DOR: MBL - PLZ 3:0

Dorost se vrací z ledu Bruslařů bez bodu

Mladá Boleslav - Počtvrté v řadě museli plzeňští dorostenci odehrát utkání mimo své mantinely. Na závěr tripu zamířili jejich kroky na led Mladé Boleslavi.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň

3:0
1:0, 0:0, 2:0

Branky a nahrávky: 13. Pavlík (Peca, Strnádek), 51. Jasečko (Peca, Rajgl), 56. Moravec (Haas, Polák)

Průběh utkání: 0:0, 3:0

Rozhodčí: Bernat – Hájková, Brož

vyloučení
5:3
Využití
1:0
střely na branku
20:28
Diváci
122

BK Mladá Boleslav

Šatný (Král) – T. Moravec, Sypecký, Křepelka (C), Vochvest, Jasečko, Rajgl, Hrouda – Hradec, Kredl, Peca, Pavlík, Vítek, Polák, Hruška (A), Haas (A), Strnádek

HC Škoda Plzeň

Bočan (Lokajíček) – Houdek, Lučan, Hodinář, Špaček (A), Páník, Jánský – Steinbrücker, Šiler, Hauser, D. Soukup (A), Marcel (C), M. Soukup, Hořejší, N. Schindler, Kreuzman, Holý

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
David Bočan 60 20 3 17 85,00 2

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Petr Hauser 0 0 0 0 0
Jan Hodinář 0 0 0 0 0
Jakub Holý 0 0 0 0 0
Marek Hořejší 0 0 0 0 0
Matěj Houdek 0 0 0 -1 0
Martin Jánský 0 0 0 0 2
Jaroslav Kreuzman 0 0 0 0 0
Antonín Lučan 0 0 0 -1 0
Marcel Marcel 0 0 0 -1 2
Adam Páník 0 0 0 -2 0
Nicolas Schindler 0 0 0 -2 0
Marek Soukup 0 0 0 -1 0
Dominik Soukup 0 0 0 -1 0
Milan Steinbrücker 0 0 0 0 0
Jakub Šiler 0 0 0 -1 0
David Špaček 0 0 0 0 0

komentář

Jako první branku ohrozil plzeňský bek Adam Páník, jehož střela nadělala Šatnému problémy, domácí brankář ovšem puk nadvakrát dokázal zkrotit. Za Bruslaře odpověděl Hrouda, v permanenci byla lapačka Bočana. Hra se následně přelévala ze strany na stranu, až měl na brankovišti spoustu prostoru hostující Jakub Šiler, leč gólmana nevymýchal. Poté si obě mužstva vyzkoušela po jedné početní výhodě, ale ani jeden tým se neprosadil. To se povedlo až na konci třinácté minuty domácím. Už při rovnovážném stavu na ledové ploše vystřelil z mezikruží Jakub Peca, černá guma se odrazila k volnému Matěji Pavlíkovi, jenž už měl snadnou úlohu. Indiáni mohli srovnat krok krátce před odchodem do šaten, Jakub Holý nabral velkou rychlost, s pukem si sjel až před Šatného, mezeru mezi betony ale netrefil. Po první dvacetiminutovce tak odcházeli do kabin šťastnější domácí. 

Zkraje druhé části vystřelil od modré čáry Sebastian Jasečko, plzeňský brankář byl na svém místě. Za Škodovku odpověděl ostrou střelou nejproduktivnější hráč celé extraligy Petr Hauser, Šatný jeho pokus jen vyrazil, k dorážce se ovšem nikdo z plzeňských už nedostal. Vyrovnat se nepovedlo ani Marku Soukupovi, ten si s kotoučem najel až těsně před gólmana, na kvalitnější zakončení už mu nezbývalo moc prostoru. Krátce za polovinou utkání dostali indiáni k dispozici dvě přesilové hry krátce za sebou. Ta první se Plzni vůbec nepovedla, v té druhé to bylo o poznání lepší, ale všechny kotouče mířili jen do míst, kde stál domácí brankář. Největší šanci na srovnání měl v poslední minutě obránce Matěj Houdek, nicméně svou ránou jen orazítkoval pravou tyč.

Závěrečnou část hry začali hosté aktivně, avšak všechny jejich snahy dokázal pokrýt Šatný. Po pár minutách hry pálil Petr Hauser, proti jeho ráně se do vzduchu vymrštila lapačka brankáře. Za to domácí byli trpělivý a za výkon byli po zásluze odměněni. V přesilové hře napřáhl mezi kruhy Sebastian Jasečko a jeho přesná rána skončila za zády Bočana. Plzeň měla ještě šanci utkání zkorigovat z přesilové hry, ale nepodařilo se. Naopak po jejím skončení dostal puk na modrou čáru Tomáš Moravec a svou střelou překvapil plzeňského brankáře. Následně se utkání jen dohrávalo, o vítězi bylo v tu chvíli již rozhodnuto. Bruslaři zvítězili 3:0 a do tabulky si připsali cenné tři body. Plzeň se po čtyřech zápasech na venkovních kluzištích vrací zpět domů, ve středu přivítá Zlín. 

Ohlasy trenérů

Petr Haken (BK Mladá Boleslav): "Jsme spokojení s tím, co hráči předvedli. Ve čtvrtek jsme měli těžký zápas na Spartě, v sobotu ohromně těžký zápas, protože Plzeň je silová, my jsme měli zase mladší tým a všichni ti hráči, kteří dnes nastoupili, tam nechali všechno a zaslouženě byli odměněni. Musím ale říct, že Plzeň měla kvalitu, byla hrozně nepříjemná a stálo nás to spoustu sil. My jsme ale byli kompaktní, nepříjemní tomu soupeři. Musím říct, že jsme byli také produktivní z těch šancí, které jsme si vytvořili. Nebylo jich tolik, ale povedlo se. A samozřejmě musím vyzdvihnout Olivera Šatného, protože to byl základ toho vítězství."

Petr Kořínek (HC Plzeň 1929): "Byl to takový zápas ve stylu všechno proti nám. Řekl bych, že jsme byli o dost lepší. Ze začátku to bylo takové vyrovnanější, ale druhá a třetí třetina si myslím, že jsme hráli neustále v útočném pásmu. Bohužel soupeř všechno zblokoval nebo jejich gólman chytal výborně. Nedali jsme prostě gól a byli vytrestaní. Nevím, jestli měli sedm střel nebo kolik a vyhráli 3:0, ale dneska kluky pochválím. Bojovali, bohužel, takové zápasy zápasy se stávají, že soupeř z minima vytěží maximum."