DOR: LIB - PLZ 3:4p

To je ono! Dorost otočil utkání v Liberci z 0:3 na 4:3 a slaví čtvrtou výhru v řadě!

Liberec - Plzeňské mladé pušky skvěle zvládly víkendové utkání, nyní svou formu jely potvrdit do Liberce, kterému měly z prvního utkání co vracet. V polovině prosince si Tygři odvezli z Plzně vysokou výhru 8:2.

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň

3:4p
3:1, 0:1, 0:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 1. Gajda (Rossmy), 4. Rossmy (Böhm), 7. Trunda (Hujer) – 9. Šiler (Soukup, Jánský), 31. Šiler (M. Soukup), 41. D. Soukup (Páník), 63. D. Soukup (Houdek)

69

Král (Krátký) – Damašek, Böhm, Hladík, Šedivý (C), Meisel, Patzelt, Culek – Hujer, Putz, Vodlan, Trunda (A), Jenčovský, Kříž, Leden, Plos, Měchura, Rossmy (A), Gajda

Bočan (Lokajíček) – S. Schindler, Kanta, Houdek, Hodinář, Páník (A), Jánský – Šiler, Dáňa, Hauser, D. Soukup (A), Marcel (C), M. Soukup, N. Schindler, Kreuzman, Holý

Jakub Šiler 2 0 2 0 0

Úvod dnešního zápasu patřil domácím. Již po čtyřiceti vteřinách vyhrál buly v útočném pásmu Rossmy a Petr Gajda výstavní dělovkou propálil plzeňského brankáře. Škodovka odpověděla šancí Dominika Soukupa, leč Král se na brankovišti stačil včas přesunout. Udeřili tak opět Tygři. Böhm ze středního pásma vyslal do samostatného úniku Benneta Rossmyho, který s dávkou štěstí zvýšil na rozdíl dvou branek. A to stále nebylo vše, o chvíli později se před Bočanem zjevil Tomáš Trunda, domácí hráč si položil gólmana a následně puk zasunul do prázdné brány. Liberec byl na koni, navíc po faulu Kanty dostal k dispozici přesilovou hru. V té ovšem udeřili indiáni. Marek Soukup našel před brankou volného Jakuba Šilera, ten v pádu překonal poprvé v zápase Krále. Napínavý duel pokračoval, další gól měl na hokejce Lukáš Plos, nicméně trestuhodně puk minul a hosté se ubránili. V závěru první třetiny měli domácí další tři velké šance, jenomže skvělý David Bočan držel akcie Západočechů stále ve hře.

Zkraje prostředního dějství si do útočného pásma nabruslil Jakub Šiler, plzeňský hráč svou druhou branku nevstřelil, brankáře nyní zachránila branková konstrukce. Liberec se záhy ubránil i dalšímu oslabení, leč po něm už se hosté mohli radovat. Nejprve si Král poradil se střelou Dominika Soukupa, vzápětí ovšem Marek Soukup vysunul do úniku opět Jakuba Šilera, který se prosadil po forhendové kličce. Tygří odpověděli akcí Adama Měchury, ten se z rohu prokličkoval až do předbrankového prostoru, ale David Bočan jeho pokus vytěsnil ramenem do ochranné sítě. Indiáni se mermomocí snažili vyrovnat, v závěru třetiny měli dvě obrovské šance. Nejprve agilní Šiler trefil pouze obránce Měchuru, odražený puk napálil Jakub Holý jen do připraveného brankáře. Záhy měl před sebou poodkrytou část klece Petr Hauser, ovšem plzeňský hráč nedokázal puk potřebně zvednout.

Co se nepovedlo na konci druhé dvacetiminutovky, zdařilo se zkraje té třetí. Adam Páník dlouhou přihrávkou vysunul Dominika Soukupa, který přízemní střelou propasíroval puk do sítě a začínalo se od nuly. V minutě následující už se plzeňští hráči radovali z obratu, ale po konzultaci všech rozhodčích nemohla být branka Nicolase Schindlera uznána. Poté dostali slovo liberečtí, David Putz hned po buly dorážel z bezprostřední blízkosti, Bočan si poradil i s následující dorážkou Vodlana. V polovině závěrečné periody hostující maskovaný muž vychytal Petra Gajdu, vzápětí si poradil i se střelou Kříže, proti kterému se fantasticky roztáhl na brankovišti. Zbytek třetiny se nesl v opatrném duchu, puk se přeléval ze strany na stranu, jenže skóre už se nezměnilo a tak o vítězi dnešního utkání muselo rozhodnout prodloužení, eventuálně disciplína zvaná samostatné nájezdy.

Indiánům mohl druhý bod vystřelit v první minutě nastaveného času kapitán Marcel, ale svou kličku přetáhl a nakonec nezakončil dle svých představ. To samé se dá říci o akci na druhé straně, Tomáš Trunda předložil ideální pas volnému Jakubu Šedivému, ten ovšem svatyni Plzně přestřelil. Na nájezdy nakonec nedošlo, ve třetí minutě prodloužení Matěj Houdek vystihl riskantní rozehrávku domácích, černý nesmysl předal Dominikovi Soukupovi, který puk poslal chladnokrevně mezi Královy betony. Škodovka tak ze zápasu bere cenné dva body, ačkoliv v sedmé minutě prohrávala 0:3. Díky vítězství se Plzeň posunula v neúplné tabulce na průběžné druhé místo.

Tomáš Pejchar (HC Škoda Plzeň): "Čekali jsme těžké utkání, což se také potvrdilo. Liberec hrál po delší době v plné sestavě a pro nás to byla výzva. Nezachytili jsme nástup soupeře ač jsme si říkali, že začátek bude důležitý. Rychle jsme prohrávali 3:0. Od druhé třetiny jsme dle mého názoru byli lepším týmem a zaslouženě jsme si došli pro vítězství. Utkání se hrálo ve slušném tempu a mělo parametry playoff."