JUN: PLZ - CEB 4:1

Junioři poosmé v řadě zadřeli Motor!

Plzeň - Na indiány čekala v rámci Superpoháru DHL druhá výzva, po reprezentační pauze se dnes popasovali s Českými Budějovicemi.

HC Škoda Plzeň - Banes Motor České Budějovice

4:1
1:0, 2:0, 1:1

Branky a nahrávky: 12. Houdek (Přikryl, Šuhaj), 21. Malát (Princl, Houdek), 27. Kopic (Moravec), 45. Kolda (Přikryl, Houdek) – 42. Čížek (TS). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

Rozhodčí: Sýkora – Brejcha, Šimán

vyloučení
3:7
Využití
2:0
střely na branku
30:18
Diváci
44

HC Škoda Plzeň

K. Kolář (Micka) – Houdek, Šiller, Jiříček, Pánek, Moravec, Špaček – Hollar, Kopic, Adamec, Šuhaj, Kolda, Matiášek, Přikryl, Čermák, F. Kolář, Tůma, Malát, Princl.

Banes Motor České Budějovice

Dvořák (Ludvík) – Hubata, Remta, Svach, Pavlát, Novák, Doktor- Hrubec, Anderle, Hrakholski, Masopust, Pouzar, Ryba, Janoch, Schwartz, Čížek, Silný, Krcho.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Kristián Kolář 60 18 1 17 94,44 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Václav Adamec 0 0 0 1 0
Tomáš Čermák 0 0 0 1 0
Tomáš Hollar 0 0 0 0 0
Michal Houdek 1 2 3 1 4
David Jiříček 0 0 0 0 0
Filip Kolář 0 0 0 0 0
Matěj Kolda 1 0 1 1 2
Marek Kopic 1 0 1 1 0
Sebastián Malát 1 0 1 1 0
Jan Matiášek 0 0 0 0 0
Michal Moravec 0 1 1 1 0
Tomáš Pánek 0 0 0 0 0
Marek Princl 0 1 1 1 0
Filip Přikryl 0 2 2 0 0
Albert Šiller 0 0 0 1 0
David Špaček 0 0 0 1 0
Vojtěch Šuhaj 0 1 1 0 0
Jan Tůma 0 0 0 0 0

komentář

Duel načali lépe hosté, ti po buly před vlastní brankou pláchli do přečíslení dvou na jednoho. To vzal na sebe Čížek, jenže našel pouze vyrážečku Koláře. Stejný hráč následně ve stejné situace oslovil Schwartze, jehož zakončení z první bravurním skokem zastavil Kolář. A tak udeřilo na druhé straně. Indiáni ustáli oslabení a sami naopak v početní výhodě udeřili. Michal Houdek napřáhl pár kroků za modrou a z pravé strany poslal výstavní bombu přesně k levé tyči. Navýšit náskok svých barev mohl Čermák, který nabral rychlost ve středním pásmu a natlačil se kolem obránce do zakončení, Dvořák sklapl betony včas. Po první třetině tak do kabin odcházeli za fotbalového vedení spokojenější domácí.

Ti navíc po čtyřiatřiceti vteřinách druhé části svůj náskok navýšili. Princl našel zpoza branky před ní Sebastiána Maláta, který z první rozvlnil síť. Mnoho prostoru po chvilce dostal na pravém kruhu Houdek, muž s maskou Jihočechů zakročil. Nedosáhl ale na rychlý výpad Marka Kopice a Západočeši byli rázem v trháku. Snížení měl na holi Masopust, jenž se dostal za obranu Plzně, zkusil kličku a zasunutí mezi betony, tam místo nebylo. Nevedlo se ani Čížkovi, který táhl přečíslení dvou na jednoho, zvolil střelu, tu Kolář vyrazil. Když skórem nepohnul ani Šuhaj z mezikruží, těšili se modrobílí o druhé pauze z pohodlného vedení.

Poslední periodu načali modrobílí v tlaku, avšak zapomněli na zadní vrátka a jen za cenu trestného střílení hasili situaci. K němu se postavil Jakub Čížek, který zamíchal s kotoučem a zamířil přesně k levé tyči. Avšak i hosté v tlaku chybovali a nabídli soupeři přesilovou hru. Tu po ose hráčů s extraligovými zkušenostmi Houdek – Přikryl zakončil z první Matěj Kolda. Stejný hráč pálil po chvilce z podobné pozice, Dvořák tentokrát sklapl betony včas. Lapačkou si zase vychutnal Čermáka. Více se ale již nestalo a Plzeň tak Motor skolila poosmé v řadě! Naposledy s ním padla 21.11.2016.

Ohlasy trenérů

Michal Dvořák (HC Škoda Plzeň): "Slušný zápas. Důležité bylo, že jsme přidali branky a soupeři odskočili. Musíme ale bojovat dál, každý duel hrajeme již nyní o život. Skupina je vyrovnaná a nás zítra čeká extrémně těžký soupeř a zápas. Doufám, že kluci k tomu podle toho přestoupí."

Luboš Rob st. (ČEZ Motor České Budějovice): "My jsme věděli, že Plzeň bude v silném složení. Kdybychom je chtěli porazit, byl by potřeba maximální výkon od všech hráčů. Jenže jsme měli pasáže, ve kterých jsme domácí pustili z uzdy. Snažili jsme se bojovat, bohužel rozhodly i přesilovky, my byli dost vylučování. Musíme si přiznat, že soupeř byl lepší a zaslouženě zvítězil."