DOR: ZLN - PLZ 2:4

Dorost otočil zápas ve Zlíně a z moravského tripu veze šest bodů!

Zlín - Po včerejší tříbodové výhře na ledě Přerova následovalo další utkání plzeňských dorostenců. Škodovka se přesunula do Zlína, kde své hokejky hráči zkřížili s místními Berany.

PSG Berani Zlín - HC Škoda Plzeň

2:4
2:0, 0:2, 0:2

Branky a nahrávky: 10. Jecho (Kráčalík, Lavička), 13. Gerych (Broža, Burian) – 29. Dáňa (Hodinář, Korčák), 30. M. Matoušek, 48. D. Soukup (Dáňa, Hodinář). 59. Dáňa (Jánský)

PSG Berani Zlín

Synek (Málek) – Nábělek, Valda, Burian, Čapka, Hoferek (A), Kráčalík (C) – Broža, Tomeček, Horský, Gerych, Čechmánek, Mojžíš, Laciga, Ramert, Jecho, Lavička.

Bočan (Lokajíček) – S. Schindler, Houdek, M. Matoušek, Hodinář, Páník (A) – Steinbrücker, Dáňa (C), Hauser, Soukup (A), A. Matoušek, N. Schindler, Kreuzman, Holý

Milan Steinbrücker 0 0 0 -1 0

Včera sehráli dorostenci zápas v Přerově, kde po třech minutách vedli již o tři branky. I dneska mohli jít modrobílí rychle do vedení, na začátku střetnutí byl vyloučený domácí Nábělek za podrážení, nicméně brankář Synek všechny střelecké pokusy zachytil a skóre se tak neměnilo. Naopak to byli Berani, kdo šel v zápase do vedení. Jakub Kráčalík přesným pasem našel svého kolegu Adama Jecha, který jako první rozvlnil síť. Následovala první početní výhoda Zlína a ti ji také využili. Domácí vedení zdvojnásobil přesnou ranou Robin Gerych. Po první periodě tak měla Škodovka co dohánět.

V kabině indiánů jistě nepanovala dobrá nálada. Hráči si nicméně v prostřední třetině vzali rady trenérů k srdci a na ledě byla zcela jiná Plzeň. Po pár minutách Jan Hodinář oslovil Josefa Dáňu, který prostřelil Synka. Domácí mírně znervózněli, naopak hosté se dostali na koně. O šedesát vteřin později se po individuální akci prosadil Michal Matoušek a na zimním stadionu ve Zlíně bylo vyrovnáno. Pro plzeňského obránce se jednalo o první branku v sezóně. Škodovka mohla skóre vzápětí zcela otočit, ale čtyřminutovou přesilovku nevyužila.

Závěrečná část začala opatrně, na všech hráčích bylo vidět, že se nikdo nechce dopustit osudové chyby. Ta po sedmi minutách přišla na domácí straně, obránce Josef Dáňa viděl volného Dominika Soukupa, který překlopil stav na plzeňskou stranu. Domácí se hnali za vyrovnáním, ale skvěle chytajícího Bočana ne a ne prostřelit. Necelé tři minuty před koncem si vzal domácí trenér oddechový čas, brankář Synek zůstal na střídačce a Berani to zkusili v šesti bruslařích. Po několika vteřinách navíc vysokou holí fauloval Hodinář a domácí mohli hrát šest na čtyři. Avšak risk neznamenal zisk. Ve vlastním oslabení puk do brány dopravil Josef Dáňa, který tak dal pečeť plzeňskému vítězství.

Tomáš Jankovič (PSG Berani Zlín): "Do utkání jsme vstoupili velmi dobře. Chtěli jsme si to pohlídat, protože Plzeň v minulém utkání rozhodla během prvních pěti minut. Navrch jsme vstřelili dvě branky. Ve druhé třetině soupeř přidal na rychlosti a agresivitě, čímž nás dostával pod tlak. Z toho pak pramenila vyloučení a následně i rychlé vyrovnání. Ve třetí třetině byla hra vyrovnaná a rozhodla větší střelecká efektivita soupeře, který díky tomu zvítězil a kterému mohu jen pogratulovat."

Tomáš Pejchar (HC Škoda Plzeň): "První třetina z naší strany byla velice špatná. Kluci k tomu špatně přistoupili a zaspali začátek utkaní. Zlín vedl zaslouženě 2:0. O přestávce jsme si v kabině k tomu řekli své a výkon šel nahoru. Druha třetina šla jednoznačně za námi a po zásluze jsme utkaní srovnali. Poslední perioda byla o tom, kdo vstřelí rozhodující branku. Naštěstí se to přiklonilo na naší stranu. Pote jsme měli ještě několik gólových příležitostí, ale bohužel jsme je neproměnili a soupeře tak nechali ve hře. Ke konci jsme ubránili i hru šest na čtyři a do prázdné branky utkaní rozhodli. Kluci zaslouží v závěru pochvalu za obětavost a touhu vyhrát dnešní zápas, což se povedlo."