DOR: PLZ - VIT 3:4p

Vedení 3:0 nestačilo, dorost bere ze zápasu s vedoucím celkem tabulky pouze bod

Plzeň - Po čtrnácti dnech vyjel dorost opět k zápasu na plzeňském ledě, soupeřem jim byl první celek tabulky - Vítkovice. Utkání dlouho vypadalo na jednoznačnou záležitost, leč po velkém obratu hostů bere Škodovka pouze bod.

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera

3:4p
3:0, 0:2, 0:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 4. D. Soukup (Marcel), 10. D. Soukup (S. Schindler), 12. D. Soukup (Páník, Matoušek) – 27. Přibyl (Spurný, Puchala), 28. Holaník (Melovský, Schauer), 53. Kotásek (Petr, Pavelec), 64. Holaník (Melovský, Bystroň)

Průběh utkání: 0:0, 3:0, 3:4

Rozhodčí: Martin Němec – Lukáš Matys, Filip Sýkora

vyloučení
8:2
Využití
0:1
střely na branku
39:28
Diváci
49

HC Škoda Plzeň

Bočan (Lokajíček) – S. Schindler, Houdek, Matoušek, Špaček (A), Páník, Jánský – Steinbrücker, Šiler, Dáňa, Hauser, D. Soukup, Marcel (C), M. Soukup, N. Schindler, Kreuzman, Holý

HC Vítkovice Ridera

Münch (Vilém) – Bystroň (A), Bialy, Spurný, Kosina, Puchala, Řepa, Vřeský, Prčík – Holaník (C), Kotásek, Přibyl, Petr (A), Rajčan, Pavelec, Schauer, Irgl, Melovský

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
David Bočan 64 28 4 24 85,71 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Josef Dáňa 0 0 0 3 2
Petr Hauser 0 0 0 -2 0
Jakub Holý 0 0 0 -1 2
Matěj Houdek 0 0 0 0 0
Martin Jánský 0 0 0 1 0
Jaroslav Kreuzman 0 0 0 0 0
Marcel Marcel 0 1 1 2 0
Michal Matoušek 0 1 1 -1 0
Adam Páník 0 1 1 -1 2
Samuel Schindler 0 1 1 1 0
Nicolas Schindler 0 0 0 -1 0
Marek Soukup 0 0 0 -2 2
Dominik Soukup 3 0 3 3 2
Milan Steinbrücker 0 0 0 -1 0
Jakub Šiler 0 0 0 -1 4
David Špaček 0 0 0 0 2

komentář

Plzeňští hráči do zápasu vstoupili skvěle. Hned ve druhé minutě se sám na brankáře řítil Petr Hauser, nicméně bekhendovou kličkou neuspěl. Dostat puk za brankáře se povedlo až Dominikovi Soukupovi, jenž vypálil tvrdě krátce po vyhraném vhazování. Škodovka byla při chuti, z další šance pálil Nicolas Schindler, leč jen do horní tyčky. Následně si hosté vyzkoušeli přesilovou hru, ale největší šanci měli až po jejím skončení. Matěj Přibyl využil chyby v plzeňské rozehrávce a rychlým švihem poslal puk pouze do levé tyče Bočanovy brány. Krátce před polovinou první třetiny vybojoval kotouč v útočném pásmu Dominik Soukup a střelou mezi betony dal svou druhou branku. Za další dvě minuty tleskala aréna potřetí, Adam Páník vysunul do brejku opět Dominika Soukupa, který znova procpal puk do sítě. Hattrick během necelých dvanácti minut. Tlak indiánů nadále trval, ale žádný kotouč už plzeňští do branky nedostali. Po první třetině tak Škodovka vedla nad vedoucím celkem tabulky o tři branky. 

Do druhé periody vstoupili hosté jako vyměnění. Po dvou minutách si udělal prostor mezi kruhy Matěj Prčík a z rychlé střely orazítkoval levou tyč. Podruhé v zápase pomohla Bočanovi branková konstrukce. Škodovka často pykala za svou nedisciplinovanost. Jenomže v oslabení zpoza branky nahazoval kotouč Marcel a nechybělo moc, aby si brankář Münch srazil puk do sítě. Nestalo se a tak udeřilo na druhé straně. Matěj Přibyl si nabruslil do útočného pásma a střelou od mantinelu překvapil Bočana. O minutu a půl později Melovský našel na brankovišti Filipa Holaníka, který přes beton poslal puk podruhé za Bočana. Domácí znervózněli a hosté byli v tu chvíli jasně lepší. Vyrovnání měl na hokejce Adam Spurný, leč proti němu si skvěle vyjel z brány gólman Plzně. Poslední zajímavou příležitost měl Dominik Soukup, který získal kotouč od Jánského, před brankářem se dostal ke střele bekhendem, avšak brankář Vítkovic byl připravený. Velké drama se tak schylovalo v závěrečné třetině. 

Poslední dějství odšpuntoval střelou David Špaček, branku těsně minul. Lépe si nevedl ani Dominik Soukup, který černou gumu poslal do připravené lapačky Münchy. Nedlouho poté mohl domácím vrátit dvoubrankové vedení Petr Hauser, avšak ze samostatného úniku trefil pouze pravou tyč. Další velkou šanci měl Jakub Šiler, v početní výhodě ale přestřelil prázdnou branku. A Škodovku to mohlo mrzet dvojnásob. Dvě minuty poté podnikl výpad do třetiny Dominik Petr, jeho střelu vyrazil Bočan jen k Alexi Kotáskovi, který pohotovou dorážkou vyrovnal. V závěru si šla obě mužstva za vítězstvím, blíže k němu měli nakonec indiáni, ale dvě obrovské šance neproměnili. Nejprve Josef Dáňa střelou od levého mantinelu trefil opět jen tyč, následně Jakub Šiler vybídl ke skórování Dominika Soukupa, ten ovšem z mezikruží mířil do ramene brankáře. 

Prodloužení bylo dlouho vyrovnané, nicméně hosté nakonec rozhodli utkání z přesilové hry. Ránu Melovského dorazil za bezmocného Bočana Filip Holaník, který tak dokonal velký obrat Vítkovic. 

Ohlasy trenérů

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): "Zápas se mi těžko hodnotí. První třetina byla z naší strany výborná. Kluci hodně bruslili, byli aktivní, napadali. O přestávce jsem hráče pochopitelně upozorňoval, že se hraje šedesát minut a že nesmíme nic vypustit, bohužel prostřední část byla špatná. Byli jsme nedisciplinovaní, prakticky pět oslabení ve druhé části je hrozně moc. V závěrečné periodě už se to opět zlepšilo, ovšem v zakončení jsme měli i trochu smůlu, brankáře několikrát zachránila tyč. Soupeř nás následně potrestal takovým laciným gólem a prodloužení už je vabank. Dneska musím "pochválit" pana rozhodčího Němce. Neříkám, že z naší strany nebyly fauly, ale nedovolené zákroky byly i na druhé straně, leč my jsme se k přesilovým hrám nedostali. Velká gratulace soupeři."

Jan Vavrečka (HC Vítkovice Ridera): "My jsme rádi, že jsme si na takovou dalekou cestu přibalili dva body. První třetina byla z naší strany hodně ospalá, posléze od druhé třetiny bylo utkání naprosto vyrovnané, což ve finále ukázal i výsledek. V prodloužení jsme dali branku z početní výhody, dvou bodů si hodně ceníme."