3:2

6:4
0:0
0:0
47

Cichoň (Krbeček) - Gajdoš, Tomek, Prchal (C), Chvátal, Guryevkiy, Krutil - Bláha, Obadal, Bespolechenko, Gluzman, Vaňous, Karacína, Vorobjev, Vágner, Kubánek, Broš, Vitouch, Krupička

Micka (Pícl) - Houdek, Jiříček, Kremláček, Malák, Pánek, Kovařík, Staněk, Moravec - Tůma, Čermák, Princl, Slanina, Šuhaj, Malát, Říha, Ženíšek, Adamec, Kolář, Kopic, Hollar, Kuchárik

Škodovka začala utkání aktivně, ale jejich snaha byla brzy utlumena, jelikož ve druhé minutě byl vyloučený Štěpán Říhá. Sparta přesilovou hru nezahrála špatně, ale Micka zůstal nepřekonán. Indiáni byli následně opět lepším týmem a jejich snaha byla odměněna v patnácté minutě vedoucí brankou. Marek Princl se s pukem vůbec nerozpakoval a po jeho ráně puk zastavila až síťka v brance Cichoně. 0:1. Plzeňští už se viděli v šatně s  jednobrankovým náskokem, ale v poslední minutě našel Bláha volného Jiřího Obadala, který srovnal účty. 1:1. Nicméně hráči s okřídleným šípem na nic nečekali a za dvacet vteřin si vzali ztracené vedení zpět. Přihrávka Adama Ženíška našla přesně hůl Václava Adamce, který černou gumu poslal kam patří 1:2. Více toho hráči nestihli a tak přeci jen odcházeli šťastnější do kabin hosté ze západu Čech.

Prostřední část hry začala stejně jak skončila první třetina - velkým nasazením všech hráčů. Tři minuty po zahájení dostali k dispozici první početní výhodu i Škodovka a to dokonce dvojnásobnou. Na čtyři minuty si šel odpočinout domácí kapitán Prchal. Indiáni svého soupeře zamkli ve své třetině, ale takzvanou vyloženou šanci si žádnou nevypracovali. Po návratu Prchala do hry se ale domácí v pěti moc neohřáli, krátce po něm byl okamžitě vyloučen Karacína. Hosté ale tvořili školácké chyby a zřejmě jim dnes nebylo přáno nabídnutou přesilovou hru využít. Indiáni z úvodních dvanácti minut hráli celkem osm minut o jednoho hráče navíc, ale branku stejně nedali. Osud utkání se tak musel napsat až v závěrečné třetině.

Tu odšpuntoval svou akcí Tomáš Bláha, kterého plzeňští nedokázali zastavit, což znamenalo opět srovnání stavu, tentokrát na 2:2. Vyrovnání zapříčinilo otevřený hokej, k vidění byl otevřený hokej, hrálo se nahoru dolů, ale nad všemi začali kralovat brankáři. Zvlášť ten sparťanský se zaskvěl proti spoustě střel hostujícího týmu. Sparta mohla utkání překlopit na svou stranu, když Daniel Malák byl vyloučen krátce před koncem utkání, jenomže i Micka chtěl ukázat své dovednosti. Vyrovnané utkání tak dospělo do prodloužení.

Hra tři na tři trvala jen tři minuty, to střelec první branky Jiří Obadal našel střelce druhé branky Tomáše Bláhu, které utkání rozhodl pro domácí. 3:2. Plzeňští tak poslední přípravné utkání těsně prohráli.

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): “Porážka 2:3 v prodloužení,střely 40:20 pro nás.... Byli jsme lepší, zejména v první třetině. Dobrým pohybem jsme soupeře donutili k hodně faulům, ale špatně zahrané přesilovky nás od druhé třetiny paradoxně sestřelily dolů. Tam jsme měli odskočit ve skóre, ale sehráli jsme je opravdu mizerně. Měli jsme i dost šancí ve hře 5 na 5, ale musím pochválit soupeřova gólmana, duel se mu hodně povedl. Zápas šel do prodloužení, ve kterém jsme neproměnili tři gólovky a naopak inkasovali do prázdné branky po obrovské hrubce a nedorozumění mezi gólmanem a posledním hráčem. Přes naší převahu, to nebyl optimální výkon před soutěží.”